pátek 25. května 2018 Viola
Semifinále Ligy mistrů

Bayern dostal od Realu lekci z produktivity a podlehl mu 1:2

aktualizováno 25. 4. 2018 23:10

Šestý vzájemný pohárový duel gigantů Bayernu s Realem a šesté vítězství madridského celku. Španělský velkoklub otočil duel v Allianz aréně, zvítězil góly Marcela a Asensia 2:1 a má nakročeno do finále Ligy mistrů. Odveta se hraje příští úterý.

--:--

Hezký večer, vítejte u on-line přenosu Bayern Mnichov – Real Madrid.

--:--

Je to souboj dvou velkých klubů. Bayern už má jistý rekordní šestý německý titul za sebou, Real je ve španělské lize až třetí se ztrátou 15 bodů na vedoucí Barcelonu. Madridský klub nicméně usiluje o rekordní třetí triumf v LM v řadě.

--:--

Bayernu se v semifinále nejprestižnější evropské klubové soutěže v poslední době moc nedaří. Vypadl v něm ve čtyřech z posledních pěti sezon, naposledy LM ovládl v roce 2013.

--:--

Vzájemná bilance z poslední doby hovoří jasně. Real porazil Bayern pětkrát za sebou.

--:--

Jiné statistiky ale spíše nahrávají mnichovskému klubu. Bayern v této sezoně doma ještě neprohrál soutěžní utkání (18 výher a 3 remízy při skóre 67:12).

--:--

Zatímco Bayern prohrál jeden z posledních 26 duelů, Real vyhrál jediné z posledních čtyřech utkání.

--:--

Jaký zápas lze očekávat? Oba týmy patří v evropských pohárech mezi velmi produktivní – Real si drží průměr na zápas 2,6 gólu, zatímco Bayern 2,3.

--:--

Hlavním rozhodčím utkání je Nizozemec Björn Kuipers, na čarách mu asistují krajané Sander van Roekel a Erwin Zeinstra.

--:--

Základní sestavy

Bayern Mnichov: Ulreich – Kimmich, J. Boateng, Hummels, Rafinha – Javi Martínez – Robben, T. Müller (C), James Rodríguez, Ribéry – Lewandowski. Náhradníci: Starke – Wagner, Süle, Th. Alcântara, Bernat, Rudy, Tolisso.

Real Madrid CF: Navas – Carvajal, Varane, Ramos (C), Marcelo – Modrić, Casemiro, Kroos – L. Vázquez, Ronaldo, Isco.  Náhradníci: Casilla – Vallejo, Benzema, Bale, Hernández, Asensio, Kovačić.

--:--

Hráči už se tísní v tunelu, Allianz aréna je k prasknutí plná.

--:--

Fotbalisté obou týmů už jsou na hřišti, vzduchem letí tóny hymny Ligy mistrů.

1.

Sudí Kuipers foukl do píšťalky, utkání právě začalo.

1.

Carvajal hrubě zachyboval, do vápna proniknuvšímu Lewandowkému se však nepovedlo najít ostrou příhrou někoho ze spoluhráčů.

2.

Marcelo jednoduše poslal za obranu balon na Kroose, ten ale také neposlal správnou finální přihrávku.

3.

Ribéry a spol. reklamují ruku v pokutovém území, ale píšťalka zůstává němá.

4.

Dlouhý nákop na Isca. Ten byl ale v ofsajdu.

5.

Hra je přerušena. Robben sedí na trávníku a nechává se ošetřovat.

6.

Zvedá se a za autovou čáru odchází po svých.

7.

Hvězda domácích však stále zůstává v péči lékařů. Uvidíme, co bude dál. Mezitím Ronaldo lapen do ofsajdu.

8.

Robben dohrál. Na jeho místo jde Thiago Alcantara.

1 2 3 4 5 6 »

Bayern sice vedl gólem Joshuy Kimmicha z 28. minuty, těsně před pauzou ale srovnal další krajní obránce Marcelo a v 57. minutě střídající Marco Asensio dokonal obrat. Real si z Mnichova odvezl stejný výsledek jako v loňském čtvrtfinále a připravil mu první domácí soutěžní prohru v této sezoně.

Pro Bayern to byl smolný zápas. Nejenže měl více šancí a po většinu zápasu více ze hry, ale také musel řešit zdravotní komplikace. První nastala už v osmé minutě, kdy se zranil zkušený záložník Robben a musel ho vystřídat Thiago.

Sestřih utkání Bayern Mnichov - Real Madrid

Po pasáži bez větších šancí ve 28. minutě domácí otevřeli skóre z rychlého protiútoku. James Rodríguez, jenž v bavorském mužstvu hostuje právě z Realu, vyslal po křídle Kimmicha a pravý bek střelou z úhlu překvapil brankáře Navase. O chvíli později přišel Bayern také o zraněného stopera Boatenga, kterého nahradil Süle. Mnichovští pak měli velkou převahu, ale druhý gól nepřidal Ribéry ani Hummels.

Ribéry byl k neutahání, ale ke gólu to nevedlo

Bílý balet ve 44. minutě srovnal hned z první větší šance. Marcelo se na hranici šestnáctky dostal k odraženému míči a z voleje ho poslal přesně k tyči. Těsně před pauzou ještě Navas zneškodnil Lewandowského hlavičku.

Německý mistr začal aktivněji i druhý poločas, několik závarů však nedotáhl. Naopak v 57. minutě chladnokrevní hosté udeřili podruhé. Obránce Bayernu Rafinha špatnou přihrávkou rozjel brejk Realu, na jehož konci Lucas Vázquez našel přesně zakončujícího Asensia.

Chvíli poté Navas vyrazil Ribéryho ránu a gól z velké šance nedal ani Müller, který si na brankové čáře překážel s Lewandowskim.

V 71. minutě nebyla uznána branka Ronalda kvůli jeho zpracování rukou. Portugalský kanonýr tak v 11. zápase tohoto ročníku LM poprvé vyšel střelecky naprázdno. Pokus náhradníka Benzemy pak zastavil nohou domácí gólman Ulreich.

Bayern si v závěru vytvořil tlak, jenže na obranu Realu nevyzrál. V největší příležitosti Lewandowski vystřelil vedle. Madridský tým se tak přiblížil dalšímu finále a rekordnímu třetímu triumfu v Champions League po sobě.

Bayern Mnichov - Real Madrid 1:2 (1:1)

Branky: 28. Kimmich - 44. Marcelo, 57. Asensio. Rozhodčí: Kuipers - Van Roekel, Zeinstra (všichni Niz.). ŽK: Ribéry, Thiago - Casemiro. Diváci: 70 000.

Bayern: Ulreich - Kimmich, Boateng (34. Süle), Hummels, Rafinha - Javi Martínez - Robben (8. Thiago), Müller, James Rodríguez (75. Tolisso), Ribéry - Lewandowski. Trenér: Heynckes.

Real: Navas - Carvajal (67. Benzema), Ramos, Varane, Marcelo - Modrič, Casemiro (83. Kovačič), Kroos - Lucas Vázquez, Ronaldo, Isco (46. Asensio). Trenér: Zidane.