Evropská a Konferenční liga UEFA

Neapol je ve skupině LM, Celtic sehrál s Astanou rekordní dvojzápas

Nice - Neapol porazila i v odvetě 4. předkola Ligy mistrů Nice 2:0 díky gólům Callejóna a Insigneho a má jistou účast v základní skupině. Naopak domácí se musí smířit "pouze" s účastí v Evropské lize. To fotbalisté Celticu Glasgow sice prohráli v Astaně 3:4, ale vzhledem k domácí výhře 5:0 taktéž postoupili do podzimních soubojů v LM, stejně jako Olympiakos a Sevilla. A útočník Tomáš Pekhart si s Beer Ševou skupinu LM nezahraje. Izraelský celek prohrál odvetu v Mariboru 0:1 a přes domácí výhru 2:1 vypadl.

Utkání Nice - Neapol
zdroj: ČTK/AP

Astanu poslal do vedení Ajerův vlastní gól, ale Celtic ještě do přestávky vyrovnal zásluhou Sinclaira. Druhý poločas nabídl pětigólovou přestřelku. Domácí se díky dvěma brankám Twumasiho a zásahu Mužikova ujali vedení 4:1, ale hosté v závěru snížili po trefách Ntchama s Griffithsem.

Šlo o gólově rekordní dvojzápas play-off Ligy mistrů. Do skupiny se hráči Celticu dostali už podesáté a vyrovnali skotský rekord, který dosud patřil jejich městskému rivalovi Rangers.

Pekhart si s Beer Ševou skupinu LM nezahraje

Beer Ševa prohrávala už od 15. minuty, kdy se prosadil Mitja Vlier. Hapoelu poté nepomohl k vyrovnání, které by znamenalo první postup do hlavní fáze Ligy mistrů v historii, ani střídající Pekhart. Devatenáctinásobný český reprezentant přišel na hřiště v 57. minutě.

Maribor si ve skupině Ligy mistrů zahraje potřetí. Poprvé se do hlavní fáze probojoval v ročníku 1999/2000 a naposledy se mu to povedlo v sezoně 2014/2015.

Odvetné zápasy 4. předkola fotbalové Ligy mistrů:

Mistrovská část:

Astana - Celtic Glasgow 4:3 (1:1)

Branky: 49. a 69. Twumasi, 26. vlastní Ajer, 48. Mužikov,- 34. Sinclair, 80. Ntcham, 90. Griffiths. První zápas 0:5, postoupil Celtic.

Rijeka - Olympiakos Pireus 0:1 (0:1)

Branka: 25. Marin. První zápas 1:2, postoupil Olympiakos.

Maribor - Hapoel Beer Ševa 1:0 (1:0)

Branka: 15. Viler. První zápas 1:2, postoupil Maribor.

Nemistrovská část:

FC Sevilla - Basaksehir 2:2 (0:1)

Branka: 52. Escudero, 75. Ben Yedder - 17. Elia, 83. Visca. První zápas 2:1, postoupila Sevilla.

Nice - Neapol 0:2 (0:0)

Branka: 48. Callejón, 89. Insigne. První zápas 0:2, postoupila Neapol.