pátek 24. listopadu 2017 Emílie
Čtvrtfinále LM

Dortmund v odloženém zápase nestačil na Monako, dvakrát se trefil Mbappé

aktualizováno 12. 4. 2017 23:58

Dortmund – Fotbalisté Dortmundu v zápase čtvrtfinále Ligy mistrů, který byl odložen kvůli útoku na autobus domácích, podlehli Monaku 2:3. Dva góly hostů vstřelil Mbappé. Borussia doma prohrála teprve druhé z posledních 13 pohárových utkání a francouzskému soupeři na svém stadionu podlehla poprvé od roku 2011. Utkání sledoval náš web prostřednictvím on-line reportáže.

--:--

Dobrý večer, vítejte u textové on-line reportáže ze zápasu Borussie Dortmund s AS Monaco. Zápas byl přeložen z úterního večera na středeční podvečer. Důvodem byl cílený útok na autobus fotbalistů domácích. Zranění ruky při něm utrpěl španělský obránce Marc Bartra, který byl převezen do nemocnice a následně operován. Akustické trauma a šok utrpěl i jeden z policistů.

--:--

"Hrají ve velkém tempu, mají individuality, ale hodně pracují týmově. Myslím, že s klidem mohu říct, že fanoušci neuvidí dvě bezbrankové remízy," uvedl na adresu Monaka před zápasem trenér Dortmundu Thomas Tuchel.

--:--

Dá se očekávat na branky plodný zápas. Dortmund se doma činí. Naposledy v Lize mistrů vyřídil 4:0 Benfiku Lisabon. Naopak Monaco se nemůže pochlubit dokonalou obranou. V osmi utkáních inkasoval lídr francouzské ligy 13 gólů.

--:--

Dortmund nevstupuje do zápasu v ideálním rozpoložení, v sobotní generálce prohrál na půdě Bayernu Mnichov 1:4.

--:--

Ve prospěch Dortmundu hovoří některé statistické údaje. Borussia doma prohrála jediné z posledních 12 pohárových utkání (0:1 s PAOK Soluň v prosinci 2015). V pohárech navíc doma pouze jedenkráte podlehla francouzskému soupeři (2:3 s Marseille v listopadu 2011). Na druhou stranu ale vestfálský celek prohrál 7 z posledních 10 utkání ve vyřazovací fázi LM.

--:--

Rozhodovat utkání bude italská trojice: Orsato - Tonolini, Manganelli.

--:--

Monaku kvůli karetnímu trestu nepomůže Tiémoué Bakayoko, v disciplinárním ohrožení jsou jeho spoluhráči Radamel Falcao, Valére Germain, Djibril Sidibé, Fabinho i domácí Raphaël Guerreiro s Marcelem Schmelzerem.

--:--

Základní sestavy:

Dortmund: Bürki – Papastathopoulos, S. Bender, Ginter – Piszczek, Guerreiro, Weigl, Schmelzer (C) – Dembèlé, Kagawa – Aubameyang. Náhradníci: Weidenfeller – Sahin, Mor, Pulišič, Merino, Passlack.

Monako: Subašić – A. Touré, Glik, Jemerson, Raggi – B. Silva, Fabinho, Moutinho, Lemar – Falcao (C), Mbappé. Náhradníci: De Sanctis – Jorge, Dirar, Germain, Cardona, A. Diallo, N'Doram.

1.

Utkání právě začalo.

2.

Obě mužstva se začala oťukávat. Balon má v moci dortmundský gólman Bürki.

3.

Žlutočerní operují kolem půlicí čáry. Monako vyčkává.

4.

Weigl zariskoval s přihrávkou a Monako šlo dopředu. Útok museli domácí zastavit až nedovoleným zákrokem.

4.

Nic z toho nebylo, naopak dopředu se řítil k opuštěnému balonu Aubameyang. Monacká obrana včas nebezpečí odvrátila.

5.

Tým z malého knížectví se snaží napadat rozehrávku Dortmundu, nikoli zběsile. S dlouhými nákopy zatím nemají hosté žádné problémy.

7.

Monacký Mbappé získal ve středu míč, ale žádné ohrožení z toho nevyústilo.

10.

Polský reprezentant v monackém dresu Glik na zemi po ostrém střetu. Bránit se ale musí opět hosté.

11.

Stačily dva kroky, Aubameyang se odpoutal od obránce a mířil těsně nad. První náznak šance.

12.

První střela na druhé straně. Ale také nepřesná. Touré našel centrem Lemara.

14.

Míč po ose Kagawa - Dembèlé - Schmelzer, pak Weigl, ale k zakončení daleko.

16.

Mbappé se vřítil do šestnáctky a padá. Rozhodčí bez váhání píská penaltu a uděluje Papastathopoulosovi žlutou kartu. Z opakovaného záběru to nevypadá příliš průkazně.

1 2 3 4 »

Domácím chyběl zraněný obránce Marc Bartra, jemuž exploze poranily ruku a následně se podrobil operaci. Hráči Dortmundu podpořili španělského spoluhráče speciálními tričky, v nichž nastoupili na rozcvičení, zápas pak pro ně ale začal mizerně.

Monako v 17. minutě ještě velkou šanci nevyužilo, protože Fabinho z penalty těsně minul. Už za dvě minuty ale Lemar našel před brankou Mbappého a ten zblízka otevřel skóre.

Pro Dortmund bylo ještě hůř ve 35. minutě. Raggi nacentroval do šestnáctky a Bender před dotírajícím Falcaem zamířil hlavou do vlastní sítě.

Sestřih čtvrtfinále LM Dortmund - Monako

Borussia se vrátila do utkání až po poločasové přestávce. V 57. minutě Aubameyang akrobatickou patičkou posunul míč na Kagawu, který vybídl volného Dembélého ke snadnému zakončení.

V 79. minutě však vystihl Piszczekovu špatnou rozehrávku Mbappé a ze samostatného úniku vrátil Monaku dvoubrankové vedení. Za šest minut opět snížil Kagawa, ale na víc už Dortmund nedosáhl.

Lize mistrů se věnuje i nový díl Fotbal fokus podcastu (od 31:40)

Borussia Dortmund - AS Monako 2:3 (0:2)

Branky: 57. Dembélé, 84. Kagawa - 19. a 79. Mbappé, 35. vlastní Bender. Rozhodčí: Orsato - Tonolini, Manganelli (všichni It.). ŽK: Papastathopulos, Ginter - Jemerson, Lemar, Dirar, Fabinho, Subašič. Diváci: 65 849.

Dortmund: Bürki - Ginter, Papastathopulos, Bender (46. Sahin)- Piszczek, Kagawa, Weigl, Schmelzer (46. Pulišič) - Dembélé, Guerreiro - Aubameyang. Trenér: Tuchel.

Monako: Subašič - Touré, Glik, Jemerson, Raggi - Silva (66. Dirar), Moutinho, Fabinho, Lemar - Falcao (85. Germain), Mbappé. Trenér: Jardim.