pátek 22. září 2017 Darina

Neapol přehrála Benficu 2:1, oba týmy však postupují do osmifinále

aktualizováno 6. 12. 2016 23:05

Lisabon - V přímém souboji o postup do osmifinále ze zamotané skupiny B se střetly dva vedoucí týmy. Hostující Neapol po bezbrankovém poločase rozhodla o výhře 2:1 góly Callejóna a Mertense, snížení Jimeneze v závěru přišlo z pohledu Benficy pozdě. Oba týmy postupují do osmifinále Ligy mistrů díky nezvládnutému zápasu Besiktase, který mohl Benficu v tabulce přeskočit. Istanbul totiž utrpěl debakl 0:6 s Dynamem Kyjev a čeká ho jen Evropská liga.

20:40

Dobrý večer, vážení čtenáři, vítejte u textového on-line přenosu z utkání Ligy mistrů mezi domácí Benficou Lisabon a Neapolí, které je soubojem o postup do osmifinále.

20:40

Sestavy:

Benfica: Ederson - Semedo, Luisao, Nilsson-Lindelof, Almeida - Salvio, Pizzi, Fejsa, Cervi - Jimenez, Guedes.

Neapol: Reina - Hysaj, Albiol, Koulibaly, Ghoulam - Allan, Diawara, Hamšík - Callejon, Gabbiadini, Insigne.

1.

Utkání právě začalo.

2.

Oba týmy si připsaly úvodní útoky, ani jeden však nepřinesl větší vzruch na hřišti.

4.

Přestože Neapoli stačí k postupu remíza, hraje od začátku aktivně a většinu času udržuje italský tým míč na svých kopačkách.

6.

Benfica se nedokáže dostat na míč a výsledkem jsou už tři fauly z přehnané aktivity lisabonských hráčů.

7.

Přímý volný kop Ghoulama z Neapole byl hodně nepřesný, delší vzdálenost hrála svou roli.

10.

Benfica poprvé drží míč delší dobu, zdařilou kombinací donutila zahrát hosty na první rohový kop zápasu.

11.

Brankář Neapole Pepe Reina neměl s vysokým centrem větší problémy.

12.

V druhém utkání skupiny se hráči Dynama Kyjev ujali vedení nad Besiktasem 1:0. Pokud Istanbul na Ukrajině prohraje, Benfica i Neapol bez ohledu na výsledek jejich duelu postoupí do osmifinále.

13.

První ohrožení hostující branky mohl zařídit Jimenez, ale jeho hlavička letěla nad Reinovu branku.

15.

První žlutá karta zápasu. Neapolský Koulibaly zastavil slibně se rozvíjející brejk domácích pouze za cenu taktického faulu.

16.

Nadějný brejk Neapole skončil nepřesným centrem Hamšíka jen do náruče brankáře Edersona.

17.

Na druhé straně pálil z nepřipravené pozice opět Jimenez, z 25 metrů však nemířil přesně a jeho pokus skončil vysoko nad brankou.

19.

Hra se přelévá z jedné strany na druhou, ani jeden tým není přehnaně defenzivní.

21.

Neapol dopravila míč po rychlé akci z levé strany a dorážce Hamšíkovy střely, Gabbiadini byl ale v ofsajdu, a tak jeho branka neplatí.

22.

Po špatné rozehrávce Hamšíka se Ghoulam dostal do nesnází a odražený balon po jeho nepovedeném odkopu umisťoval na branku Guedes, ten však branku netrefil.

24.

Další akce hráčů Benficy po pravé straně, Jimenez ale Reinu ze strany nepřekonal. Španělský brankář si připsal skvělý zákrok.

26.

Neapol uklidňuje situaci rozvážnou rozehrávkou a trpělivou kombinací, k přímému ohrožení branky Edersona to ale nevede.

28.

Do akcí italského celku se zatím moc nezapojuje Callejón.

1 2 3 »

Besiktasi stačila jakákoli výhra k tomu, aby poprvé prošel ze skupiny do jarních bojů, ale zápas v Kyjevě mu ani trochu nevyšel. Už v 9. minutě inkasoval, ve 28. minutě pak stáhl v jasné šanci Beck unikajícího Gonzáleze a byl vyloučen. Domácí navíc proměnili penaltu.

A když chyboval Tošič a Bujalskij trefil odkrytou branku, bylo po šancích Besiktase. Přitom to bylo poprvé od roku 1997, co dalo Dynamo v Lize mistrů tři góly za poločas. Naposledy to bylo při památném hattricku Andreje Ševčenka na hřišti Barcelony.

Sestřih utkání Benfica - Neapol

Besiktas inkasoval ještě třikrát. Od 57. minuty dohrával v devíti poté, co druhou žlutou kartu dostal Aboubakar za to, že nakopl míč do diváků. Dynamo výhrou 6:0 vytvořilo nový rekord Ligy mistrů v podobě nejvyššího vítězství týmu, který skončil poslední ve své skupině.

Neapol s Benficou tak mohly dohrávat druhý poločas v klidu, protože už měly v podstatě jistotu postupu a hrály jen o prvenství ve skupině. To si nakonec zajistil italský celek zásluhou střídajícího Driese Mertense, který na jeden gól nahrál a druhý dal sám.

6. kolo základních skupin fotbalové Ligy mistrů, skupina B:

Dynamo Kyjev - Besiktas Istanbul 6:0 (4:0)

Branky: 9. Besedin, 30. Jarmolenko z pen., 32. Bujalskij, 45.+3 González, 60. Sydorčuk, 77. Júnior Moraes. Rozhodčí: Thomson - McGeachie, Mulvanny (všichni Skot.). ČK: 28. Beck, 57. Aboubakar (oba Besiktas). Diváci: 25 000.

Benfica Lisabon - Neapol 1:2 (0:0)

Branky: 87. Jiménez - 60. Callejón, 79. Mertens. Rozhodčí: Lahoz - Del Palomar, Devís (všichni Šp.). Diváci: 55 364.