čtvrtek 24. srpna 2017 Bartoloměj
LIGA MISTRŮ

Bayern prohrál v Rostovu, Arsenal ztratil vítězství proti PSG

aktualizováno 23. 11. 2016 23:55

Londýn - Osmifinálovou účast si podle očekávání vybojovali jedni z největších favoritů Ligy mistrů, Manchester City i Barcelona, která ve společné skupině skončí první. Už v osmifinále ale může narazit na Bayern, jenž podlehl Rostovu a postupuje z druhého místa. Souboj o první místo nezvládl ani Arsenal, který ztratil vedení 2:1 proti PSG a Pařížané si zajistili lepší výchozí pozici do posledního zápasu. Třígólový náskok zase ztratila Benfica na hřišti Besiktase, jenž má tedy stále velkou naději na postup.

0.

Dobrý den, vítáme vás u on-line textového přenosu z utkání Arsenal - PSG.

Sestavy

Arsenal: Ospina – Jenkinson, Mustafi, Koscielny, Gibbs – Ramsey, Coquelin – Sánchez, Özil, Iwobi – Giroud.
Náhradníci: Čech – Gabriel, Walcott, Oxlade-Chamberlain, Monreal, Xhaka, Elneny.

Paris Saint-Germain: Aréola – Meunier, Marquinhos, Silva, Maxwell – Verratti, Krychowiak, Motta – Lucas Moura, Cavani, Matuidi.
Náhradníci: Trapp – Kimpembe, Ben Arfa, Jesé, Nkunku, Augustin, Ikoné.

1.

Utkání začíná, Jenkinson poslal z pravé strany přetažený centr, na který Giroud nedosáhl.

4.

Arsenal pokryl postupný útok PSG a tvoří hru na své polovině.

6.

Koscielny vracel míč Ospinovi, který odehrál těsně před napadajícím Cavanim. Míč nyní přebírá PSG a kombinuje na útočné polovině. Na nepříjemný centr Meuniera nedosáhl Cavani.

9.

Arsenal nyní napadá na soupeřově polovině, ale nedokázal z presinku vytěžit žádnou souvislou šanci.

10.

PSG se vykombinovalo z tlaku, ale po dobrém náznaku protiútoku si jen předává pomalé přihrávky na polovině hřiště. Velmi opatrný začátek zápasu.

11.

Souhra Parisiens se přesunuje výše, ale kolmici po pravé straně nestihl Lucas Moura.

13.

Výborné napadání Arsenalu vysoko na polovině soupeře, následovalo několik přihrávek, ale PSG si nakonec situaci pohlídalo.

14.

Výborný individuální průnik Iwobiho, který ale prováhal moment pro přihrávku i střelu, a nakonec jeho cestu zastavil Marquinhos.

15.

První rohový kop v utkání, přízemní centr Meuniera na Cavaniho odvrátil do zámezí Koscielny.

15.

Velice nebezpečná šance! K centru Lucase na bližší tyč se dostal Cavani a míč, který se motal ve shluku těl, nakonec z brankové čáry odvrátil Gibbs.

17.

Centr Sáncheze z hloubi pole na Girouda, ale toho si nakonec Thiago Silva pohlídal.

17.

Po delší době na polovině PSG kombinuje Arsenal, zatím se ale nepouští do riskantní souhry. Pařížané přehušťují střed, ve kterém se nachází jen minimum hráčů Gunners.

18.

PSG vede 1:0! Thiago Motta našel skulinku a na kolmici si výborně naběhl Matuidi, který předal Cavanimu před prázdnou bránu a uruguayský útočník se nemýlil.

20.

Druhý rohový kop pro PSG, z centru Lucase ale nerezultovala větší příležitost.

24.

PSG tvoří na soupeřově polovině, míč se dostal k Maxwellovi, který ale balon zakopl do zámezí. Zaútočil i Arsenal, ale Özil se zamotal mezi třemi hráči a nakonec následuje rovněž jen odkop od brány soupeře.

26.

Patička Cavaniho na Matuidiho, ovšem už jen v ofsajdu. U míče je opět Arsenal, Sánchez posílá míč na Jenkinsona, dřív je však u míče Aréola, jenž ale nepředvedl jistý zákrok. Kombinují tak opět domácí.

28.

Zákrok Thiaga Silvy na Ramseyho, který si říká o pokutový kop, ale nakonec zřejmě nešlo o faul, což potvrzuje i rozhodnutí sudího.

30.

Velmi nepřesná přihrávka Jenkinsona na nabíhajícího Ramseyho. PSG uklidňuje hru.

31.

Motta přenáší míč na pravou stranu, Meunier napálil míč do Gibbse a PSG má možnost třetího rohového kopu.

1 2 3 4 »

Messi, který se vrátil po nemoci, se poprvé trefil v utkání na hřišti Celticu ve 24. minutě po přihrávce Neymara. Ten vyrovnal rekord soutěže sedmou asistencí během jedné sezony. Hosté kontrolovali hru a deset minut po pauze hvězdný Argentinec zvýšil z penalty. Nejlepšímu střelci tohoto ročníku LM stačily na devět branek čtyři zápasy. Celtic ještě přečkal Suárezovu tyč a nedovolil, aby se opakoval debakl 0:7 z úvodního zářijového střetnutí na Camp Nou.

Hráči City v Německu nezačali dobře a ve 22. minutě inkasovali po Raffaelově zásahu. V nastavení první půle však srovnal Silva. Závěrečná půlhodina se hrála v deseti na obou stranách, po druhé žluté kartě byli vyloučeni domácí Stindl i Fernandinho.

Souboj postupujících celků Arsenalu a Paris St. Germain skončil v Londýně remízou 2:2 a vítěze skupiny A neurčil. Bývalý reprezentační brankář Čech zůstal opět jen na domácí lavičce. Francouzskému mistrovi zařídil vedení v 18. minutě Cavani, těsně před pauzou vyrovnal z penalty Giroud. Po hodině hry zamířil do vlastní sítě Verratti, ale jeho spoluhráč Lucas se v 77. minutě trefil do správné branky.

Sestřih utkání Arsenal - PSG

Basilej s českými reprezentanty brankářem Tomášem Vaclíkem a stoperem Markem Suchým v Sofii hrála 0:0 s Razgradem a znovu se nedočkala první výhry. Oba soupeři mají dva body a v posledním kole budou na dálku bojovat o třetí místo zaručující start v play-off Evropské ligy.

Rostov v přestřelce zdolal Bayern, kterému se vzdaluje první místo

Překvapivé vítězství 3:2 a své historicky první tři body v základní skupině Ligy mistrů vybojoval ruský Rostov. Tým, který už s jistotou nepostoupí do osmifinále, zdolal v předposledním zápase skupiny Bayern 3:2 a přiblížil se alespoň účasti v Evropské lize. Naopak pokud Atlético ve večerním zápase porazí PSV, Bayern s jistotou skončí až druhý ve skupině.

Německého favorita poslal do vedení v 35. minutě Douglas Costa, ale těsně před pauzou odpověděl Azmoun. Jeho spoluhráč Poloz v 50. minutě z penalty překonal brankáře Ulreicha podruhé, ale Bernat rychle vyrovnal. V 67. minutě však Noboa z přímého kopu zařídil Rostovu premiérové vítězství v LM. Ruský tým tak Bayernu částečně vrátil zářijový debakl 0:5 z Mnichova.

Jistota postupu do osmifinále nebývalým způsobem utekla Benfice. Lisabonský tým na hřišti Besiktase Istanbul neudržel tříbrankové poločasové vedení a nakonec jen remizoval 3:3.

Benfica už v 31. minutě byla po gólech Guedese, Semeda a Fejsy jednou nohou v play-off, ale Besiktas v druhém poločase předvedl velký comeback. Odstartoval ho v 58. minutě Tosun, osm minut před koncem z penalty snížil na 2:3 Quaresma a těsně před koncem domácím zajistil bod Aboubakar.

Výsledky Ligy mistrů

Skupina A

Ludogorec Razgrad - FC Basilej 0:0 Rozhodčí: Atkinson - Child, Burt (všichni Angl.). Diváci: 20 821.
Arsenal Londýn - Paris St. Germain 2:2 (1:1) Branky: 45.+1 Giroud z pen., 60. vlastní Verratti - 18. Cavani, 77. Lucas. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.). Diváci: 59 628.

Skupina B

Besiktas Istanbul - Benfica Lisabon 3:3 (0:3) Branky: 58. Tosun, 82. Quaresma z pen., 89. Aboubakar - 10. Guedes, 25. Semedo, 31. Fejsa. Rozhodčí: Skomina - Praprotnik, Vukan (všichni Slovin.). Diváci: 40 000.
SSC Neapol - Dynamo Kyjev 0:0 Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (všichni Rum.). Diváci: 33 736.

Skupina C

Celtic Glasgow - FC Barcelona 0:2 (0:1) Branky: 24. a 55. z pen. Messi. Rozhodčí: Orsato - Cariolato, Manganelli (všichni It.). Diváci: 57 937.
Borussia Mönchengladbach - Manchester City 1:1 (1:1) Branky: 23. Raffael - 45.+1 Silva. Rozhodčí: Cakir - Duran, Ongun (všichni Tur.). ČK: 51. Stindl (Mönchengladbach). Diváci: 45 921.

Skupina D

Rostov na Donu - Bayern Mnichov 3:2 (1:1) Branky: 44. Azmoun, 50. Poloz, 67. Noboa - 35. Douglas Costa, 52. Bernat. Rozhodčí: Dias - Tavares, Soares (všichni Portug.).
Atlético Madrid - PSV Eindhoven 2:0 (0:0) Branka: 55. Gameiro, 66. Griezmann. Rozhodčí: Kulbakov - Žuk, Masljanko (všichni Běl.). Diváci: 37 891.