pondělí 21. srpna 2017 Johana
Semifinále Ligy mistrů

Atlético porazilo po nádherné Saúlově akci Bayern 1:0

aktualizováno 27. 4. 2016 23:23

Madrid - Atlético Madrid vybojovalo v úvodním semifinálovém utkání proti Bayernu Mnichov cenné vítězství 1:0. Postaral se o to nádhernou individuální akcí v 11. minutě domácí Saúl. Odveta se v Německu hraje příští úterý a bavorskému favoritovi hrozí, že potřetí za sebou skončí v semifinále. Z utkání přinesl náš web textovou on-line reportáž.

--:--

Dobrý večer, vítejte u on-line přenosu ze semifinálového utkání Ligy mistrů mezi Atlétikem Madrid a Bayernem Mnichov.

--:--

Větší zkušenosti má německý celek. Atlético startuje v semifinále LM popáté. Bayern hraje v semifinále popáté za sebou a celkově poosmnácté.

--:--

Statistika mluví spíše ve prospěch Španělů. Atlético s německými kluby v pohárech posledních 5 domácích zápasů neprohrálo (4 výhry, 1 remíza). Bayern z posledních 12 pohárových zápasů ve Španělsku vyhrál jen 2 (8 proher, 2 remízy). Navíc ve vyřazovací části už 7 zápasů za sebou venku nevyhrál (4 remízy, 3 prohry).

--:--

Základní sestavy:

Atlético Madrid: Oblak – Torres Juanfran, J. Giménez, Savić, Luís – Ñíguez, Gabi (C), Augusto Fernández, Koke – Griezmann, F. Torres. Náhradníci: Moyà – Gámez, Kranevitter, Á. Correa, Partey, Lucas Hernández, Vietto.

Bayern Mnichov: Neuer – Lahm (C), Javi Martínez, Alaba, Bernat – Alonso – Costa, Th. Alcântara, Arturo Vidal, Coman – Lewandowski. Náhradníci: Ulreich – Benatia, Tasci, Götze, Ribéry, Kimmich, T. Müller.

--:--

Zazněla hymna Ligy mistrů a jde se na věc.

--:--

Utkání řídí anglický sudí Mark Clattenburg.

1.

Hosté v tmavých dresech rozehráli. Domácí ihned napadají hluboko v obranných řadách soupeře.

2.

Začíná se opatrně. Červenobílí vyčkávají na své polovině, Bayern rozehrává na polovině hřiště.

3.

První faul. Autorem je Vidal, obětí Koke.

4.

Saul Niguez jako první zkusil štěstí, vypálil z uctivé vzdálenosti, ale Neuera nepřekvapil.

6.

Atlético zběsile napadá rozehrávku hostů. Gabi vybojoval míč, ale centrem našel jen německého gólmana.

7.

Griezmann přistižen v ofsajdu.

8.

Costa nezpracoval balon, aut pro domácí.

8.

Torres se nerozpakoval, namířil si to přes obránce do vápna a ihned pálil. Střela mu však nesedla a Neuerovi stačilo si počkat.

11.

Úžasná akce Saúla. Jedenadvacetilý hráč si pohrál se třemi protivníky a nádherně i přesně zakončil k tyči. Atlético vede 1:0!

12.

Bayern chce rychle odpovědět. Po zmatcích v obraně domácích kopal Bayern rohový kop.

13.

Vidal se srazil s gólmanem Oblakem, na lavičku ukazoval typický mlýnek. Zda bude muset vystřídat, dozvíme se za chvíli.

17.

Na kopačkách hostů je cítit nervozita. Rozehrávají velmi tápavě. Alaba zakončil trpělivou rozehrávku nepřesnou střelou.

20.

Bonbónek v podobě vysokého centru pro Oblaka.

21.

Souhra Lewandowského s Vidalem, který je zřejmě fit, nevyšla.

1 2 3 4 »

První poločas patřil Atléticu, domácí ale z převahy vytěžili jen jednu branku, o kterou se po sólu přes tři hráče postaral Saúl Níguez. Bayern se probral po přestávce a v 55. minutě trefil Alaba břevno. Poté si domácí brankář Oblak poradil s nebezpečnou hlavičkou Martíneze i Vidalovou ránou. Kousek k druhému gólu měli i domácí, ale Torresovu střelu po brejku zastavila tyč.

Atlético vítězstvím potvrdilo, že na stadionu Vicenteho Calderóna se mu daří, a z posledních třinácti domácích zápasů v Lize mistrů udrželo dvanácté čisté konto. Před odvetou navíc stále může živit naději, že si po dvou letech opět zahraje ve finále prestižní soutěže.

Naopak Bayern ani na třetí pokus ve vyřazovací části probíhajícího ročníku nedokázal venku zvítězit a hrozí mu, že opět vypadne v semifinále se španělským soupeřem. V minulém ročníku soutěže ho ve stejné fázi vyřadila Barcelona a o rok dříve Real Madrid.

Sestřih utkání Atlético Madrid - Bayern Mnichov

"Není to pro nás dobrý výsledek, ale s naším výkonem jsem spokojený. Samozřejmě ale nikdy není příjemné vypracovat si tolik šancí a nedat ani gól," řekl trenér Bayernu Pep Guardiola. "K prodloužení nám stačí jen jeden gól, ale i tak musíme hrát v odvetě chytře," dodal.

"Pořád máme devadesát minut na to, abychom to otočili a postoupili," uvedl kapitán Bayernu Philipp Lahm. "V prvním poločase jsme nebyli dostatečně odvážní a agresivní, ale po přestávce jsme se zlepšili a je smůla, že jsme za to nebyli odměněni," přidal brankář Manuel Neuer.

"Hráli jsme na vítězství. Chtěli jsme dát gól, neinkasovat, a to se povedlo. Saúl to udělal skvěle a věřím, že i když Bayern po přestávce ukázal, že je velmi silný, tak máme na to je zastavit i v odvetě," prohlásil Oblak. "Z tribuny a v televizi to asi nevypadalo moc pěkně, ale takhle prostě hrajeme  spolehlivě bránit," dodal útočník Antoine Griezmann.

Atlético Madrid - Bayern Mnichov 1:0 (1:0)

Branka: 11. Níguez. Rozhodčí: Clattenburg - Beck, Collin (všichni Angl.). ŽK: Níguez - Neuer, Benatia, Douglas Costa, Vidal. Diváci: 50 900.

Atlético: Oblak - Juanfran, Giménez, Savič, Filipe Luís - Níguez (85. Partey), Gabi, Fernández, Koke - Griezmann, Torres. Trenér: Simeone.

Bayern: Neuer - Lahm, Martínez, Alaba, Bernat (77. Benatia) - Douglas Costa, Alcántara (70. Müller), Xabi Alonso, Vidal, Coman (64. Ribéry) - Lewandowski. Trenér: Guardiola.