pátek 20. října 2017 Vendelín
Liga mistrů

Večer hostů - Real vyhrál v Římě 2:0, Wolfsburg v Gentu 3:2

aktualizováno 17. 2. 2016 23:00

Řím – Real Madrid i Wolfsburg nakročily vstříc čtvrtfinále Ligy mistrů. Madridský celek v úvodním osmifinálovém duelu k ničemu nepustil domácí AS Řím a díky trefám Cristiana Ronalda a Jesého slavil vítězství 2:0. Wolfsburg vyhrál v Gentu 3:2. Domácí snižovali a křesali naději do odvety, která se hraje 8. března, až v poslední desetiminutovce.

--:--

Hezký večer, vítejte u on-line přenosu z osmifinálového utkání Ligy mistrů mezi AS Řím a Realem Madrid.

--:--

Řím vyhlíží první postup do čtvrtfinále od roku 2008. A nyní prožívá výborné období, prohrál jediné z posledních 13 utkání.

--:--

Oba týmy nejsou kompletní. Realu chybějí zranění Pepe a Bale. Římu by měli chybět zranění Totti, Torosidis a De Rossi.

--:--

Real sice neprohrál posledních devět utkání, ale s italskými celky má bilanci prachšpatnou. Desetinásobní vítězové soutěže přes italský tým naposledy přešli před 28 lety, kdy v prvním kole Poháru mistrů evropských zemí vyřadili Neapol. Následně Real dvakrát skončil na kopačkách AC Milán, jednou FC Turín a čtyřikrát vypadl s Juventusem, naposledy v loňském semifinále. V sezoně 2007/08 ho v osmifinále LM vyřadil právě AS Řím.

--:--

Premiéru v Lize mistrů si v roli trenéra odbude Zinedine Zidane.

--:--

Hvězdný Ronaldo dal v posledních 14 zápasech 19 gólů. Je tu ale jedno ale. Posledních 16 gólů dal Ronaldo na domácím hřišti, venku se trefil naposledy 29. listopadu. Ntázka na tiskové konferenci na toto téma Ronalda rozčílila. Čtěte více.

--:--

Hlavním rozhodčím utkání bude Pavel Královec.

--:--

Sestavy:

AS Řím: Szczęsny – Florenzi (C), Manolas, Rüdiger, Digne – Pjanič, Vainqueur, Nainggolan – Salah, Perotti, El Shaarawy. Náhradníci: De Sanctis – Maicon, De Rossi, S. Keita, Džeko, Totti, Falqué.

Real Madrid: Navas – Carvajal, Ramos (C), Varane, Marcelo – Modrič, Kroos, Isco – James Rodríguez, Benzema, Ronaldo. Náhradníci: Casilla – Nacho Fernández, Danilo, Casemiro, Kovačić, L. Vázquez, Jesé.

1.

Sudí Královec foukl do píšťalky. Utkání právě začalo.

1.

Míč doklopýtal k Navasovi. Madridský gólman rozehrává.

2.

Sergio Ramos hledal dlouhým nákopem Jamese Rodrígueze. Neúspěšně.

3.

James se prosmýkl až do pokutového území, stopku mu vystavila hned čtveřice římských obránců.

4.

Míč rozehrávají rozvážně hráči Realu, AS Řím vyčkává.

5.

Komplikace pro domácí. Na trávníku leží kapitán Florenzi. Vypadá to, že byť otřesený, bude pokračovat v zápase.

5.

Rohový kop Realu nebezpečnou situací neskončil. Balon odvrátil hned první bránící hráč.

6.

První římský protiútok vede Salah, předčasně však ztroskotal.

7.

Vainguer si vyšlápl na Ronalda. Real rozehrává přímý kop z dobrých pětatřiceti metrů. Madridský kanonýr to zkusil střelou rovnou na branku, ale balon končí daleko od tyčí.

10.

Římská defenzíva pracuje velmi organizovaně. Teď však chybuje - El Shaarawy fauluje Jamese.

11.

Přímý kop z pravé strany se pěkně točil, ale vytočil se až příliš.

12.

Klasický obrázek hry. Real z vyčkávací pozice ostře přechází do protiútoku. Salah opět ve sprintu, tentokráte proti Marcelovi. Je z toho roh. A pak už nic.

1 2 3 4 5 »

První spíše pološanci v Římě, kde rozhodovali čeští sudí v čele s Pavlem Královcem, si v 17. minutě vypracovali domácí, El Shaarawy však zblízka přestřelil. Real častěji držel míč, ale k zakončení se moc nedostával. Až po půlhodině hry Marcelův volej těsně minul tyč. Španělský tým tak poprvé od roku 2011 za první poločas v LM nevyslal jedinou střelu na branku.

V 57. minutě už se hosté prosadili. Ronaldo udělal povedenou kličku Florenzimu, který pak ještě jeho tvrdou ránu tečoval do branky. Portugalský kanonýr se venku trefil poprvé od konce listopadu a 89. zásahem si pojistil pozici nejlepšího střelce v historii Ligy mistrů.

Sestřih utkání AS Řím - Real Madrid

Římané si pak vytvořili velký tlak a Vainqueur po přistrčení od střídajícího Džeka pálil jen těsně mimo. Na druhé straně zase o kousek minul branku hlavičkující Ronaldo. Domácí hráči se pak hodně zlobili na Královce, že po souboji Carvajala s Florenzim neodpískal pro AS penaltu. Čtyři minuty před koncem ještě pojistil náskok Realu střídající Jesé po individuální akci. "Bílý balet" je tak na dobré cestě, aby v pohárech poprvé po 28 letech postoupil přes italského soupeře.

Wolfsburg vedl už 3:0, ale do odvety nemá nic jistého

Wolfsburg v souboji nováčků vyřazovací fáze Champions League přehrával domácí Gent a minutu před pauzou převahu poprvé vyjádřil gólově. Rozběhlý Draxler si narazil míč s Vieirinhou a skóroval povedenou střelou.

Německý reprezentant přidal druhou branku deset minut po změně stran poté, co využil velkou chybu obrany Gentu a obloučkem přehodil brankáře Selse. Po hodině hry zvýšil zblízka Kruse po přihrávce Träsche. V závěrečné desetiminutovce však ještě belgické mužstvo vývoj dvojutkání zdramatizovalo, když se prosadili Kums a těsně před koncem náhradník Coulibaly.

Výsledky úvodních osmifinále Ligy mistrů

KAA Gent - VfL Wolfsburg 2:3 (0:1)

Branky: 80. Kums, 89. Coulibaly - 44. a 54. Draxler, 60. Kruse. Rozhodčí: Moen - Haglund, Andas - Johnsen, Edvartsen (všichni Nor.). Diváci: 19 978.

AS Řím - Real Madrid 0:2 (0:0)

Branky: 57. Ronaldo, 86. Jesé. Rozhodčí: Královec (ČR) - Slyško (SR), Wilczek - Ardeleánu, M. Paták (všichni ČR). Diváci: 55 612.