úterý 22. srpna 2017 Bohuslav
LIGA MISTRŮ

PSG se s Realem rozešlo smírně, United v Moskvě jen remizovali

aktualizováno 21. 10. 2015 23:22

Paříž - Bez jediného gólu a bez mnoha velkých příležitostí se obešel papírově nejatraktivnější duel středečního programu Ligy mistrů mezi PSG a Realem. Francouzský mistr nedokázal překonat zvláště ve druhém poločase velmi pasivní obranu hostí, za něž v největší šanci zápasu selhal v zakončení Ronaldo. Pouze bod vybojovali za remízu 1:1 hráči Manchesteru United na hřišti CSKA Moskva, Juventus zase doma nedokázal překonat Mönchengladbach.

0.

Dobrý den, vítáme vás u on-line přenosu z utkání PSG - Real.

Sestavy

PSG: Trapp - Aurier, Marquinhos, Silva, Maxwell - Verratti, Motta, Matuidi - Cavani, Ibrahimovič, Di María.
Náhradníci: Sirigu - Kurzawa, van der Wiel, Moura, Rabiot, Pastore, Lavezzi.

Real Madrid: Navas - Danilo, Ramos, Varane, Marcelo - Casemiro, Vázquez, Kroos, Isco - Jesé, Ronaldo.
Náhradníci: Casilla - Nacho, Kovačič, Modrič, Čeryšev, Llorente, Mayoral.

1.

Utkání začíná, u míče jsou hosté.

1.

Real nenakopává míč dopředu, ale snaží se kombinovat zezadu a je vydatně napadán svým soupeřem. Nakonec Marcelo odpálil míč za polovinu a balon nyní drží PSG.

2.

Efektní patička Ronalda a Real se snažil dostat do protiútoku, ale opět jsou u míče domácí, ale také se jim nedaří pořádně rozehrát, neboť presink hostí je velmi agresivní.

3.

Real dvakrát zahrozil. Nejdříve se z rychlého protiútoku snažili prosadit Jesé a Ronaldo, ale první jmenovaný neposlal přesný přízemní centr před bránu. O chvíli později vypálil k bližší tyči z pětadvaceti metrů Marcelo, ale tvrdá rána skončila asi metr vedle levé tyče.

5.

Real v úvodních fázích brání kompaktně a snaží se napadat Verrattiho, jenž je vytlačován více na kraje hřiště. Pařížané se ale uvolnili, když si Ibrahimovič po sérii přihrávek zpracoval míč patou a snažil se probít mezi Varanem a Danilem, ale hosté odvrátili na roh.

6.

Série nebezpečných centrů PSG na přední tyč zvláště v podání Di Maríi, ale stopeři Los Blancos byli pozorní a s nákopy si poradili.

7.

Dlouhý pas Di Maríi z pravé strany na Ibrahimoviče, švédský forvard byl ale těsně v ofsajdu.

9.

Matuidi přidržel Casemira za dres po ztrátě míče a obdržel žlutou kartu. Bude se kopat přímý kop ze vzdálenosti mezi 20-25 metry od Trappovy brány.

10.

Ronaldo ze standardní situace jen trefuje zeď.

11.

První vážnější příležitost PSG. Obránci Realu ztratili míč na levé straně, Aurier se snažil prosadit tvrdou ranou, ale míč přistál jen k Matuidimu, jenž si našel prostor pro střelu a jeho pokus levačkou kryl Navas.

12.

Di María byl uprostřed výborné narážečky na prostoru dvaceti metrů s Verrattim a Cavanim, ale druhý jmenovaný se k míči nestačil dostat dříve než Navas.

14.

Thiago Motta rozehrál standardní situaci z levé strany z více než 30 metrů a na jeho centr si naskočil Thiago Silva, ale jeho pokus se jen zvedal nad bránu.

17.

PSG se daří panovat středu hřiště rychlými průniky za obranu, Aurier se ale ocitl těsně v ofsajdu. Míč mají po delší době na kopačkách hráči Realu, ale zatím nenacházejí moc prostorů pro účelnou kombinaci.

20.

Průniková přihrávka pro Isca, ten ale na hranici vápna padá a snaží se vybojovat penaltu. Rozhodčí Rizzoli si nejdříve není příliš jist, zřejmě po konzultaci s asistenty ale nepíská nedovolený zákrok.

20.

Ronaldo při předchozím centru do vápna obdržel úder loktem do žeber od Thiaga Silvy a není zcela v pořádku.

22.

Real nadále kombinuje na polovině PSG, ale přes množství pobídek a náběhů od útočníků si hosté nenacházejí prostor. Série přihrávek končí střelou Toniho Kroose vedle pravé tyče.

24.

Dva pomalé protiútoky PSG, Aurierův ani Di Maríův centr nijak vážně neohrozil obranu Realu.

26.

První stoprocentní šance Realu, do šestnáctky se probojoval Jesé, ale v souboji jeden na jednoho s Trappem neuspěl. Následný centr na Ronalda jen těsně přizvedává Marquinhos.

28.

Rychlé přenesení hry za obranu Realu, ale Matuidiho si pokryl Varane a z následné kombinace Verrattiho s Ibrahimovičem na druhé straně nevzešlo nic kloudného.

1 2 3 4 »

Real měl v úvodním poločase převahu. Nejblíže vedoucí brance byl hostující Jesé, jehož ránu v šestnáctce vykopl Trapp. Gólman PSG poté vyškrábl i Ronaldovu hlavičku po rohu. Ani ve druhé půli se diváci v Parku Princů branky nedočkali. Velkou šanci neproměnil Ronaldo, když z úhlu netrefil branku. Největší ofenzivní hvězda domácích Ibrahimovič se přes obranu "Bílého baletu" prakticky vůbec neprosadil.

Malmö díky kapitánu Rosenbergovi doma zdolalo Šachtar Doněck 1:0 a poprvé v této sezoně v soutěži bodovalo. Naopak ukrajinský tým i potřetí ve skupině A prohrál a neskóroval.

Sevilla začala v Manchesteru lépe a ve 30. minutě ji poslal do vedení Konopljanka, záhy však vyrovnal vlastním zásahem Rami. Druhé vítězství City v LM zařídila přesnou střelou v první minutě nastavení letní posila z Wolfsburgu De Bruyne. Skupinu D vede o bod finalista minulého ročníku Juventus Turín, který doma bez branek remizoval s Mönchengladbachem.

Sestřih utkání PSG - Real Madrid

Druhý manchesterský klub United v Moskvě proti CSKA uhrál remízu 1:1 a ve skupině B má stejně jako ruský tým čtyři body. Přemožitel Sparty ze třetího předkola otevřel skóre v 15. minutě. Penaltu Jeremenka sice De Gea vytáhl na tyčku, ale dorážející Doumbia vrátil míč za záda španělského brankáře. Hosté vyrovnali v 65. minutě po hlavičce Martiala, který tak odčinil hru rukou před pokutovým kopem. Skupinu před United a CSKA vede se šesti body Wolfsburg. Ten díky gólům Dosta a Kruseho z druhé půle porazil na svém hřišti PSV Eindhoven 2:0.

Atlético si v Madridu poradilo s outsiderem Astanou a zvítězilo 4:0. V prvním poločase se trefili Saúl a Martínez, po změně stran přidal třetí gól Óliver Torres a do vlastní sítě zamířil Dedečko. Atlético má po třech duelech ve skupině C šest bodů stejně jako Benfica.

Lisabonský celek se znovu nedočkal historické výhry v Turecku, přestože na hřišti Galatasaraye vedl už od druhé minuty po zásahu Gaitána. Hosté ale ještě do pauzy náskok ztratili a v Istanbulu prohráli 1:2. Galatasaray zásluhou penalty Inana a gólu Podolského ukončil sérii deseti pohárových utkání bez vítězství.

Výsledky 3. kola základních skupin Ligy mistrů

Skupina A

Malmö - Šachtar Doněck 1:0 (1:0) Branka: 17. Rosenberg. Rozhodčí: Sidiropulos - Efthimiadis, Kostaras (všichni Řec.).
Paris St. Germain - Real Madrid 0:0 Rozhodčí: Rizzoli - Di Liberatore, Tonolini (všichni It.)

Skupina B

CSKA Moskva - Manchester United 1:1 (1:0) Branky: 15. Doumbia - 65. Martial. Rozhodčí: Carballo - Alonso, Yuste (všichni Šp.).
Wolfsburg - PSV Eindhoven 2:0 (0:0) Branky: 46. Dost, 57. Kruse. Rozhodčí: Mallenco - Del Palomar, Cabanero (všichni Šp.).

Skupina C

Atlético Madrid - Astana 4:0 (2:0) Branky: 23. Saúl, 29. Martínez, 63. Ó. Torres, 89. vlastní Dedečko. Rozhodčí: Kulbakov - Maljutin, Masljanko (všichni Běl.).
Galatasaray Istanbul - Benfica Lisabon 2:1 (2:1) Branky: 19. Inan z pen., 33. Podolski - 2. Gaitán. Rozhodčí: Collum (Skot.) - MacGraith (Ir.), Connor (Skot.).

Skupina D

Manchester City - FC Sevilla 2:1 (1:1) Branky: 36. vlastní Rami, 90.+1 De Bruyne - 30. Konopljanka. Rozhodčí: Nijhuis - Van de Ven, Schaap (všichni Niz.).
Juventus Turín - Mönchengladbach 0:0 Rozhodčí: Thomson - McGeachie, Stevenson (všichni Skot.).

Zdroj: ČT sport