úterý 22. srpna 2017 Bohuslav
LIGA MISTRŮ

Valencie udolala Monako, Maccabi v Basileji vyrovnalo v šesté minutě nastavení

aktualizováno 19. 8. 2015 22:54

Praha - Do posledního předkola Ligy mistrů v souboji dvou velkých evropských klubů nakročila lépe Valencie. Vyrovnaný duel rozhodla nečekaná branka Pareja, již v závěru stvrdil tvrdou ranou Feghouli. Překvapivou remízu 2:2 na hřišti Basileje uhrál přemožitel Plzně Maccabi Tel Aviv, Rapid Vídeň zase v domácím prostředí podlehl Šachtaru Doněck 0:1. Celtic Glasgow si doma poradil s Malmö a zvítězil 3:2. Dinamo Záhřeb v Albánii otočilo zápas se Skënderbeu Korcë a gólem v nastaveném čase vyhrálo 2:1. Utkání Valencie - Monako jste mohli sledovat v textovém on-line přenosu.

0.

Valencia CF: Ryan – Barragán, Mustafi, Rúbec Vezo, José Gayá – Dani Parejo, Pérez, de Paul – Feghouli, Paco Alcácer, Rodrigo
Náhradníci: Joao Cancelo, Orbán, Negredo, Piatti, Yoel, Javi Fuego, Santi Mina

AS Monaco: Subašić – Raggi, Wallace, Ricardo Carvalho, Echiejile – Toulalan, Fabinho – Bernardo Silva, Pašalić, Ivan Cavaleiro – Martial
Náhradníci: Dirar, Carrillo, Bahlouli, Bakayoko, Nardi, El Shaarawy, Touré

1.

Dobrý den, vítáme vás u textového on-line přenosu z utkání Valencie - Monako. Domácí rozehrávají, ale jejich přihrávky na vlastní polovině jsou ihned napadány hráči soupeře.

3.

Valencie se dostává za polovinu a už kombinuje před vápnem soupeře.

4.

Valencie se dostává hned v úvodu utkání do vedení 1:0! Centr zleva došel až k Feghoulimu, jenž sklepl na dva hráče pod sebe na Rodriga, jenž zcela neohrožen doklepává do brány. Tři hráči Valencie se dostali za obranu Monaka, která signalizovala postavení mimo hru, o ofsajd se ale nejednalo.

7.

Nebezpečný centr z pravé strany od Raggiho na Marciala, ale francouzský útočník se nedostal dostatečně rychle k míči.

9.

Valencia nechává spoustu prostoru na své polovině pro protiútoky Monaka, Bernardo Silva se ale po pravé straně neprosadil a znovu již rozehrávají domácí.

11.

Monako nyní kombinuje na půli Valencie, obrana Los Che je ale velmi kompaktní a agresivní při napadání, naopak rozehrávka hostů je zatím příliš pomalá na to, aby dokázala překvapit soupeře.

13.

Velmi nebezpečná šance Valencie, která zase vyvěrala z vynikající a rychlé práce na levém křídle a skvělém centru. Feghouli znovu dobře vrátil před bránu, tam ale obránci Monaka nyní na poslední chvíli odvracejí.

14.

Parádní centr z rohu z levé strany od Rodriga, Paco Alcacer si výborně naběhl na bližší tyč, ale nedokázal usměrnit míč do brány.

18.

Monako se nadále těžko probíjí přes dobře organizovanou defenzivu Valencie, která svého soupeře nepouští do nebezpečných prostorů. Los Che zatím kontrolují hru.

21.

Barragán pokazil rozehrávku na vlastní polovině a Ivan Cavaleiro mířil přímočaře na bránu Valencie. Byl ale nedovoleně zastaven Enzem Pérezem a přímý kop nedokázal zužitkovat Fabinho, střelu poslal vysoko nad levou tyč Ryana.

23.

Další standardní situace Monaka zhruba z čtyřiceti metrů, tentokrát poslána mimo vápno do levého rohu na Carvalha, ten však nedokázal zachytit míč na hřišti. Monako ale přesto rozehrává alespoň autovým vhazováním a dostává se k rohu, když Barragán musel pokrýt Martiala.

24.

Fabinhův centr z rohového kopu mířil na přední tyč, tam ale situaci s přehledem hasí obrana Valencie.

27.

Valencie se po nedomluvě obrany Monaka dostává k dalšímu rohovému kopu, který je rozehrán nakrátko, ale kombinaci u pokutového území domácí nezvládají a Monako se znovu dostává k míči.

29.

Další roh Valencie po zblokovaném centru z levé strany, centr těsně před Subašiče Martial odvrací, ale jen k Alcacerovi, jenž se ale nedostal ideálně k míči a přestřelil bránu.

30.

Obrovská šance Valencie a znovu po centru z levé strany, Alcacer se natahoval po míči, ale jen těsně jej ve stoprocentní příležitosti nestačil zachytit.

32.

Největší příležitost Monaka v utkání! Hosté zachytili pomalou rozehrávku Daniho Pareja na středu hřiště, ve čtyřech šli do přečíslení, Cavaleiro přenechal Bernardu Silvovi na pravé straně vápna, portugalský záložník se skvěle protáhl a dostal se ke střele. Jeho ránu Ryan vytáhl na tyč, odkud se míč odrazil do prostoru mezi dvěma nabíhajícími hráči Monaka, ti ale na balon nedosáhli.

34.

Nebezpečný centr z rohového kopu Monaka, Ryan vyráží jen s problémy.

36.

Martial se výborně protáhl z pravé strany až ke středu a snažil se před vápnem prostrčit míč na nabíhajícího spoluhráče, přihrávka však byla lehce přetažená a míč si stačil stáhnout Ryan.

37.

A další prudký centr Rodriga de Paula z levé strany, Subašič ale má míč pod kontrolou.

1 2 3 »

Maccabi se v Basileji nečekaně ujalo vedení. Po půlhodině hry Rikan rozehrál standardní situaci na zcela volného Zahaviho, který umístěnou střelou nedal Vaclíkovi šanci. Ve 39. minutě srovnal z penalty kapitán Delgado a domácí měli i ve druhém poločase převahu, což gólem potvrdil až krátce před koncem po úniku Embolo. V nastaveném čase však obrana Basileje i se stoperem Suchým opět dala prostor Zahavimu a izraelský kanonýr se tentokrát trefil povedenou hlavičkou.

Valencie na svém hřišti porazila Monako 3:1. Španělský tým skvěle vstoupil do utkání, už ve čtvrté minutě zaskočil obranu soupeře a do prázdné branky snadno zakončil Rodrigo. Krátce po pauze sice vyrovnal Pašalič, ale v 59. minutě vrátil domácím vedení kapitán Parejo a krátce před koncem zvýšil na rozdíl dvou branek Feghouli.