sobota 16. prosince 2017 Albína
Liga mistrů

Real poprvé v sezoně porazil Atlético, v závěru rozhodl Hérnandez

aktualizováno 22. 4. 2015 23:08

Praha - Fotbalisté Realu Madrid poprvé v sezoně porazili městského rivala Atlético a po výhře 1:0 postoupili do semifinále. Po úvodní bezbrankové remíze praktikovaly oba celky opatrný fotbal i v odvetě a hosté si nevytvořili za celý zápas jedinou šanci. Atlético dohrávalo od 76. minuty bez vyloučeného Ardy Turana a přece jen o něco aktivnější Real přesilovku v závěru zásluhou Hérnandeze využil.

Utkání Real Madrid - Atlético Madrid

Realu chyběli zranění Benzema, Bale, Modrič a disciplinárně potrestaný Marcelo a možná i proto první poločas moc šancí nenabídl. Brankář Atética Oblak ve 35. minutě zneškodnil Ronaldův přímý kop a slovinský gólman, který zářil v prvním duelu, domácího kanonýra vychytal i zblízka krátce před pauzou.

V úvodu druhé půle Hernández ze slibné pozice těsně minul hostující branku a další hlavičky chytil Oblak. Naděje Realu vzrostly v 76. minutě, kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Arda Turan.

První šanci domácích v početní výhodě měl znovu Hernández, i tentokrát ho ale Oblak vychytal. Agilní mexický útočník se dočkal až v 88. minutě, kdy mu po individuálním průniku před odkrytou branku přihrál Ronaldo.

Real Madrid - Atlético Madrid 1:0 (0:0)

Branka: 88. Hernández. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.). ČK: 76. Arda Turan (Atlético). Diváci: 78 300. První zápas: 0:0, postoupil Real.

Real: Casillas - Carvajal, Varane, Pepe, Coentrao (90.+1 Arbeloa) - Ramos, Kroos - Rodríguez, Isco (90.+3 Illarramendi) - Hernández (90.+2 Jesé), Ronaldo. Trenér: Ancelotti.

Atlético: Oblak - Juanfran, Miranda, Godín, Gámez - Arda Turan, Tiago (86. Giménez), Koke, Saúl (46. Gabi) - Mandzukič, Griezmann (65. Raúl García). Trenér: Simeone.