sobota 21. října 2017 Brigita
Liga mistrů

Bayern rozdrtil Porto 6:1, postoupila i Barcelona

aktualizováno 21. 4. 2015 23:10

Praha - Fotbalisté Bayernu Mnichov zvítězili v domácí odvetě čtvrtfinále Ligy mistrů nad Portem vysoko 6:1 a počtvrté za sebou postoupili mezi čtyři nejlepší celky Evropy. O výsledku utkání rozhodl už první poločas, ve kterém se Bayern prosadil hned pětkrát. Z postupu se podle očekávání raduje i Barcelona, která po vítězství 3:1 na hřišti Paris St. Germain zvládla i druhé utkání a PSG doma porazila zásluhou branek Neymara 2:0.

---

Sestava FC Porto: Fabiano – Reyes, Maicon, Marcano, Martins Indi – Herrera, Casemiro, Ó. Torres – Quaresma, Martínez, Brahimi

---

Sestava Bayernu Mnichov: Neuer – Rafinha, J. Boateng, Badstuber, Bernat – Lahm, Alonso, Alcántara – T. Müller, Lewandowski, Götze

1.

Utkání bylo zahájeno.

2.

Míč mají zatím v držení hosté, kteří se ovšem logicky dopředu nijak netlačí.

3.

Poprvé v akci Bayern, Lewandovski se ve vápně dostal k nepřesné hlavičce.

4.

Po dlouhém nákopu Boatenga sklepl Bernat do druhé vlny nabíhajícímu Lewandovskému, ten ale trefil pouze clonícího Maicona.

5.

Götzeho centr na Lewandovského neprošel.

7.

Hosté zůstávají v pevném defenzivním bloku, přes který se zatím Bayern nedokáže prosadit.

8.

Casemiro nevybíravě atakoval Lewandovského, sudí Atkinson ale tento zákrok coby hodný karetního trestu neposoudil.

10.

První velká šance Bayernu. Müller se prodral do vápna, jeho střelu Fabiano jen vyrazil před sebe a dorážející Lewandovski mířil do tyče!

12.

Snad první vážnější výlet Draků na polovinu soupeře, centr Brahimiho ale Neuera spíš jen tréninkově protáhl.

14.

Hosté byli v úvodu příliš pasivní a byli za to zaslouženě potrestáni. Na centr Bernata si naběhl Thiago Alcántara a hlavou poslal nekompromisně míč do sítě.

17.

Hráči Porta si neberou servítky, Reyes sestřelil u postranní čáry Götzeho.

20.

Jasná převaha domácích pokračuje, teď zkoušel zdálky štěstí Müller.

22.

Ještě neuplynula ani půlhodina hry a náskok Porta je pryč. Po rohovém kopu vrátil hlavou míč do vápna Badstuber a za bezmocného Fabiana jej následně prodloužil Boateng.

24.

Quaresma sestřelil unikajícího Bernata, pak se oba kohouti ještě postrkali, sudí Atkinson vše sledoval s ledovým klidem.

27.

Lahm našel ve vápně Müllera, ten přiklepl rozběhnutému Lewandovskému a po jeho hlavičce Porto prohrává už o tři branky.

30.

Hosté se prakticky z ničeho dostali k rohovému kopu, Martínez ale nedokázal hlavou zakončit.

33.

Hostující kouč Lopetegui reaguje na smršť Bayernu střídáním, Reyese nahrazuje Ricardo.

34.

Herrera dohrál Lewandovského za hranicí pravidel a je prvním potrestaným hráčem zápasu.

1 2 3 »

Bayern na pátý pokus poprvé otočil v pohárech dvojzápas, v němž v úvodním duelu venku nabral dvougólové manko. Bavorský klub se znovu musel obejít bez zraněných opor Robbena a Ribéryho, ale na jeho výkonu to tentokrát nebylo znát a rozpoutal nevídanou ofenzivní smršť.

Lewandowskému sice nejprve zkazila radost branková konstrukce, ale ve 14. minutě už domácí slavili, když se hlavou po Bernatově centru prosadil jediný střelec Bayernu v prvním zápase Thiago Alcántara. V 21. minutě Mnichovští smazali manko. Po rohovém kopu vyhrál souboj Badstuber a Boateng hlavou zamířil přesně k tyči.

Bayern se nedal zastavit a v 27. minutě vedl už 3:0 po krásné akci na jeden dotek, kterou zakončil opět hlavou Lewandowski. Žádný jiný tým v této sezoně Ligy mistrů nedal ze vzduchu tolik branek jako bavorský celek.

Sestřih utkání Bayern Mnichov - FC Porto

Hostující kouč Lopetegui sáhl k prvnímu střídání, ale tlak Bayernu nezarazil a v 36. minutě přidal Müller tečovanou střelou čtvrtou trefu. O čtyři minuty později se Lewandowski radoval ze svého druhého zásahu v utkání a německý mistr se stal prvním celkem, který dal za úvodní poločas ve vyřazovací fázi Ligy mistrů pět gólů.

V 73. minutě snížil Jackson Martínez, ale na čtvrtém postupu Bayernu do semifinále za sebou to nic změnit nemohlo. Po vyloučení hostujícího Marcana se ještě trefil Alonso a stvrdil pátou výhru bavorského velkoklubu v pátém domácím zápase této sezony Ligy mistrů při skóre 19:1.

Bayern Mnichov - FC Porto 6:1 (5:0)

Branky: 27. a 40. Lewandowski, 14. Thiago Alcántara, 22. Boateng, 36. Müller, 88. Alonso - 73. Jackson Martínez. Rozhodčí: Atkinson - Mullarkey, Child (všichni Angl.). ČK: 87. Marcano (Porto). Diváci: 70 000. První zápas: 1:3, postoupil Bayern.

Bayern: Neuer - Rafinha (72. Rode), Boateng, Badstuber, Bernat - Lahm, Alonso, Thiago Alcántara (90. Dante) - Müller, Lewandowski, Götze (86. Weiser). Trenér: Guardiola.

Porto: Fabiano - Reyes (33. Ricardo), Maicon, Marcano, Martins Indi - Herrera, Casemiro, Torres - Quaresma (46. Neves), Jackson Martínez, Brahimi (67. Evandro). Trenér: Lopetegui.

Postup "Barcy" stvrdil dvěma góly Neymar

Paris St. Germain v odvetě nasadil Verrattiho i kanonýra a bývalého hráče Barcelony Ibrahimoviče, kteří si v prvním zápase odpykávali karetní trest, na zdramatizovaní dvojutkání ale neměl. Katalánský klub od úvodu potvrzoval vynikající formu a ve 14. minutě otevřel skóre.

Iniesta nádherně prošel přes půl hřiště, kolmicí vysunul Neymara, ten udělal kličku gólmanovi a uklidil míč do prázdné branky. Jako první hráč v historii dokázal v Lize mistrů skórovat ve čtyřech zápasech proti stejnému soupeři za jednu sezonu, trefil se totiž i v podzimních duelech ve skupině. Zároveň dal jubilejní 1000. gól Barcelony v pohárech.

Sestřih utkání FC Barcelona - Paris St. Germain

Ve 34. minutě brazilský útočník vstřelil po centru navrátilce Alvese hlavou svou druhou branku a Barcelona vyhrála dvanáctý z posledních třinácti soutěžních duelů. PSG nevyšla odveta za vyřazení v předloňském čtvrtfinále. Na hřiště se na druhou půli dostal domácí veterán Xavi, který vylepšil rekord v počtu startů v Lize mistrů na 148.

FC Barcelona - Paris St. Germain 2:0 (2:0)

Branky: 14. a 34. Neymar. Rozhodčí: Moen - Haglund, Andas (všichni Nor.). Diváci: 84.477. První zápas: 3:1, postoupila Barcelona.

Barcelona: Ter Stegen - Alves, Piqué, Mascherano, Alba - Rakitič, Busquets (55. Roberto), Iniesta (46. Xavi) - Suárez (75. Pedro), Messi, Neymar. Trenér: Enrique.

PSG: Sirigu - Van der Wiel, Marquinhos, Luiz, Maxwell - Verratti, Cabaye (66. Lucas), Matuidi (80. Rabiot) - Cavani (80. Lavezzi), Ibrahimovič, Pastore. Trenér: Blanc.