neděle 20. srpna 2017 Bernard
Osmifinále Ligy mistrů

Leverkusen porazil matné Atlético 1:0, hosté dohrávali v oslabení

aktualizováno 25. 2. 2015 23:47

Leverkusen - Fotbalisté Bayeru Leverkusen porazili v úvodním osmifinále Ligy mistrů loňského finalistu Atlético Madrid 1:0. O jedinou branku utkání se postaral v 57. minutě turecký záložník Calhanoglu. Španělský celek, který dohrával poslední čtvrthodinu bez vyloučeného Tiaga, inkasoval v Lize mistrů po 524 minutách a v domácí odvetě bude muset dohánět ztrátu.

---

Sestava Leverkusenu: Leno – Hilbert, Papadopoulos, Spahič, Wendell – L. Bender, Castro – Bellarabi, Calhanoglu, Son Heung-min – Drmič

---

Sestava Atlética: Moya – Juanfran, Miranda, Godín, Siqueira – Gabi, Tiago – Griezmann, Turan, Ñíguez – Mandžukič.

---

Utkání řídí čeští rozhodčí v čele s Pavlem Královcem. Úlohu budou mít o to těžší, že na jejich výkon bude dohlížet přímo na stadionu šéf komise rozhodčích UEFA Pierluigi Collina.

2.

Griezmann při pokusu o průnik po pravém křídle ztroskotal na Wendellovi.

4.

Centr Bellarabiho na nabíhajícího Calhanoglua odpálil do zámezí bránící Godín.

5.

Hraje se zatím velmi opatrné utkání.

7.

Bender při rychlém brejku místo přihrávky na volného Hilberta volil střelu, která se mu vůbec nepovedla.

9.

Odražený míč po centru z přímého kopu napálil Arda Turan jen do spoluhráče Griezmanna.

12.

Domácí jsou nyní o něco aktivnější, vybojovali však pouze roh zásluhou Bellarabiho.

13.

Ten zahrával Calhanoglu, Bender vrátil odražený míč do vápna a volej Spahiče vykopával z brankové čáry dobře postavený Mandžukič.

16.

Švýcar Drmič se prodral do vápna, nedokázal si ale najít prostor k zakončení.

18.

První roh pro Atlético, hosté ale rozehráli hodně nepřesně.

21.

Při Griezmannově centru chyboval gólman Leno, Godín však hradbu těl před brankou prostřelit nedokázal.

22.

Portugalec Tiago vidí od sudího Královce dodatečně žlutou kartu za faul v předchozí výhodě.

26.

Zdálky napřáhl Spahič a Moyu zachránila spojnice tyče a března.

28.

Bellarabiho centr musel likvidovat Moya, po jeho trochu nejistém zákroku se ale domácí k dalšímu ohrožení branky nedostali.

30.

Domácí sice drží míč téměř dvě třetiny herního času, z převahy ale vytěžili zatím pouze Spahičovo břevno.

32.

Calhanoglův roh napálil Bender na branku, trefil ovšem pouze spoluhráče Drmiče.

36.

Papadopulos zboural Mandžukiče a obdržel žlutou kartu, což se domácím fotbalistům vůbec nelíbí.

38.

Pro zraněného Siqueiru utkání skončilo, nahrazuje ho Jesus Gaméz.

1 2 3 »

Duel v Leverkusenu řídil český sudí Pavel Královec a společně s česko-slovenskými asistenty si před zraky šéfa sudích UEFA Pierluigiho Colliny vedl velmi dobře. Hře nechával spád a zvládal i sporné situace ve vápnech.

Především první půle vyšla brankáři Leverkusenu Lenovi, který nejprve sebral gól z hlavy Griezmannovi, když se stihl po závaru rychle přesunout, v nastavení pak skvělým reflexivním zákrokem vyrazil střelu Tiaga, přestože měl zakrytý výhled.

Sestřih utkání Leverkusen - Atlético Madrid

Blízko ke gólu měl i Leverkusen, ale Spahičova střela z dálky skončila jen na spojnici. Ve druhé půli se však domácí v útoku zlepšili a odměnou jim byl gól. Zakončovat mohl po brejku už Bellarabi, ale ještě patičkou našel Calhanoglua a turecký reprezentant tvrdou střelou pod břevno rozhodl o těsné výhře.

Atlético se sice dočkalo gólu v podání Torrese po rohovém kopu, ale předtím míč při centru těsně opustil hřiště, a tak Královec branku neuznal. Vzápětí navíc po tvrdém zákroku udělil Tiagovi druhou žlutou kartu. Madridský celek tak dostal červenou kartu poprvé z dosavadních 42 duelů v Lize mistrů.

Bayer Leverkusen - Atlético Madrid 1:0 (0:0)

Branka: 57. Calhanoglu. Rozhodčí: Královec - Slyško (SR), Wilczek - Příhoda, M. Paták. ŽK: Papadopoulos, Wendel, L. Bender, Castro, Kiessling - Tiago, Godín, Gámez, Torres. ČK: 76. Tiago. Diváci: 29 079.

Leverkusen: Leno - Hilbert, Papadopulos, Spahič, Wendell - Reinartz, L. Bender (68. Rolfes) - Bellarabi, Calhanoglu (87. Brandt), Son Hung-min - Drmič (80. Kiessling). Trenér: Schmidt.

Atlético: Moya - Juanfran, Miranda, Godín, Siqueira (38. Gámez) - Turan (64. Torres), Gabi, Tiago, Saúl (42. Raúl García) - Griezmann, Mandžukič. Trenér: Simeone.