neděle 22. října 2017 Sabina
Liga mistrů

Barcelona zvítězila na City 2:1. Suárez válel, Messi nedal penaltu

aktualizováno 24. 2. 2015 22:52

Manchester/Turín Fotbalisté Barcelony vyhráli v úvodním osmifinále Ligy mistrů na hřišti Manchesteru City díky dvěma gólům Luise Suáreze 2:1. Stejným výsledkem zvítězil také Juventus, který si dnes v Turíně poradil s Borussií Dortmund. Odvety jsou na programu 18. března. Náš web sledoval utkání Manchesteru City a Barcelony v podrobném on-line přenosu.

Základní sestavy:

Manchester City: Hart, Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy, Fernando, Milner, Nasri, Silva, Džeko, Agüero.

Barcelona: ter Stegen; Alves, Pique, Mascherano, Alba; Busquets, Rakitić, Iniesta; Messi, Suárez, Neymar.

1.

Utkání rozehrál Messi, hosté u míče.

2

Barcelona zkoušela první výpad po straně, balon šel do autu.

2.

Messi zkusil lob na Neymara až k vápnu, Kompany musel zahrávat do autu.

3.

Krátký roh nic nevyřešil, Agüerův náběh kryl Mascherano.

3.

Suárez zkoušel přehlavičkovat Harta, brankář City nezaváhal.

5.

Alba nedokázal ve sprintu dobře odcentrovat, Hart bude vykopávat.

7.

Džeko u míče, jeho střelu zablokoval Pique.

9.

Agüero šel k zemi po zákroku Mascherana, City bude mít možnost přímáku z dobré pozice těsně před hranicí vápna.

10.

Milner zkusil prostřelit zeď umírněnou přízemní střelou, ale marně.

11.

Messiho zbrzdil Milner, následnou přihrávku zachytil Zabaleta.

12.

Neymar krásně oblafnul u šestnáctky Zabaletu, Messi pak trefil jen Demichelise.

13.

Suárez se přiřítil do vápna, kde hledal Rakitiće. Střelu zblokovala obrana City, jeho další pokus šel do boční sítě.

14.

Barcelona hraje v deseti, Neymar se za postranní čarou přezouvá.

15.

Barcelona si rozehrává velice pomalu, čeká na Neymara. Ten je stále mimo hřiště.

16.

Gól! Barcelona vede 1:0.

16.

Trefil se Suárez, který zachytil Messiho centr. Na ten byl ovšem Demichelis krátký. Míč propadl k bývalému hráči City a ten hned překonal Harta.

17.

Agüero mohl kontrovat hlavičkou, centr na něj byl ale přetažený.

21.

Džeko už se k hlavičce dostal, míč letěl dva metry od tyče.

22.

V rychlém sledu pracovali ve vápně Alba i Alves, oba ale s míčem zacházeli spíše jako ve volejbalu.

1 2 3 4 5 »

Suárez se poprvé prosadil v 16. minutě po chybě Vincenta Kompanyho a druhou branku přidal po půlhodině hry po kombinaci Lionela Messiho s Jordim Albou. City se po přestávce zlepšilo a bylo odměněno vyrovnáním Sergia Agüera, ale v 74. minutě sebral domácím naděje Gael Clichy, jenž byl po druhé žluté kartě vyloučen. Náskok Barcelony mohl v nastavení zvýraznit Messi z penalty, ale Hart ho vychytal.

City, za které si poprvé v soutěži zahrál i exsparťan Wilfried Bony, tak navázalo na prohrané osmifinále z minulé sezony, kdy v obou duelech s katalánským soupeřem dohrávalo v deseti. Barcelona naopak oslavila 200. zápas v Lize mistrů vítězstvím, před ní se na podobnou metu dostal pouze Real Madrid (207) a Manchester United (200).

Sestřih utkání Manchester City - FC Barcelona

Manchester City - FC Barcelona 1:2 (0:2)

Branky: 69. Agüero - 16. a 30. Suárez. Rozhodčí: Brych - Borsch, Lupp (všichni Něm.). ŽK: Clichy, Fernando - Alves, Rakitič. Correia. ČK: 74. Clichy. Diváci: 45 081.

Manchester City: Hart - Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy - Nasri (62. Fernandinho), Fernando, Milner, Silva (78. Sagna) - Džeko (68. Bony), Agüero. Trenér: Pellegrini.

Barcelona: Ter Stegen - Alves (75. Correia), Pique, Mascherano, Alba - Rakitič (71. Mathieu), Busquets, Iniesta - Messi, Suárez, Neymar (80. Pedro). Trenér: Enrique.

Také ve druhém zápase rozhodl už první poločas. Na Tévezovu branku z 13. minuty odpověděl krátce na to Marco Reus a připsal si pátý zásah ve čtyřech posledních zápasech Ligy mistrů, vedení však domácím těsně před přestávkou vrátil Álvaro Morata.

Po přestávce už se v repríze finále Ligy mistrů z roku 1997 nic zásadního nestalo. Juventus si i bez zraněného Andrey Pirla prodloužil sérii domácí neporazitelnosti na 47 soutěžních zápasů za sebou. Naposledy v Turíně v květnu 2013 podlehl 0:2 Bayernu Mnichov ve čtvrtfinále LM.

Sestřih utkání Juventus - Dortmund

Juventus Turín - Borussia Dortmund 2:1 (2:1)

Branka: 13. Tévez, 43. Morata - 18. Reus. Rozhodčí: Lahoz - Devís, Pérez de Palomar (všichni Šp.). ŽK: Vidal, Pereyra (oba Juventus). Diváci: 41182.

Juventus: Buffon - Lichtsteiner, Chiellini, Bonucci, Evra - Pogba, Pirlo (37. Pereyra), Marchisio - Vidal (86. Padoin) - Tévez (89. Coman), Morata. Trenér: Allegri.

Dortmund: Weidenfeller - Pisczek (32. Ginter), Papasthopulos (46. Kirch), Hummels, Schmelzer - Aubameyang, Gündogan, Mchitarjan, Sahin, Reus - Immobile (76. Blaszczykowski). Trenér: Klopp.