pondělí 25. září 2017 Zlata
Liga mistrů

Chelsea si veze z Parku princů bod, remizoval i Bayern

aktualizováno 17. 2. 2015 23:01

Praha - Jarní vyřazovací část fotbalové Ligy mistrů začala dvěma remízami. Paris St. Germain v repríze loňského čtvrtfinále hrál 1:1 s Chelsea, která si tak vytvořila nadějnou pozici do odvety. Hosté se dostali do vedení ve 36. minutě zásluhou Ivanoviče, krátce po přestávce sice vyrovnal Cavani, ale Chesea už důležitou remízu přes herní převahu PSG ubránila. Nerozhodný výsledek si do domácí odvety veze i Bayern Mnichov, který ve Lvově remizoval s "domácím" Šachtarem Doněck 0:0, když dohrával bez vyloučeného Xabiho Alonsa. Osmifinále pokračuje ve středu dalšími dvěma zápasy, zbylé čtyři úvodní duely se hrají příští týden.

---

Sestava PSG: Sirigu – van der Wiel, Silva, Marquinhos, Maxwell – Verratti, Luiz, Matuidi – Lavezzi, Ibrahimovič, Cavani

---

Sestava Chelsea: Courtois – Ivanovič, Cahill, Terry, Azpilicueta – Ramires, Matič – Willian, Fábregas, E. Hazard – D. Costa

---

Víkendový ligový duel s Caen nedohrálo kvůli zranění hned pět hráčů PSG. Aurier, Lucas a Cabaye nejsou dnes vůbec v nominaci, pouze na lavičce začne Pastorem, který měl rovněž zdravotní problémy. Trenéru Laurentu Blancovi se tak stačili uzdravit pouze Marquinhos a Matuidi.

---

Proti svým bývalý spoluhráčům z Chelsea se poprvé představí brazilský defenzivní záložník David Luiz.

1.

Matuidi se snažil vysunout na levé straně Cavaniho, ten ale neudržel míč.

3.

Verratti si hezky narazil s Lavezzim, jeho následný centr ale byl hodně nepřesný.

6.

Zatím hodně opatrné utkání z obou stran.

7.

Willian se chtěl v rohu pokutového území uvolnit přes Cavaniho, uruguayský útočník si ale splnil defenzivní povinnosti bezchybně.

9.

Turecký rozhodčí Cakir teď odpustil žlutou kartu Lavezzimu, který evidentně stáhl za dres Azpilicuetu.

11.

Cavaniho centr usměrňoval mezi tři tyče hlavou Matuidi a v pokračující akci nebezpečně hlavičkoval také Ibrahimovič, Courtois dvakrát výborně zasáhl.

14.

Ani jeden z týmů se stále příliš nehrne dopředu, zejména rozehrávka Chelsea je vyloženě pomalá.

17.

Costa ve výskloku nešetrně atakoval Silvu, konečně trochu vzruchu na hrací ploše.

20.

Ibrahimovič zkusil z trochu zoufalé pozice střílený centr, trefil pouze boční síť.

22.

Ibrahimovič našel Lavezziho, ten ale nezakončil přesně. Domácí jsou aktivnější, ale do větší šance se zatím nedostali.

25.

První kloudná akce Chelsea, prudký centr Hazarda musel gólman Sirigu před dotírajícím Fábregasem vyboxovat do bezpečí.

27.

Van der Wiel zkoušel hledat Ibrahimoviče, nalezl však ve vápně pouze jednoho z obránců Chelsea.

30.

Verratti podrazil unikajícího Hazarda, při následném trestném kopu se vyznamenal Sirigu, který opět dokázal vyboxovat míč daleko od své branky.

32.

Střela Ramirese z uctivé vzdálenosti byla zblokována obranou.

33.

Do protiútoku vyrazil Ibrahimovič, vysunul Lavezziho, ale jeho následný centr mířil do země nikoho.

34.

Napodruhé už to bylo lepší, z Lavezziho centru zakončoval hlavou na přední tyč Cavani, Courtois musel předvést další reflexivní zákrok.

1 2 3 »

Petr Čech odchytal za Chelsea polovinu zápasů základní skupiny Ligy mistrů, v Paříži ale kouč Mourinho nasadil jedničku Courtoise. Hostující gólman měl v úvodu více práce a v 11. minutě vyrazil Matuidiho i Ibrahimovičovu hlavičku. Domácí byli aktivnější a Courtois musel zasahovat i proti Cavaniho pokusu hlavou k tyči.

Chelsea se k ohrožení Siriguovy branky dlouho nedostávala, ale pak udeřila po netradiční spolupráci tří obránců ze své první střely mezi tyče. Terry v 36. minutě zacentroval do vápna, jeho kolega ze stoperského dua Cahill míč prodloužil patičkou a nabíhající Ivanovič hlavičkou do brankářova protipohybu otevřel skóre. Srbský pravý bek dal svůj sedmý gól v Lize mistrů od roku 2009, což se v soutěži žádnému obránci nepovedlo.

Branislav Ivanovič skóruje proti PSG

Paris St. Germain neprohrál v pohárech domácí zápas od sezony 2006/07 a výbornou sérii si nepokazil ani dnes. Po přestávce zatlačil Chelsea před její vápno a v 54. minutě se dočkal vyrovnání. Uzdravený Matuidi odcentroval z levé strany a nabíhající Cavani se hlavou trefil přesně k tyči. Při sedmém startu v této sezoně Ligy mistrů vstřelil šestý gól.

Francouzský mistr druhou půli ovládal, ale vítězný gól z několika velkých šancí nepřidal. Ibrahimoviče dvakrát vychytal Courtois, následnou dorážku do odkryté branky zastavil Azpilicueta a výborně hrající Cavani těsně minul. PSG tak nenavázal na loňské domácí vítězství 3:1, které mu nakonec nestačilo k postupu.

Sestřih utkání PSG - Chelsea

Paris St. Germain - Chelsea FC 1:1 (0:1)

Branky: 54. Cavani - 36. Ivanovič. Rozhodčí: Cakir (Tur.). Diváci: 45 713.

PSG: Sirigu - Van der Wiel, Silva, Marquinhos, Maxwell - Verratti, Luiz, Matuidi - Lavezzi (81. Pastore), Ibrahimovič, Cavani. Trenér: Blanc.

Chelsea: Courtois - Ivanovič, Cahill, Terry, Azpilicueta - Ramires, Matič - Willian (79. Cuadrado), Fábregas (84. Oscar), Hazard - Diego Costa (82. Rémy). Trenér: Mourinho.

Bayern přišel o Alonsa a se Šachtarem pouze remizoval

Bayern ve Lvově, kde Šachtar nastoupil kvůli válečnému konfliktu v Doněcku, od začátku diktoval tempo a většinu času držel míč. Jenže k vyloženým šancím se přes domácí obranu téměř nedostával. Schweinsteiger v úvodu z voleje minul a neprosadil se ani ve skluzu Müller. Oba celky hrály nečekaně ostře, ale Bayern se na startu druhé půle dožadoval penalty marně.

Naopak v 65. minutě museli favorizovaní hosté do deseti poté, co Alonso jen za cenu druhé žluté karty zatáhl unikajícího Teixeiru a jubilejní 100. start v Lize mistrů si pokazil vyloučením. Ukrajinský celek, který hrál první soutěžní zápas od 10. prosince, ovšem z přesilovky nic nevytěžil a ani v pátém domácím utkání s německým soupeřem od roku 1980 nezvítězil.

Sestřih utkání Šachtar Doněck - Bayern Mnichov

Šachtar Doněck - Bayern Mnichov 0:0

Rozhodčí: Undiano Mallenco (Šp.). ČK: 65. Alonso (Bayern). Diváci: 34 915. Hráno ve Lvově.

Doněck: Pjatov - Srna, Kučer, Rakickij, Ševčuk - Fernando, Fred - Douglas Costa (78. Marlos), Teixeira, Taison (84. Wellington) - Adriano (89. Hladkyj). Trenér: Lucescu.

Bayern: Neuer - Rafinha, Boateng, Alaba - Schweinsteiger, Alonso, Bernat - Robben, Götze (75. Lewandowski), Ribéry - Müller (70. Badstuber). Trenér: Guardiola.