neděle 17. prosince 2017 Daniel
Liga mistrů

Barcelona nakonec vyhrála skupinu, Čech si zachytal za Chelsea

aktualizováno 10. 12. 2014 23:04

Barcelona - První místo ve skupině F nakonec patří Barceloně. Blaugranés museli zvítězit nad Paris Saint-Germain a svůj úkol zvládli, když francouzský klub porazili 3:1. PSG sice v prvním poločase předvádělo vynikající výkon a dostalo se i do vedení, poté však ihned kontroval Lionel Messi a vítězství přinesly další góly Neymara a Suáreze. Kromě Manchesteru City do osmifinále postupuje i Schalke, jemuž pomohla Chelsea vítězstvím nad Sportingem Lisabon. Za londýnský klub si zachytal i Petr Čech. Utkání Barcelona - PSG jste mohli sledovat v on-line reportáži.

0.

Dobrý den, vítáme vás u on-line přenosu z utkání Barcelona - PSG.

Sestavy:

Barcelona: ter Stegen – Bartra, Piqué, Mascherano, Mathieu – Iniesta, Busquets, Pedro – Luis Suárez, Messi, Neymar.
PSG: Sirigu – van der Wiel, Silva, Luiz, Maxwell – Verratti, Motta, Matuidi – Lucas, Ibrahimović, Cavani.

1

Utkání začíná, PSG drží míč a snaží se dostat za půlící čáru, ale Barcelona napadá a zanedlouho se zmocňuje míče.

3.

Zdá se, že Mascherano nehraje ve stoperské dvojici, ale na pozici defenzivního záložníka, který se v případě potřeby stahuje níže. Barcelona pomalu kombinuje na útočné polovině.

4.

Faul Matuidiho na Pedra těsně před pokutovým územím Barcelony. Míč si pro zahrání přímého kopu chystá Neymar a Messi.

4.

Messiho rána, která končí zhruba půl metru nad Siriguvou bránou.

6.

Barcelona se po výkopu znovu zmocňuje míče a rozvážně kombinuje za půlící čarou.

7.

Po delší době zkažená přihrávka a Ibrahimovič s míčem ihned upaluje dopředu po levé straně, ale Piqué vypichuje jeho přízemní centr směrem na Thiaga Mottu.

9.

Další ztráta Barcelony, Lucas Moura se snažil přejít přes několik bránících hráčů, ale byl faulován Mascheranem za půlící čarou.

10.

Neúspěšná kombinace Barcelony po pravé straně, Pedro se snažil ihned jít do protiútoku, ale Verratti jej zastavuje na půli hřiště. Míč si nyní předávají stopeři PSG.

10.

Lucas je aktivní, dobře napadá a snaží se individuálně překonávat bránící hráče, přenechává na pravé straně Van der Wielovi, ale jeho centr na Cavaniho je nepřesný.

12.

Piqué neodvrátil dobře centr hlavičkou a k míči se opět dostává vlna hráčů PSG, kteří se snaží jít do protiútoku, ale pařížským hráčům se nedaří prokázat větší přesnost v předfinální fázi.

13.

David Luiz si poradil se Suárezem a byl faulován, jeho následný nákop dopředu ale nikoho nenašel.

14.

První nadějnější kombinace Barcelony v nebezpečnějším prostoru na levém kraji vápna, ale hráči PSG byli zformováni. Souhra také nebyla dostatečně rychlá a nakonec ani přesná, a tak byla odsouzena k neúspěchu.

15.

Ibrahimovič dává gól a PSG vede 1:0!

15.

Hráči Barcelony přenechali útočícím hráčům PSG příliš mnoho prostoru, Lucas poslal dobrou prudkou přihrávku na Matuidiho, který byl zády k brance, z první sklepl zcela neobsazenému Ibrahimovičovi a ten přesně zakončil po zemi za Ter-Stegena.

18.

Další pokus o útok ze strany PSG. Cavani posílá dobrý balon za obranu po levé postranní čáře, ale Maxwell má problémy se zpracováním a Barcelona se tak stačila zformovat. Pařížané jsou však stále u míče.

18.

Výborný nadýchaný centr na zadní tyč, kde číhal Lucas, jenž se snažil o zpětnou hlavičku, ale Ter-Stegen sbírá míč do náruče.

19.

Messi srovnává na 1:1!

19.

Maschenrano poslal výborný míč za obrannou linii na Suáreze, jenž sklepl na Messiho a ten již před prázdnou bránou doklepával na 1:1.

21.

PSG se po inkasované brance snaží držet míč a proniknout přes presující zálohu Barcelony a vysokou obranu soupeře.

1 2 3 4 »

PSG na Nou Campu poslal do vedení v 15. minutě bývalý útočník Barcelony Ibrahimovič, ale už za čtyři minuty odpověděl Messi. Nejlepší kanonýr Ligy mistrů zaznamenal svou 75. branku v soutěži. Argentinský útočník také dotáhl španělskou legendu Raúla v počtu branek ve všech evropských soutěžích. Oba jich dali 76.

Krátce před pauzou otočil skóre Neymar krásnou střelou k tyči a v 77. minutě uzavřel gólový účet zápasu Suárez. Barcelona tak vyhrála osmý soutěžní duel za sebou a vrátila francouzskému šampionovi úvodní porážku 2:3.

Schalke potřebovalo k postupu zvítězit a doufat, že Sporting neporazí jistého vítěze skupiny G Chelsea. Týmu z Gelsenkirchenu nakonec v Mariboru stačil jediný gól, který zařídil v 62. minutě pohotovou dorážkou devatenáctiletý Meyer.

Čech zasáhl teprve do šestého soutěžního duelu Chelsea v této sezoně a v Lize mistrů chytal potřetí. Vedle českého gólmana dostali od trenéra Josého Mourinha šanci i další obvyklí náhradníci Mikel, Zouma nebo Salah.

Domácí si na stadionu Stamford Bridge vypracovali dvogólový náskok už v úvodních 16 minutách, kdy skórovali Fábregas z penalty a Schürrle. Po přestávce sice snížil Silva, ale Mikel vzápětí vrátil Chelsea dvoubrankové vedení.

Borisov prohrál v Bilbau 0:2 a s 24 inkasovanými góly stanovil nový negativní rekord základních skupin LM. Athletic si pojistil třetí místo a postup do jarní fáze Evropské ligy.

Osmifinále "milionářské" soutěže si zahrají Atlético Madrid, Arsenal, Barcelona, Basilej, Bayern Mnichov, Chelsea, Dortmund, Juventus Turín, Leverkusen, Manchester City, Monako, Paris St. Germain, Porto, obhájce Real Madrid, Schalke a Šachtar Doněck. Losovat se bude v pondělí od 12:00 v Nyonu.

Skupina E

AS Řím - Manchester City 0:2 (0:1) Branky: 60. Nasri, 86. Zabaleta. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurdjevič (všichni Srb.). Diváci: 54.119.
Bayern Mnichov - CSKA Moskva 3:0 (1:0) Branky: 17. Müller z pen., 84. Rode, 90. Götze. Rozhodčí: Benquerenca - Santos, Tavares (všichni Portug.). Diváci: 68.000.

Skupina F

FC Barcelona - Paris St. Germain 3:1 (2:1) Branky: 19. Messi, 42. Neymar, 77. Suárez - 15. Ibrahimovič. Rozhodčí: Atkinson - Mullarkey, Cann (všichni Angl.). Diváci: 82.570.
Ajax Amsterodam - APOEL Nikósie 4:0 (1:0) Branky: 45.+1 z pen. a 50. Schöne, 53. Klaassen, 74. Milik. Rozhodčí: Velasco Carballo - Alonso, Yuste (všichni Šp.). Diváci: 51.769.

Skupina G

Chelsea FC - Sporting Lisabon 3:1 (2:0) Branky: 8. Fábregas z pen., 16. Schürrle, 56. Mikel - 50. Silva. Rozhodčí: Oddvar Moen - Haglund, Andas (všichni Nor.). Diváci: 41.089.
NK Maribor - Schalke 04 0:1 (0:0) Branka: 62. Meyer. Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Rostkowski (všichni Pol.). Diváci: 12.516.

Skupina H

FC Porto - Šachtar Doněck 1:1 (0:0) Branky: 87. Aboubakar - 50. Stěpaněnko. Rozhodčí: Buquet - Debart, Gringore (všichni Fr.). Diváci: 28.010.
Athletic Bilbao - BATE Borisov 2:0 (0:0) Branky: 47. San José, 88. Susaeta. Rozhodčí: Orsato - Faverani, Stefani (všichni It.). Diváci: 42.852.