sobota 16. prosince 2017 Albína

City otočili na 3:2 proti Bayernu hattrickem Agüera, Chelsea zničila Schalke

aktualizováno 25. 11. 2014 23:06

Praha - Manchester City v závěru utkání vybojoval důležité vítězství nad Bayernem Mnichov, a anglický mistr se tak přiblížil postupu do osmifinále. Ten již mají kromě šesti prvních postupujících po čtyřech utkáních zajištěn Chelsea a Šachtar Doněck. Utkání City s Bayernem jste mohli sledovat v on-line textové reportáži na našem webu.

0.

Dobrý den, vítáme vás u on-line přenosu z utkání Manchester City - Bayern Mnichov.

0.

Sestavy:

Manchester City: Hart – Sagna, Kompany, Mangala, Clichy – Fernando, Milner – Navas, Lampard, Nasri – Agüero.
Bayern Mnichov: Neuer – Rafinha, Benatia, J. Boateng, Bernat – Højbjerg, Alonso, Rode – Robben, Lewandowski, Ribéry.

1.

Rozehrávají domácí, Bayern začal s intenzivním presinkem, z něhož se však City dokázali vymanit, míč se dostal k Navasovi, jenž se individuálně prosadil na úroveň zhruba 30 metrů od Neuerovy brány a výborně mu nabíhal Lampard na levé straně, přihrávka do potenciálně výborného prostoru však nebyla přesná.

3.

Bayern rozvážně rozehrává, City svého soupeře dobře napadají a málem se k míči po odebrání míče dostal Lampard, který by tak mohl jít do samostatného úniku, ale Benatia míč promptně odebral.

5.

Centr na Lamparda v pokutovém území, odvrácen obranou Baernu.

7.

Rode obdržel míč do náběhu na pravém kraji vápna, balon se mu však zamotal mezi nohama a skončil tak v zámezí.

10.

Skvělá kombinace Bayernu před vápnem City a fantastická přihrávka Robbena na diagonálně nabíhajícího Rodeho, který se dostal sám před Harta, ten však dobře vyběhl a vychytal německého záložníka.

13.

City konečně po delší době dobře vystihli kombinační souhru Bayernu a mohli jít do protiútoku, jenže než se stačili hráči anglického mistra rozhodnout, kam odevzdají míč, Bayern byl zformován.

15.

Navas skvěle odevzdal na kraji vápna na Milnera, který se snažil o svůj typický přízemní centr, ten však byl odvrácen na roh.

18.

Centr před vápno byl odvrácen obranou Bayernu, která následně situaci řešila nákopem dopředu na nabíhajícího Lewanowského, ale dobře vystoupil Mangala. Citizens poté nezvládli udržet míč ve své moci na polovině soupeře.

20.

Nenápadný skákavý centr z levé strany prošel až k Rafinhovi, jeho střela však byla zblokována.

21.

Penalta pro Bayern!

21.

Agüero se dostal sám před Neuera a Benatia jej nedovoleně skluzem zastavil. Marocký stoper obdržel od českého sudího Královce červenou kartu.

22.

Agüero proměňuje! Argentinský útočník se terfil do pravé vnitřní boční sítě. Neuer sahal po míči, ale nedosáhl.

25.

Guardiola střídá, aby na hřišti Bayern měl čtyři obránce. Dante přichází na hřiště místo Rodeho.

28.

Neuer se při svých schopnostech při hře s míčem dostává do kombinace mnohem častěji než v předchozích fázích zápasu, pravděpodobně aby vykompenzoval nepřítomnost jednoho hráče Bayernu do pole. Presink City se vytahuje vysoko na polovinu německého mistra.

31.

Oba týmy se nyní střídají v držení míče na vlastní polovině a poté se snaží o průnik po straně, ani jednomu ze soupeřů se však nedaří dostat se za obranu.

33.

Agüero obdržel průnikovou přihrávku mezi dva obránce těsně za půlící čarou, a byl tak v ofsajdu a nemohl jít sám na Neuera.

35.

Faul Bayernu, nacvičený signál City a Lampard se dostal k parádní ráně z 25 metrů, míč však proletěl těsně vedle levé tyče.

38.

Faul Mangaly na pronikajícího Lewandowského před hranicí pokutového území.

1 2 3 »

Situace se zamotala ve skupině E, kde Manchester City využil remízy CSKA Moskva s AS Řím a po výhře 3:2 nad Bayernem se na oba týmy bodově dotáhl. Souboj mezi anglickým a německým šampionem řídil český sudí Královec, který ve dvacáté minutě vyloučil po zákroku ve vápně na unikajícího Agüera hostujícího Benatiu a sám faulovaný proměnil penaltu. Bayern i v deseti ještě do přestávky skóre otočil, ale nezastavitelný Agüero dvěma góly v závěru zařídil další obrat. Argentinský kanonýr dal v posledních dvanácti zápasech za City čtrnáct branek.

Situaci ve skupině s Bayernem Mnichov a Manchesterem City zdramatizovala remíza CSKA Moskva s AS Řím, oba celky spolu pouze remizovaly. Sedmým osmifinalistou soutěže je Šachtar Doněck. Svůj postup si ukrajinský celek zajistil díky porážce BATE s Portem 0:3 a získal tak před posledním kolem náskok pěti bodů.

Petr Čech na rozdíl od posledních dvou duelů Ligy mistrů proti Mariboru zůstal jen na lavičce a z ní sledoval bleskový nástup svých spoluhráčů. Už v druhé minutě se prosadil hlavou po rohu kapitán Terry a zaznamenal nejrychlejší branku Chelsea v soutěži. Ve 29. minutě zvýšil Willian a ještě před pauzou inkasovali domácí potřetí po Kirchhoffově vlastním gólu. Střídající Drogba a Ramires upravili skóre do podoby debaklu a ještě víc pokazili kouči Schalke Robertu Di Matteovi souboj proti klubu, s nímž předloni Ligu mistrů vyhrál.

Porto v utkání s BATE udeřilo v rozmezí devíti minut na začátku druhé půle, kdy se trefili Herrera a Jackson Martínez. Třetí trefu přidal v závěru Tello. Borisov potvrdil pozici nejhůř bránícího týmu soutěže. Inkasoval již 22 branek a vyrovnal tak nelichotivý rekord v počtu obdržených gólů v základní skupině. Ten nyní drží spolu s Dinamem Záhřeb a Nordsjaellandem.

AS Řím proti CSKA poslal ve 43. minutě do vedení povedenou ránou z přímého kopu kapitán Francesco Totti. Vylepšil tak svůj vlastní rekord pro nejstaršího střelce Ligy mistrů, dnes skóroval ve 38 letech a 59 dnech. Římané ale v Moskvě vedení neudrželi, v posledních sekundách nastavení je o něj připravil Vasilij Berezuckij.

V zápase mezi Sportingem Lisabon a Mariborem došlo po přestávce k výpadku osvětlení. Duel ale po vynucené pauze se zpožděním 40 minut pokračoval a portugalský tým po výhře 3:1 poskočil na druhé místo skupiny o dva body před Schalke.

Skupina E:

CSKA Moskva - AS Řím 1:1 (0:1) Branky: 90.+3 V. Berezuckij - 43. Totti. Rozhodčí: Brych (Něm.). Bez diváků.
Manchester City - Bayern Mnichov 3:2 (1:2) Branky: 22. z pen., 85. a 90.+1 Agüero - 40. Xabi Alonso, 45. Lewandowski. Rozhodčí: Královec (ČR). ČK: 20. Benatia (Bayern). Diváci: 44.510.

Skupina F:

Apoel Nikósie - FC Barcelona 0:4 (0:2) Branky: 38., 58. a 87. Messi, 27. Suárez. Rozhodčí: Rocchi (It.).
Paris St. Germain - Ajax Amsterodam 3:1 (1:0) Branky: 33. a 83. Cavani, 78. Ibrahimovic - 67. Klaassen. Rozhodčí: Jug (Slovin.).

Skupina G:

Schalke 04 - Chelsea FC 0:5 (0:3) Branky: 2. Terry, 29. Willian, 44. vlastní Kirchhoff, 76. Drogba, 78. Ramires. Rozhodčí: Eriksson (Švéd.).
Sporting Lisabon - NK Maribor 3:1 Branky: 10. Carlos Mané, 35. Nani. 65. Slimaní - 42. vlastní Jefferson. Rozhodčí: Thomson (Skot.).

Skupina H:

BATE Borisov - FC Porto 0:3 (0:0) Branky: 56. Herrera, 65. Jackson Martínez, 89. Tello. Rozhodčí: Hategan (Rum.). Diváci: 10 147.
Šachtar Doněck - Athletic Bilbao 0:1 (0:0) Branka: 68. San José. Rozhodčí: Clattenburg (Angl.).