pátek 15. prosince 2017 Radana / Radan
Liga mistrů

Velký obrat Arsenalu, dvěma góly v závěru porazil Anderlecht

aktualizováno 22. 10. 2014 23:07

Brusel - Fotbalisté Arsenalu vyhráli ve 3. kole základních skupin Ligy mistrů na hřišti Anderlechtu Brusel 2:1. V dlouho poměrně nevýrazném utkání šli sice v 70. minutě do vedení domácí, Kanonýři ale v závěru odpověděli góly Gibbse a Podolského, který v první minutě nastavení rozhodl o zisků tří bodů pro hosty. Anderlecht byl přitom zejména v druhém poločase výrazně lepší, po vedoucí brance ale nedokázal proměnit žádnou ze svých dalších šancí.

---

Sestava Arsenalu: Martínez – Chambers, Mertesacker, Monreal, Gibbs – Flamini – A. Sánchez, Ramsey, Wilshere, Cazorla – Welbeck.

---

Sestava Anderlechtu: Proto – Vanden Borre, Mbemba, Deschacht, Acheampong – Tielemans, Defour – Najar, Praet, Conté – Cyriac.

---

Fotbalisté Anderlechtu jsou jednoznačným outsiderem skupiny D, ve dvou utkáních získali jediný a mají negativní skóre 1:4. Hráči Arsenalu vědí, že cesta do osmifinále v konkurenci Dortmundu a Galatarasaye povede převděpodobně pouze přes plný bodový zisk z obou duelů s bruselským klubem.

1.

Úvodní hvizd španělského rozhodčího Carlose Velasca Carballa.

2.

U míče jsou podle očekávání více hosté, ale k ohrožení branky se zatím nepropracovali.

3.

A platí to i po akci Sanchéze, který se hezky uvolnil na pravé straně, jeho zpětnou přehrávku ale Cazorla napálil pouze do horních ochozů stadionu Constanta Vanden Stocka.

6.

Po úvodní šanci Arsenalu převzali aktivitu domácí, kteří krouží okolo Martínezova vápna, centr Vanden Borreho ale odkopl do bezpečí Chambers.

8.

Domácí Cyriac si strčil míč okolo Monreala a následně do něj narazil, španělský stoper Arsenalu za to vidí žlutou kartu.

11.

Slibná standardní situace před brankou Anderlechtu, Cazorla ale napálil pouze zeď.

13.

Střelu Praeta z levé strany zblokovala obrana Arsenalu.

15.

Domácí zatím Arsenal do ničeho nepustili, ubránili se standardce Cazorly i následnému rohovému kopu.

16.

Sanchéz podruhé unikl na pravé straně a podruhé z toho byla šance, Welbeck ale centr chilského forvarda poslal hlavou nad.

20.

Gibbs nedovoleně zastavil Najara, přímý kop domácích ale skončil na hlavě prvního bránícího hráče Arsenalu.

22.

K vidění je zatím výrazně více nedovolených zákroků než fotbalových momentů.

24.

Cazorlův centr přizvedl Defour a Proto musel rychle z branky, aby míč vyboxoval do bezpečí.

28.

Série několika rohů pro Anderlecht, na jejich konci byl ale vždy maják v obraně hostů Mertesacker.

31.

Domácí zatím brání výborně, Arsenal nemá prakticky žádný prostor je své hře.

33.

Dobrý míč do prostoru dostal Acheampong, jeho přihrávka napříč vápnem ale nikoho z nabíhajících spoluhráčů nenašla.

34.

Na druhé straně se přes dvojici obránců protlačil ke střelbě Sanchéz, mířil ovšem vysoko nad.

37.

Carozlovi se centry zatím příliš nedaří, ale ani domácí na tom nejsou o mnoho lépe.

1 2 3 »

Za Arsenal nastoupil při svém debutu v LM až třetí brankář Martínez, protože jednička Szczesny pykal za červenou kartu z minulého utkání s Galatasarayem a druhý gólman Ospina je zraněný.

Martínez držel čisté konto až do 71. minuty, kdy ho hlavou překonal Najar. Arsenal se zvedl v úplném závěru. Nejprve v 89. minutě vyrovnal Gibbs a dvě minuty po něm přidal vítěznou trefu náhradník Podolski. Trenér londýnského týmu Wenger tak nakonec oslavil 65. narozeniny vítězně.

Anderlecht Brusel - Arsenal FC 1:2 (0:0)

Branky: 71. Najar - 89. Gibbs, 90.+1 Podolski. Rozhodčí: Velasco Carballo - Alonso, Yuste (všichni Šp.).