úterý 25. července 2017 Jakub

United vedli, Schweinsteiger pak Bayernu zařídil alespoň remízu

aktualizováno 1. 4. 2014 23:02

Manchester - Lepší pozici do odvety si připravil remízou 1:1 na hřišti Manchesteru United obhájce titulu Bayern Mnichov. V 58. minutě se trefil Vidič, o devět minut později srovnal Schweinsteiger. Ten byl však v závěru vyloučen a svému mužstvu v odvetě v Mnichově nepomůže. Náš web sledoval zápas v podrobné on-line reportáži.

Radost United po gólu Vidice proti Bayernu

On-line přenos (ukončen):

--:--

Sestavy:

Manchester United: De Gea, Jones, Ferdinand, Vidic, Büttner, Valencia, Carrick, Fellaini, Giggs, Rooney, Welbeck

Bayner Mniochov: Neuer - Ribéry, Martinez, Robben, Rafinha, Boateng, Lahm, Müller, Alaba, Schweinsteiger, Kroos

--:--

Hráči už jsou na trávníku, Old Traffordem zní hymna Ligy mistrů. Utkání začne za okamžik.

1.

Zápas Manchester United - Bayern Mnichov právě odstartoval, u míče jsou hosté.

1.

Bayern hned vzápětí zahrával aut, míč tečoval Valencia.

2.

Alaba zkoušel dlouhý pas na Ribéryho, zkřižoval ho Ferdinand.

3.

Robben zkoušel před vápnem najít Kroose, ten uhnul jiným směrem.

4.

Rooney poslal dopředu Valenciu, míč doputoval k Welbeckovi. V momentě, kdy sudí odpískal vysokou nohu, Welbeck zahrál do Neuerovy brány a radost z "gólu" domácích tak nebyla na místě.

5.

Ribéry se propracoval až do pokutového území, zastavil ho Vidic.

7.

Bayern je zatím s rozehrávkou opatrný, Manchester zatáhlý a vyčkává - jeho doménou budou brejky.

8.

Bayern kombinuje před vápnem United, naposledy zkusil oblouček Kroos, který zastavila anglická obrana. Vzápětí zkusil vyslat střelu Robben, jeho střela šla na zadní tyč, ale vedle.

9.

Aut pro Manchester vhazoval Jones, následnou přihrávkou zpět odcentroval, ale stopeři Bayernu byli na místě.

10.

Fellaini centroval u rohu přes Boatenga, trefil pouze jeho záda.

10.

Fellainiho další centr odvrátil Martinez.

12.

Ribéry dával Müllerovi přímo před de Geu, německý útočník chtěl zkusit volej, ale minul.

13.

První roh v zápase rozehrává Kroos.

13.

Ferdinand tečoval, na řadu přichází další roh Bayernu.

14.

Kroos byl tentokrát přesnější, na malém vápně byl ale prostor velmi zahuštěný, Manchester nakonec hrozbu gólu odvrátil.

15.

Valencia si za ostrý střet s Lahmem po právu odnáší žlutou kartu.

15.

Alaba přehlavičkoval Jonese, opodál stojící Valencia o míč přišel.

17.

Kroosův roh po střele Ribéryho z těžkého úhlu nenašel adresáta. Bayern ale opět operuje před vápnem United.

1 2 3 4 5 »

Obhájce trofeje Bayern měl od úvodu převahu, ale první velkou šanci si vypracoval až po půlhodině hry. Povedenou střelu Robbena však vytěsnil brankář De Gea. Pět minut před pauzou se ještě více blýskl hostující gólman Neuer, který zlikvidoval Welbeckův lob po samostatném úniku.

Sestřih utkání Manchester United - Bayern Mnichov

V první pětačtyřicetiminutovce sice měl německý mistr osmdesátiprocentní držení míče, ale v 58. minutě otevřel skóre Manchester. Po rohovém kopu se hlavou prosadil nepokrytý kapitán Vidič.

Utkání Manchester United - Bayern Mnichov

Radost domácích na stadionu Old Trafford vydržela jen devět minut, než po přiklepnutí střídajícího Mandžukiče vyrovnal tvrdou střelou Schweinsteiger. Ten však musel ze hřiště předčasně, protože v poslední minutě byl vyloučen po druhé žluté kartě za faul na Rooneyho. Krátce předtím ještě těsně minul branku aktivní Robben. Bayernu skončila série osmi venkovních výher v LM.

Manchester United - Bayern Mnichov 1:1 (0:0)

Branky: 58. Vidič - 67. Schweinsteiger. Rozhodčí: Velasco Carballo - Alonso, Yuste (všichni Šp.). ŽK: Valencia - Schweinsteiger, Mandžukič, Martínez. ČK: 90. Schweinsteiger. Diváci: 75.199.

Manchester: De Gea - Jones, Ferdinand, Vidič, Büttner (74. Young)- Fellaini, Carrick, Giggs (46. Kagawa) - Valencia, Rooney, Welbeck (85. Hernández). Trenér: Moyes.

Bayern: Neuer - Rafinha, Martínez, Boateng, Alaba - Lahm, Schweinsteiger - Robben, Kroos (74. Götze), Ribéry - Müller (63. Mandžukič). Trenér: Guardiola.