ČTsport

ČTsport
úterý 20. února 2018 Oldřich
Liga mistrů

Horváth: 5:0 od Bayernu ještě není taková hrůza

Velikost textu:

Mnichov - Kapitán plzeňských fotbalistů Pavel Horváth připouští, že s Bayernem Mnichov mohli v Lize mistrů prohrát daleko větším rozdílem, než bylo konečných 0:5. Jen to prý ukázalo markantní rozdíl mezi českým a německým fotbalem. Na druhou stranu si však cení toho, že takový zápas mohla Plzeň vůbec hrát, a věří, že to mladí hráči vezmou jako motivaci, aby se snažili hvězdám Bayernu alespoň trochu přiblížit. 

Zklamaný Pavel Horváth
Zklamaný Pavel Horváth

Bayern v utkání přestřílel Plzeň jednoznačně 35:0, z toho hned 22 střel šlo na branku. Výsledkem byla porážka 0:5, čímž plzeňští hráči vyrovnali svou historicky nejvyšší prohru v evropských pohárech 1:6 právě s Bayernem z roku 1971. "Když si ale vybavím, kolik měl Bayern ještě šancí, tak ten výsledek není tak hrozivý. Takové zápasy jsou nejhorší, když na vlastní kůži cítíš, že soupeř je o level výš a že nemáš nárok. Od stavu 2:0 to bylo o tom, kolik dostaneme gólů. Bohužel," řekl Horváth.

"Výsledek odpovídá tomu, jak daleko je Bayern od nás. Je zapotřebí se zamyslet celkově nad českým fotbalem, a ne jen nad naším výkonem. Rozdíl, jak funguje německý a český fotbal, je markantní. Dneska se to projevilo," připomněl, že šlo o konfrontaci nejlepšího německého a nejúspěšnějšího českého týmu současnosti.

Proto bere utkání jako zrcadlo především pro mladé hráče v týmu, kteří měli možnost vidět, že stále mají na čem pracovat. "Zahrát si na Bayernu Ligu mistrů, to se nepoštěstí někomu za celý život. Konfrontace je bolestivá, ale je třeba se z toho poučit. Já už se moc nezlepším, ale ti mladší vidí, že špičkoví hráči jsou ještě rychlejší, šikovnější a že se stále musí zlepšovat," dodal.

Horváth utkání nedohrál, jelikož ho za stavu 0:3 trenér Pavel Vrba stáhnul, aby mu ušetřil síly na důležitější zápasy. "Sice nejsem nikdy rád, když mě trenér střídá. Ale předpokládám, že to bylo kvůli tomu, že už v neděli hrajeme ligu, tak abych si odpočinul. Ale v podstatě bych tam byl stejně prd platný," připustil Horváth.

I když se po vystřídání obával toho, aby skóre ještě více nenarůstalo, uklidňoval se tím, že hůř než jeho bývalý spoluhráč Petr Jiráček s Hamburkem dopadnout nemůže. "Mluvil jsem s Petrem před utkání a ten tu dostal s Hamburkem na jaře devět gólů, takže jsem byl klidný, že tolik nedostaneme," prozradil Horváth.

Náplastí pro něj může být alespoň pochvala od trenéra Bayernu Josepa Guardioly, který s ním po utkání prohodil pár vět v portugalštině, kterou se Horváth naučil během angažmá ve Sportingu Lisabon. "Říkal jsem mu, že hrají výborně, že to nešlo ubránit. On nás také chválil, že jsme super, čemuž jsem se musel smát. A popřál mi hodně štěstí," dodal Horváth.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.