pondělí 25. září 2017 Zlata
Liga mistrů

Citizens zlomili Plzeň třemi góly v druhé půli

aktualizováno 17. 9. 2013 23:47

Plzeň - Co je zač Liga mistrů, předvedli Viktorii Plzeň hráči Manchesteru City. V prvním utkání základní skupiny dokázali fotbalisté anglického favorita, že do Plzně nepřijeli na výlet, a v nejsilnějším složení uštědřili Viktorii porážku 0:3. První poločas sice ještě skončil bez branek, v úvodu druhé půle se ale během třinácti minut trefili Džeko, Touré a Agüero a Plzeňští již na zvrat neměli. Podrobnou on-line reportáž z utkání najdete níže.

20:43

Vítejte u utkání Viktoria Plzeň - Manchester City.

Plzeňští fotbalisté vstupují do prvního utkání základní skupiny Ligy mistrů v pozici outsidera. Na hrotu Viktorie nastupuje Marek Bakoš, ve středu obrany místo zraněného Čišovské zaujal Lukáš Hejda, který na stoperu odehrál již poslední utkání.

Manchester City v loňském ročníku Ligy mistrů dohrál už v základní skupině, když překvapivě skončil až čtvrtý. Letos tak bohatý celek chce své selhání napravit. Zatímco v posledním kole anglické Premier League Citizens šetřili některé opory, proti Plzni trenér Pellegrini nasadil všechny hvězdy včetně Agüera, Džeka, Navase a Nasriho.

0.

Rozhodčí právě zahájil utkání.

1.

První akci Manchesteru táhnul Navas, vše ale skončil odkopem brankáře Kozáčika.

2.

První rychlý brejk Plzně. Dlouhou přihrávkou hledal Horváth ve vápně Bakoše, obrana Citizens si ale poradila.

4.

Navas posílal ostrou přihrávku před branku Plzně, míč se ale od Nasriho odrazil mimo tři tyče.

5.

Manchester vysoko napadá rozehrávku Plzně, českému celku se ale daří o míč nepřicházet. Nakonec je z toho dlouhý nákop a už druhý ofsjad Plzně v zápase.

7.

Navas nepřihrál do křídla a z rohu vápna vyzkoušel Kozáčika. Slovenský brankář ale jeho prudkou střelu vyrazil na roh.

8.

Po rohu se v obrovské příležitosti ocitl manchesterský Toure. Hlavičku ze vzdálenosti jednoho metru ale poslal těsně nad břevno.

10.

Manchester City se bez potíží dostává do blízkosti plzeňského vápna. Opět je z toho rohový kop.

11.

Hořava centroval v prvním náznaku příležitosti Plzně na zadní tyč, přihrávka však byla příliš dlouhá.

13.

Slibná kombinace Plzně končí dalším ofsajdem. Tentokrát se nechal nachytat Kolář.

14.

Horváth centroval od postranní čáry a tak tak, že nenašel hlavičkujícího Kovaříka. Plzni se každopádně v posledních minutách podařilo otupit nápor Manchesteru.

17.

Kolar máchl po míči směřujícím na Koláře rukou a vysloužil si kartu.

17.

Limberského pas za obranu našel Rajtorala, ten ale nezpracoval. Rozhodčí navíc opět mával ofsajd.

19.

Na druhé straně se centrem snažil Kompany nalézt Džeka, jeho přihrávka namísto toho skončila v autu.

20.

Je tu standardní situace Plzně z blízkosti pokutového území.

21.

Horváth to z úhlu zkusil přímo na Harta. Ten sice jen vyrazil před sebe, ale o míč se postarala obrana Manchesteru.

22.

Plzeňští mohli po rohu Citizens jít do rychlého protiútoku, přihrávka na Petrželu byla ale příliš dlouhá.

23.

Kolarovův centr našel dokonale naběhnutého Džeka. Ten prakticky nehlídán ale hlavičkoval jen do dobře postaveného Kozáčika.

24.

Nasriho rohový kop plzeňští dokázali odvrátit.

1 2 3 4 »

Fotbalisty Plzně a Manchesteru přivítalo v základní skupině Ligy mistrů nejdříve velké choreo domácích diváků, na hřišti pak na sebe jako první upozornili hráči City. Navas z hranice vápna nemířil špatně a Kozáčik měl co dělat. Plzeň se na polovinu Manchesteru probíjela obtížněji. Harta mohl v patnácté minutě hlavičkou ohrozit Kovařík, ale na míč nedoskočil.

Ve dvacáté minutě padl před rohem malého vápna Petržela po faulu Kolarova, následnou Horváthovu standardku Hart pacifikoval na poslední chvíli. Manchester mohl rychle reagovat, po centru Kolarova se do zakončení bezprostředně před Kozáčikem dostal Džeko, ale nadvakrát netrefil branku. Jen chvíli poté domácím silně zatrnulo při tyči Agüera.

Výsledky 1. hracího dne Ligy mistrů:

Sk. A: Manchester U. - Leverkusen 4:2, San Sebastian - Doněck 0:2

Sk. B: Galatasaray - Real 1:6, Kodaň - Juventus 1:1

Sk. C: Benfica Lisabon - Anderlecht Brusel 2:0, Olympiakos Pireus - Paris St. Germain 1:4

Sk. D: Bayern Mnichov - CSKA Moskva 3:0, VIKTORIA PLZEŇ – Manchester City 0:3

Ani v sedmatřicáté minutě se City nezadařilo, nadějnou šanci zazdil ofsajd. V protiútoku se chtěl nůžkami vystřihnout Hořava, ale branku o několik metrů minul.  Manchester ve většině prvního poločasu předváděl lepší kombinaci než domácí, ti však dokázali hrozit z protiútoků po ztrátách anglického týmu. Na bezbrankovém skóre nic nezměnila ani střela aktivního Kolarova, kterou Kozáčik v pohodě kryl.

V druhé půli přišly tři údery

Jak byl první poločas poměrně skoupý na velké šance, o to dříve udeřilo v poločase druhém. A radost z toho neměli domácí. Agüero minutu po přestávce poslal přesnou přihrávku na Džeka, který se trefil k levé tyči, a Manchester šel do vedení. A najednou se toho dělo na obou stranách dost a dost. Kovařík mohl chvíli nato srovnat, nicméně z následného protiútoku vytěžil druhý gól City Touré. Proti jeho parádní střele pravačkou do vzdálenějšího rohu plzeňské branky neměl Kozáčik šanci.

Utkání Viktoria Plzeň - Manchester City
Více fotek

A katastrofální plzeňská čtvrthodina pokračovala. Prakticky záhy vypálil k tyči Agüero a Viktoria rázem prohrávala 0:3. Trenér Vrba reagoval na situaci střídáním Koláře, kterého nahradil Ďuriš, v obraze hry se ale mnohé nezměnilo. Manchester se snadno dostával před plzeňskou branku, zatímco útočné akce domácích s přehledem likvidoval v zárodku.

V polovině druhého poločasu hra poněkud zvolnila. City, uklidněné vývojem zápasu, čekalo na své šance, zatímco opařená Plzeň stále nemohla přijít na to, jakým způsobem lze míč dopravit do brány. Nejaktivnějšími elementy na stadionu tak byly oba fanouškovské kotle, méně početný manchesterský, po zásluze v dobré náladě, i plzeňský, který se nehodlal nechat vývojem zápasu rozladit.

Pavel Vrba (Plzeň): "Výsledek mluví za vše. Narazili jsme na soupeře, který patří k nejlepším mužstvům v Evropě. Dneska to výkonem přesně ukázali. V prvním poločase jsme měli trochu štěstí, že jsme šli do kabiny za stavu 0:0. Co mě mrzí, že jsme nedokázali dotáhnout některé situace do šancí. Druhý poločas ovlivnila hrubá chyba při první brance. Samozřejmě takovému mužstvu jako City nemůžeme darovat gól. Pak měli více prostoru v útočné fázi, protože my jsme se snažili jít víc dopředu. Druhá branka, která byla lahůdkou, rozhodla o zápase."

Manuel Pellegrini (Manchester City): "Pochopitelně to je ideální start. Je velmi důležité vyhrát první zápas ve skupině a dostat se na vítěznou vlnu. Jsme maximálně spokojeni. I když to možná podle výsledku nevypadá, nebyl to jednoduchý zápas."

Fotbal prostý herních emocí pokračoval i v osmdesáté minutě. Když už Viktoria získala míč, často si komplikovala situaci nepřesnými přihrávkami. Jistou herní letargii utnul až v 87. minutě aktivní Agüero, který se po pravé straně dral před Kozáčika. Brankář však tvrdou střelu kryl. Z protiútoku se k rohovému kopu dostal Horváth, po plzeňské hlavičce však míč skončil pouze na tyči.

V devadesáté minutě se po levé straně dral k domácí brance Nasri, v závěrečné fázi nahrával Agüerovi, který ale pobídku ke čtvrtému gólu Manchesteru zahodil. V nastavovaných dvou minutách se Plzeň ještě dostala ke dvěma rohovým kopům, nijak je ale nezužitkovala a v utkání, které rozhodl drtivý manchesterský začátek druhého poločasu, tak nevstřelila ani gól.

Viktoria Plzeň - Manchester City 0:3 (0:0)
Branky: 48. Džeko, 53. Touré, 58. Agüero. Rozhodčí: Tagliavento - Tonolini, Manganelli (všichni It.). ŽK: Limberský - Kolarov, Fernandinho. Diváci: 11 281.

Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Hejda (67. Hubník), Procházka, Limberský - Hořava, Horváth - Petržela, Kolář (61. Ďuriš), Kovařík - Bakoš (83. Tecl). Trenér: Vrba.

Manchester: Hart - Zabaleta, Kompany, Nastasič, Kolarov - Fernandinho - Navas (67. Milner), Touré (80. García), Nasri - Džeko (83. Negredo), Agüero. Trenér: Pellegrini.