čtvrtek 29. června 2017 Petr a Pavel

Juventus doma prohrál 0:2, do semifinále jde Bayern

Turín – Juventus na svém hřišti heroický obrat nepředvedl a po prohře 0:2 se se soutěží loučí. Za Bayern se nejprve trefil Mandžukič, který pohotově dorazil míč do branky po přímém kopu Schweinsteigera, druhou branku až v nastavení přidal střídající Pizarro. Již korunovaný německý mistr si tak zaslouženě zahraje semifinále a bude jedním ze žhavých kandidátů na celkový triumf.

Hráči Bayernu slaví postup do semifinále

On-line přenos (ukončen):

0.

Dobrý večer, v dnešní odvetě čtvrtfinále Ligy mistrů se střetnou dva z vůbec nejklasičtějších týmů této soutěže – Juventus na svém hřišti přivítá Bayern Mnichov. Čerstvý německý mistr si po prvním zápase do Turína přiváží nadějnou výhru 2:0, Juventus však na svém stadionu v pohárech neprohrál již od prosince 2009, kdy nestačil právě na Bayern a ve skupině LM mu podlehl 1:4.

0.

Juventus: Buffon, Barzagli, Bonucci, Chiellini, Padoin, Pogba, Pirlo, Marchisio, Asamoah, Quagliarella, Vucinic. Náhradníci: Storari, Caceres, De Ceglie, Peluso, Giaccherini, Isla, Matri.

0.

Bayern Mnichov: Neuer, Lahm, Van Buyten, Dante, Alaba, Javi Martinez, Schweinsteiger, Robben, Muller, Ribery, Mandzukic. Náhradníci: Starke, Shaqiri, Rafinha, Pizarro, Boateng, Gustavo, Gomez.

1.

Průnik Asamoaha skončil na dobře postaveném Lahmovi, míč však v úvodu drží Bianconeri.

4.

Vždy elegantní Pirlo stojí v zárodku takřka všech kombinací Juventusu, velký úvodní tlak Italů však končí na hranici velkého vápna.

5.

Juventus začal vskutku zostra, dopředu se hnal i stoper Chiellini, Bayern však neohrozil ani on, ani útočník Vučinič.

7.

Bayern se snaží zrychlit hru a zaskočit útočně naladěné italské mistry, příliš se mu to však nedaří. Přílišnou aktivitu však odnesl Mandžukič, který dostává žlutou kartu a pokud Bayern postoupí do semifinále, nebude moci nastoupit.

8.

Další hráči Bayernu, kteří jsou karetně ohroženi - Lahm a Dante.

9.

Ribéry pronikl po pravé straně a poslal přízemní míč na Mandzukiče - ten byl však zpacifikován obranou Staré dámy.

10.

Po úvodu, který ze sta procent patřil Juventusu, se poměr sil vyrovnává. Na trávníku však nyní leží Javi Martinez, Vučinič ho při krytí balonu trefil do obličeje.

13.

Vučinič si dělal prostor v pokutovém území hostů, zpracování mu však trvalo příliš dlouho a potenciální šanci zneškodnil přiběhnuvší Schweinsteiger.

14.

Obránce Bonucci dostává žlutou kartu za přidržení unikajícího Müllera. Bayern má standardku.

15.

Schweinsteigerův centr na zadní tyč minul jak Van Buytena, tak Danteho. Míč však brzy znovu získávají hosté.

18.

Schweinsteigerův roh mířil znovu na zadní tyč, Buffon však bez komplikací odvrátil. Juventus snadno ztrácí balóny, je však třeba říci, že Bayern svým důsledným napadáním nedává domácím příliš prostoru.

21.

Pogba důrazně odstavil krajana Ribéryho, Juventus však ze své akce nic nedokázal vytěžit. Hra je rozkouskovaná, ani jeden z týmů se v prvních dvaceti minutách nedostal do vyloženě gólové šance, snad jen s výjimkou Mandžukiče.

22.

Robben a první z jeho klasických pokusů z křídla - nad.

23.

Standardka pro Juventus, Pirlo bude mít pokus z hranice velkého vápna.

24.

Pirlo z osmnácti metrů řádně prověřil Neuera. Střela byla přesná, snad přece jen trochu do středu branky a brankář Bayernu si s ní - ačkoliv s problémy - poradil.

26.

Pogba, který do Turína přišel z Manchesteru United, zatím hraje výborně. Jeho důraz dělá středové řadě Bayernu problémy, bohužel pro Juventus však jeho spoluhráči zatím nehrají v takové pohodě a nezřídka kazí.

27.

Znovu Pogba - na jeho přízemní centr zprava chyběl Asamoahovi metr.

1 2 3 »

Juventus potřeboval v odvetě dohnat dvoubrankové manko z prvního duelu, ale k většímu tlaku se nedostával. Až ve 24. minutě mohl vykřesat naději Andrea Pirlo, který tvrdě vystřelil z přímého kopu, ale brankář Manuel Neuer reflexivním zákrokem míč vyrazil. I na druhé straně pak zazářil gólman, když Gianluigi Buffon skvěle vychytal bombu Davida Alaby.

Bayern byl blízko definitivě postupu v 57. minutě, ale Arjen Robben trefil jen tyč. O sedm minut později už ale na pojistku došlo po gólové dorážce Maria Mandžukiče. Hned vzápětí mohl přidat další gól Thomas Müller, ale ve vyložené šanci po brejku Robbena selhal.

Sestřih čtvrtfinále Ligy mistrů Juventus - Bayern

Juventus už ale neměl čas ani potřebnou kvalitu, aby vstřelil čtyři branky a se soutěží se rozloučil. Naopak Bayern, který postup ještě stvrdil v nastavení gólem střídajícího Claudia Pizarra, dál živí šanci, že napraví loňskou finálovou porážku s Chelsea.

"Čtyři dny po zisku titulu nebylo lehké se na utkání dobře koncentrovat a motivovat. V prvních 20 minutách to bylo vidět. Postupně jsme ale převzali kontrolu nad utkáním. Ve druhé půli už jsme byli jasně lepší a zasloužené postoupili," zhodnotil utkání trenér Bayernu Jupp Heynckes.

Juventus Turín - Bayern Mnichov 0:2 (0:0)

Branky: 64. Mandžukič, 90.+1 Pizarro. Rozhodčí: Velasco Carballo - Alonso, Yuste (všichni Šp.). ŽK: Bonucci - Mandžukič. Diváci: 41 000. První zápas 0:2, postoupil Bayern.

Juventus: Buffon - Barzagli, Chiellini, Bonucci - Padoin (69. Isla), Pirlo, Pogba, Marchisio (79. Giaccherini), Asamoah - Vučinič, Quagliarella (66. Matri). Trenér: Conte.

Bayern: Neuer - Lahm, Van Buyten (35. Boateng), Dante, Alaba - Schweinsteiger, Javi Martinéz - Robben, Müller, Ribéry (80. Luiz Gustavo) - Mandžukič (83. Pizarro). Trenér: Heynckes.