neděle 20. srpna 2017 Bernard
Liga mistrů

Málaga ve výborném zápase remizovala s Dortmundem 0:0

aktualizováno 3. 4. 2013 23:20

Málaga - Skóre často nevypovídá o povaze zápasu a přesně to byl i případ prvního čtvrtfinálového střetnutí mezi Málagou a Dortmundem. Domácí s Borussií sice remizovali 0:0, oba celky však sehrály velmi kvalitní utkání a měly šance strhnout stav zápasu na svou stranu.

Marco Reus v dresu Dortmundu

On-line přenos (ukončen):

0.

Vítejte u textového on-line přenosu z prvního čtvrtfinálového střetnutí Ligy mistrů mezi Málagou a Dortmundem. Domácí mohou jako teprve druhý debutant v novodobé historii nejprestižnější evropské soutěže postoupit do semifinále. Tím prvním byl Villareal a oba týmy spojuje jméno dnešního trenéra Málagy Manuela Pellegriniho. Na druhé straně Dortmund se konečně vrátil na post jednoho z nejlepších německých i evropských týmů. Letos svou mezinárodní formu potvrzuje opravdu ve velkém stylu - dokázal na své cestě mezi osm nejlepších vyřadit Šachtar, Manchester City a skončit ve skupině nad Realem Madrid.

0.

Sestava Málagy: Caballero - Jesús Gámez, Demichelis, Weligton, Antunes - Joaquín, Iturra, Toulalan, Isco - Baptista, Saviola

0.

Sestava Dortmundu - Weidenfeller - Piszczek, Subotic, Felipe Santana, Schmelzer - Kehl, Gündogan - Götze, Reus, Grosskreutz - Lewandowski.

2.

Zápas začíná ve velkém tempu, oba celky praktikují agresivní vysunutý presink.

3.

Dortmund se momentálně snaží opanovat držení míče, zatlačil Málagu na vlastní pokutové území.

6.

A momentálně se Málaga dostala na polovinu soupeře, Javier Saviola se prokličkoval až na hranici malého vápna, zblízka však vystřelil pouze do boční sítě.

8.

Faul Demichelise na Lewandovského narušuje rychlý protiútok Dortmundu, ten se nedokáže přes zhuštěný střed hřiště usadit na půli Málagy.

9.

Dvojice defenzivních záložníků Kehl - Gündogan zatím výborně vypichuje míče ve středu pole, celá obranná řada zůstává velice těsně vedle sebe a Málaze se zatím nedaří ve vysoké rychlosti dobře roztáhnout hru do křídlových prostorů.

11.

Dortmund kombinuje na své půli, Grosskreutz se kolmicí snažil přenést míč na Reuse, obranná dvojice Málagy však dobře čte hru a Reus se nedokázal dostat jako první k balonu.

13.

Leitmotivem prvních minut zápasu je neúnavný presink a dobré vypichování míčů. Málaga si teď mohla vytvořit dobrou příležitost, když přenesla hru na pravou stranu, kde kombinovali Saviola a přebíhající krajní obránce Jesús Gámez, jeho centr však mířil pouze do míst, kde se již stačili zformovat Dortmundští.

14.

Obrovská šance Dortmundu! Nakopávaný balon prodloužil Lewandovski na nabíhajícího Maria Götzeho. Talentovaný záložník poté šel sám na Caballera, avšak nepříliš přesvědčivou střelu k levé tyči brankář Málagy dokázal vystihnout.

18.

Saviola kombinuje s Iscem a dostává se do vápna Dortmundu, jeho zhuštěná obrana si však dokázala se situací poradit a vestfálský tým se poté bleskově přesunul do protiútoku. Götze dostal skvělý pas od Lewandovského, ale znovu nedokázal zblízka Caballera překonat.

20.

Gündogan skvěle přenesl hru na pravou stranu, Piszczek však nedokázal protiútok Dortmundu prodloužit, když špatně přihrál nabíhajícímu Reusovi.

22.

Reus si výborně naběhl do vápna Málagy, avšak zpětnou přihrávku zahrál Lewandovskému na paty.

23.

Lewandovski přešel přes několik hráčů Málagy, avšak zpětnou přihrávku z podobné pozice jako Reus dokázal vystihnout Welington.

25.

Reusovu střelu do středu brány Caballero s přehledem chytil. Dortmund v těchto minutách naprosto rozebírá obranu Málagy přesnými přihrávkami, španělský tým se snaží hru zklidnit přihrávkami mezi obránci.

27.

Isco skvěle vyslal Saviolu do malého vápna, argentinský útočník se však k míči nedokázal dostat včas.

29.

Lewandovski úžasně přešel přes Welingtona, který k němu riskantně dostoupil daleko před vlastním pokutovým územím. Demichelis však v šestnáctce polského útočníka výborně odstavil od balonu a Lewandovski alespoň sklepl dobíhajícímu Grosskreutzovi, jeho centr zpět však forvard Borussie poslal vedle.

31.

Lewandovski vybojoval přímý kop těsně před pokutovým územím. Reus však střelu vyslal vedle levé tyče.

33.

Málaga se snaží kombinovat, avšak Dortmund je zatím skvěle zorganizován před vlastní šestnáctkou a španělský tým nepouští k žádné vyložené šanci.

1 2 3 »

Málaga tak i proti Dortmundu potvrdila, že doma góly nedostává. Nebylo to však alespoň v prvním poločase ani tak jejich kvalitní defenzivou, jako spíše trápením Borussie v koncovce. Velkou šanci zahodil zejména polský kanonýr Robert Lewandowski, který se po zpětné přihrávce ocitl zcela sám na značce pokutového kopu, ale ukopl se a střelu poslal hodně vedle.

Největší dvě šance však na svých kopačkách měl Mario Götze - samostatný nájezd na Caballera po prodloužení Lewandovského však nedokázal proměnit. A nedlouho poté znovu po výborném pasu od polského útočníka nedokázal zblízka gólmana Málagy překonat.

Málaga - Borussia Dortmund 0:0

Rozhodčí: Eriksson - Klasenius, Wärnmark (všichni Švéd.). ŽK: Weligton, Antuněs, Iturra - Grosskreutz. Diváci: 28.963.

Málaga: Caballero - Gamez, Weligton, Demichelis, Antuněs - Toulalan, Iturra - Joaquín, Julio Baptista (76. Santa Cruz), Isco (87. Duda) - Saviola (67. Portillo). Trenér: Pellegrini.
Dortmund: Weidenfeller - Piszczek, Subotič, Santana, Schmelzer - Gündogan, Kehl (80. Bender) - Grosskreutz, Götze (90.+2 Kirch), Reus (69. Schieber) - Lewandowski. Trenér: Kloop.

Málaga se do opravdu vyložené šance nedostala, přesto si však vyprodukovala dobré příležitosti. Tou nejlepší byla nebezpečná hlavička Baptisty z rohového kopu, kterou jen s potížemi likvidoval Weidenfeller. V druhém poločase si již oba týmy hlídaly své pozice a nesnažily se příliš riskovat. Málaga tak již nedostala gól už v desátém z posledních 13 duelů na domácím hřišti v evropských pohárech, v této sezoně Ligy mistrů udržela nulu posedmé. Naopak Dortmund poprvé vyšel střelecky naprázdno.

"S remízou 0:0 mohu žít, protože to byl dobrý zápas, jen měly oba týmy smůlu v koncovce. V odvetě to musí být z naší strany přesnější, ale bude to ještě hodně těžký souboj," řekl trenér Dortmundu Jürgen Kloop.