úterý 12. prosince 2017 Simona
Čtvrtfinále Ligy mistrů

Real se Drogby nezalekl a Galatasaray porazil jasně 3:0

aktualizováno 3. 4. 2013 23:02

Madrid - Hráči Realu si v Madridu hladce poradili s Galatasarayem Istanbul a první čtvrtfinálový duel Ligy mistrů vyhráli 3:0. Potřetí za sebou tak mohou postoupit do semifinále nejslavnější klubové soutěže. Real se dokázal prosadit ještě v úvodní desetiminutovce. Přesnou přihrávku ze středu pole od Özila využil Ronaldo a obloučkem překonal gólmana Galatasaraye. Druhý gól přidal po centru do vápna Karim Benzema. Ve druhém poločase se hlavou trefil střídající Gonzalo Higuaín.

Radost hráčů Realu po gólu Ronalda

Trenér Realu José Mourinho před utkáním nabádal hráče k větší efektivitě v zakončení a ti ho vyslyšeli. Obě úvodní šance proměnili v gól. V 9. minutě si na přihrávku Mesuta Özila naběhl za obranu Cristiano Ronaldo a pohotovým lobem otevřel skóre.

Portugalský útočník se devátým gólem v této sezoně Ligy mistrů osamostatnil v čele tabulky střelců. A také v druhé brance měl Ronaldo prsty. Po půlhodině hry svým náběhem do vápna rozhodil obranu Galatasaraye, centr Michaela Essiena propadl až ke Karimu Benzemovi a francouzský útočník po skvělém zpracování zvýšil vedení domácích.

Real pak mohl hrát v klidu a hlídat si náskok do odvety. Šance Galatasaraye ještě mohl zvýšit Emmanuel Eboué, ale po narážečce s Didierem Drogbou trefil jen brankáře Diega Lópeze. Místo toho Real přidal třetí gól, když se Gonzalo Higuaín prosadil hlavou. V Lize mistrů se Argentinec trefil po více než roce a deseti zápasech, což náležitě oslavil.

"Je to pro nás hodně dobrý výsledek. Splnili jsme si oba cíle, a to dát branky a žádnou nedostat. Stále nás ale dělí od postupu 90 minut a stát se může všechno, proto musíme hrát i v odvetě se stejným nasazením a přístupem jako dnes," uvedl záložník Realu Xabi Alonso. Madridský celek bude v odvetě postrádat kapitána Sergia Ramose kvůli žlutým kartám.

Real Madrid - Galatasaray Istanbul 3:0 (2:0)

Branky: 9. Ronaldo, 29. Benzema, 73. Higuaín. Rozhodčí: Moen - Haglund, Andaas (všichni Nor.). ŽK: Essien, Ramos, Modrič - Nounkeu, Melo, Yilmaz, Drogba. Diváci: 70 000.

Real: López - Essien, Varane, Ramos, Coentrao - Khedira, Xabi Alonso - Di Mária (85. Pepe), Özil (80. Modrič), Ronaldo - Benzema (65. Higuaín). Trenér: Mourinho.

Galatasaray: Muslera - Eboue, Kaya, Nounkeu, Riera (83. Amrabat) - Sneijder (46. Zan), Melo, Inan, Altintop (78. Bulut) - Yilmaz, Drogba. Trenér: Terim.