čtvrtek 19. října 2017 Michaela
Liga mistrů

Šachtar porazil Chelsea, Juventus ztratil s Nordsjaellandem

aktualizováno 23. 10. 2012 23:27

Praha - Vítěz loňského ročníku Ligy mistrů poprvé od svého květnového triumfu prohrál. A podlehl týmu, na jehož hřišti se body nevybojovávají lehce - Šachtar totiž drží domácí neporazitelnost v 26 domácích zápasech v Evropě po sobě. I v úterý nad Chelsea dominoval a zvítězil 2:1. Italský mistr Juventus, který již více než rok stále uniká porážkám, a to jak v lize, tak v pohárech, byl k jedné z nich také velmi blízko. Na hřišti outsidera z Nordsjaellandu však nakonec vybojoval remízu 1:1, když se devět minut před koncem trefil Vučinič. I Barcelona se k výhře protrápila - se Celtikem doma i prohrávala, nakonec však zvítězila gólem Alby v 94. minutě.

Radující se Teixeira

On-line přenos (ukončen):

0.

Sestavy týmů:

Šachtar Doněck: Pjatov – Rat, Rakyckyj, Kučer, Srna – Fernandinho, Hübschman – William, Mchitarjan, Teixeira – Adriano

Chelsea FC: Čech – Cole, Terry, Luiz, Ivanovič – Lampard, Mikel, Ramires – Mata, Oscar – Torres

3.

Šachtar vede 1:0! Trefil se Alex Teixeira zpoza malého vápna, když se k němu šťastně odrazil míč odražený od ruky Johna Terryho. Úplně nepokrytý Teixeira pak míč uklidil ke vzdálenější tyči.

6.

Chelsea se snaží kombinovat na hřišti soupeře, vybojovala i rohový kop, nicméně Šachtar se snaží podržet balon a kouskovat hru.

7.

Oscar si narazil s Torresem a těsně před hranicí pokutového území se dostal ke střele, tu si však Pjatov bez problému pokryl.

10.

Torres se již dostal do dobré pozice, nedokázal se však individuálně prosadit přes stopera Šachtaru a nabídnout míč pro úplně volného nabíhajícího Matu.

13.

V Doněcku panuje skvělá atmosféra, fanoušci mocně podporují svůj tým a pískají při každém dotyku soupeře s balonem. Hra je velmi vyrovnaná, oba týmy se snaží diktovat tempo hry, ale oba také velmi dobře napadají, když u míče nejsou.

15.

Velká šance Šachtaru, William si sběhl doprostřed a vypálil neohrožen obranou Chelsea. Střela však šla nad břevno.

18.

Střídání na straně Chelsea - místo zraněného Lamparda přichází na hřiště Eden Hazard.

19.

Další příležitost doněckého týmu - po kombinaci na hranici pokutového území se ke střele dostal William, který se technicky snažil přelstít Čecha, pálil však vedle.

20.

Střídající Hazard se hned málem dostal do obrovské šance, nedosáhl však na vynikající kolmý centr Terryho, který se k balonu dostal po zkažené přihrávce Rakyckého.

23.

Další technická střela Williama po rychlé kombinaci Šachtaru. Míč ale pohodlně shrábl do rukou Čech.

25.

Nahoru dolů. Hazard vymyslel skvělou přihrávku pro Ramirese, který poslal míč na úplně osamoceného Torrese. Ten se dostal do podobné příležitosti jako jeho belgický spoluhráč, nicméně Pjatov si výborně vyběhl. Torres se ještě snažil prokličkovat k brankáři, poté však míč převzal Šachtar a šel do protiútoku, Chelsea se ale stihla vrátit a zažehnat nebezpečí.

30.

Chelsea působí nebezpečně, snaží se rychle kombinovat, nicméně Šachtar si zatím hlídá pozice a brání kompaktně, a tak snaha Londýňanů vychází nazmar.

33.

Na střely zatím vede Šachtar 10:2, také na držení míče vede v poměru 54 % ku 46 %.

35.

Vynikající kolmý pas Oscara na Torrese, jehož první dotek však nebyl ideální, a tak si Španěla zabíhajícího za obranu nakonec domácí stopeři a gólman dokázali pohlídat.

36.

Chelsea dobře napadá, Šachtar však nepanikaří a výborně si pokrývá balon a dokáže se dostat z nepříjemných situací na vlastní polovině.

38.

Skvělá příležitost Šachtaru, znovu zaspala obrana Chelsea. Fernandinho vyslal pas na Williama, který obloučkem posunul dále na Mchitarjana, toho však dobře vychytal Čech.

39.

Závar po rohovém kopu před Čechem, nakonec však Chelsea dokázala nebezpečí zažehnat.

40.

Neuvěřitelná příležitost Šachtaru! Chelsea je naprosto dezorganizovaná při rohových kopech a při jednom z nich se po nepovedené přihrávce Oscara dostal k míči Hübschmann, který však ze dvou metrů nedokázal překonat Čecha. Česká jednička svého reprezentačního kolegu parádně vychytala reflexivním zákrokem.

1 2 3 »

Lídr anglické ligy přišel o sérii šesti soutěžních výher a v devátém utkání pod trenérem Robertem di Matteem v Lize mistrů utrpěl první porážku. Chelsea začala na Ukrajině špatně a už ve třetí minutě inkasovala stý gól v LM. Brankáře Čecha překonal křížnou střelou Brazilec Alex Teixeira. Domácí si vytvořili na konci prvního poločasu velký tlak a naděje "Blues" držel pozorný Čech, který v krátkém sledu zlikvidoval tři dobré šance Šachtaru. Nejnebezpečnější pokus Hübschmana vytáhl reflexivním zákrokem z brankové čáry.

Doněcku, který vyhrál všech dvanáct letošních ligových zápasů, se vydařil i nástup do druhé půle. Po sedmi minutách zakončil rychlou akci přízemní střelou k tyči další brazilský záložník Fernandinho. Hosté se do mnoha vyložených šancí nedostávali a kontaktní branka Oscara z 88. minuty pro ně přišla pozdě.

Sestřih utkání Šachtar Doněck - Chelsea

Ve druhém utkání skupiny zachránil Juventus až v závěru remízu 1:1 na půdě nováčka dánského Nordsjaellandu, jenž získal v LM první bod a vstřelil premiérový gól. Brankáře "Staré dámy" Buffona překonal v Kodani v 50. minutě Beckmann, ale domácí náskok neudrželi. Třetí nerozhodný výsledek ve skupině zajistil italskému šampionovi devět minut před koncem střídající Vučinič.

Stoprocentní bilanci udržely Barcelona a Manchester United, ale oba musely doma otáčet špatně rozehrané domácí duely.

Utkání Barcelona - Celtic

Barcelona o výhře 2:1 nad Celtikem Glasgow rozhodla na Nou Campu až ve čtvrté minutě nastavení po zásahu Alby. Katalánský celek se po Realu Madrid a Bayernu Mnichov stal třetím mužstvem v LM, který dosáhl jubilejní sté výhry.

Manchester United prohrával s Bragou po 20 minutách dokonce o dvě branky, ale dva zásahy Hernándeze a gól Evanse mu nakonec zajistily vítězství 3:2. "Rudí ďáblové" se po Arsenalu stali druhým týmem v historii LM, jenž dvakrát vyhrál zápas, v němž prohrával o dvě branky.

Javier Hernández alias Chicharito slaví gól v dresu United

Dosavadní překvapení soutěže Borisov nezopakoval úvodní dvě výhry a doma podlehl Valencii jasně 0:3. Hattrickem se blýskl útočník Soldado.

Bayern Mnichov napravil minulou prohru 1:3 z Borisova a v Lille vyhrál 1:0 po Müllerově penaltě. Francouzský tým, za který si poslední minutu zahrál český zadák David Rozehnal, prohrál i třetí utkání ve skupině. V ní mají Valencie, Bayern i Borisov shodně šest bodů.

Úterní program již od 18:00 nabídl jeden zápas - Spartak Moskva s obráncem Markem Suchým se střetl s Benfikou Lisabon a chtěl napravit porážku se Celtikem Glasgow, týmem, který notoricky venku nevyhrává, aby si uchoval naději na postup. A přesně to se mu povedlo po brance Carioky a vlastního gólu Limy. Za Benfiku sice vyrovnal po půl hodině hry Lima, nakonec však portugalský tým vyšel naprázdno a s jedním bodem je poslední ve skupině.

Úterní program 3. kola LM:

Skupina E:
Šachtar Doněck - Chelsea 2:1 (1:0) Branky: 4. Alex Teixeira, 52. Fernandinho - 88. Oscar. Rozhodčí: Skomina (Slovin.). Diváci: 51 435.
Nordsjaelland - Juventus Turín 1:1 (0:0) Branky: 50. Beckmann - 81. Vučinič. Rozhodčí: Aytekin (Něm.). Diváci: 22 404.

Skupina F:
BATE Borisov - Valencie 0:3 (0:1)
Branky: 55. a 69. Soldado, 45.+1 z pen. Rozhodčí: Thomson (Skot.). Diváci: 29 180.
Lille - Bayern Mnichov 0:1 (0:1) Branka: 20. Müller z pen. Rozhodčí: Atkinson (Angl.). Diváci: 50 000.

Skupina G:
FC Barcelona - Celtic Glasgow 2:1 (1:1)
Branky: 45. Iniesta, 90.+4 Alba - 18. Samaras. Rozhodčí: Rocchi (It.). Diváci: 77 781
Spartak Moskva - Benfica Lisabon 2:1 (2:1) Branky: 3. Rafael Carioca, 43. vlastní Jardel - 33. Lima. Rozhodčí: Clattenburg (Angl.). Diváci: 37.000

Skupina H:
Manchester United - Braga 3:2 (1:2) Branky: 25. a 75. Hernández, 62. Evans - 2. a 20. Alan. Rozhodčí: Mažič (Srb.). Diváci: 73 195.
Galatasaray Istanbul - CFR Kluž 1:1 (0:1) Branky: 77. Burak Yilmaz - 19. vlastní Nounkeu. Rozhodčí: Tagliavento (It.). ČK: 28. Aguirregaray (Kluž). Diváci: 46 000.

Zdroj: ČT sport