Sýrie vzdoruje favorizované Austrálii, první utkání asijské baráže skončilo remízou

Fotbalisté ze země, která je sužovaná občanskou válkou, jsou stále ve hře o historický postup na mistrovství světa. Sýrie totiž v úvodním barážovém duelu asijské kvalifikace remizovala 1:1 s Austrálií. Odveta je na programu příští úterý v Sydney a lepší z dvojice vyzve v interkontinentálním play-off čtvrtý tým ze středoamerické kvalifikace.

Utkání Sýrie - Austrálie
zdroj: REUTERS autor: Lai Seng Sin

Papírově domácí zápas museli Syřané vzhledem k výše zmíněným okolnostem odehrát v 8000 kilometrů vzdáleném městě Malakka v Malajsii.

Jako první se trefili Australané, které poslal ve 40. minutě do vedení útočník německé Bochumi Robbie Kruse. Pět minut před závěrečným hvizdem však Mathew Leckie, spoluhráč Vladimíra Daridy z bundesligové Herthy Berlín, fauloval v pokutovém území syrského kanonýra Omara Al Somu, a ten nařízenou penaltu bezpečně proměnil.