sobota 16. prosince 2017 Albína

Plzeň předvedla neskutečný obrat, v deseti přehrála Austrii 3:2

aktualizováno 8. 12. 2016 21:34

Plzeň – Fotbalisté Plzně dokázali na domácím hřišti proti Austrii Vídeň otočit průběh utkání a rakouského soupeře zdolat 3:2. Ve své poslední podzimní bitvě tak Západočeši prolomili nešťastnou čtrnáctizápasovou sérii bez pohárové výhry. Zásadním momentem duelu byla 18. minuta, kdy Hejda spatřil od rozhodčího červenou kartu a Plzeň musela utkání dohrávat v deseti. Svěřenci trenéra Pivarníka ale dotáhli zápas do vítězného konce a sebrali Austrii šanci na postup.

18:50

Vážení čtenáři, vítejte u textového on-line přenosu z utkání Viktoria Plzeň - Austria Vídeň v rámci posledního kola základních skupin Evropské ligy.

18:55

Sestavy:

FC Viktoria Plzeň: Kozáčik – Petržela, Řezník, Hejda, J. Kovařík – Hromada, Hrošovský – Kopic, Hořava, Zeman – Krmenčík.

FK Austria Vídeň: Hadžikić – Stryger Larsen, Rotpuller, Filipovic, Martschinko – Serbest, Holzhauser – Pires, Prokop, Venuto – Kayode.

19:00

Hráči i diváci uctívají minutou ticha oběti brazilského leteckého neštěstí.

1.

Utkání Plzně s Austrií Vídeň právě začalo.

2.

Pires zkoušel nákop na Kozáčikovu bránu, ale střela šla hodně vpravo.

3.

V obrovské šanci Plzeňští, Kopic osamocen před brankářem. Hadžikič ale fantasticky zasahuje a balon končí na tyči!

4.

A další šance Plzně! Na první pohled nevinná hlavička Krmenčíka dělala rakouskému brankáři velké problémy.

7.

Kozáčik se ujímá míče po rychlém brejku Austrie.

8.

Plzenští opět rozjíždějí útočnou akci. Zeman centruje před bránu, ale nepřesná přihrávka jde Krmenčíkovi za záda.

9.

Hráči Viktorie rozjíždí další akci, která ale skončila podobně jako ta předchozí, Krmenčík na Zemanův centr nedosáhl.

10.

Je tu standartní situace pro Plzeňské po faulu na Hromadu. K míči se staví Zeman, jeho centr ale nenašel spoluhráče.

11.

Po deseti minutách utkání mají jasnou převahu na hřišti Západočeši, chybí ale lepší koncovka.

14.

Hromada rozjel patičkou hezký útok Plzně, který je ale zastaven faulem na Krmenčíka.

15.

Problémy Plzně při rozehrávce a Vídeň měla šanci dostat se do gólové situace! Nebezpečí je nakonec odvráceno, Kayode se ještě domáhá odpískání faulu na jeho osobu.

17.

Hosté po faulu na Venuta budou kopat volný přímý z levé strany. Kozáčik ale skvěle zasahuje a vyráží balon od své svatyně.

18.

A přichází obrovská chyba Kozáčika při odkopu od brány na nohu soupeře! Situaci se snaží zachránit Hejda, který je za svůj zákrok ale potrestán červenou kartou a Plzeň bude zápas dohrávat v deseti! Naprosto zbytečná chyba ze strany Plzeňských.

19.

Austria Vídeň bude navíc kopat penaltu!

19.

Holzhauser penaltu proměňuje! Při střele k levé tyči neměl Kozáčik, který zvolil opačnou stranu, žádnou šanci. Hosté se ujímají vedení 1:0.

24.

Rakouský celek rozehrává, viditelně nikam nepospíchá.

26.

Další šance pro hráče Austrie, Kayode se ale na poslední chvíli pohl před Hromadu a byl odpískán ofsajd.

1 2 3 4 »

Viktoria musela stejně jako v Římě nastoupit bez kapitána Hubníka, který si na předzápasovém tréninku zablokoval krk. A při absenci zraněných Limberského a Baránka i vykartovaného Matějů hrála s pouhými dvěma klasickými obránci. Navíc Řezník nastoupil na nezvyklém postu stopera. Na krajích obrany pak byli záložníci Kovařík a Petržela.

Ofenzivnímu složení sestavy odpovídal i razantní vstup do zápasu. Plzeňští si aktivní hrou v úvodu utkání vytvořili několik gólových příležitostí. Už ve 3. minutě měl po chybě hostů obrovskou šanci Kopic, který se na penaltě dostal k míči jako první, ale brankář Handžikič dobře zasáhnul. Následovalo několik závarů, při jednom z nich Krmenčík slabě hlavičkoval, ale míč se ztratil gólmanovi ve světle a dopadl na břevno.

Po nadějném začátku přišlo vyloučení Hejdy

Jenže v 18. minutě si Plzeň při rozehrávce tak dlouho koledovala, až přišla minela Kozáčika a poté i Hejdy, který viděl červenou kartu. Hráči Austrie se na hranici pokutového území dostali k míči a Hejda se prohřešil proti pravidlům zatažením útočníka. Na post stopera se posunul Hromada a domácí museli utkání dohrát v deseti. Vídeňský Holzhauser se navíc nemýlil a proměnil pokutový kop.

Sestřih utkání Viktoria Plzeň - Austria Vídeň

Přes nepříznivý vývoj utkání Západočeši zápas nevzdali a rakouského soupeře tlačili. Krmenčíkův nadějný pokus ale zlikvidoval Handžikič. Na druhé straně Kozáčik napravil chybu a vychytal v jasné šanci Larsena. Ve 40. minutě ale Austria využila výškovou převahu a Rotpuller hlavou po rohovém kopu přidal druhý gól.

Ani další inkasovaná branka svěřence trenéra Pivarníka nezlomila. Plzeňané předvedli Austrii rychlou odpověď a rovněž po rohu. Centr Kovaříka prodloužil Krmenčík na zadní tyč, kde Hořava doklepl míč do odkryté branky. I po změně stran to vypadalo, jako kdyby o postup hrála spíš Plzeň a v deseti se hnala za vyrovnáním.

To přišlo v 72. minutě. Hořava centrem našel na přední tyči střídajícího Ďuriše, který se nemýlil. Austria v tu chvíli potřebovala skórovat, ale za gólem se hnali domácí. Ďuriš si nejprve marně žádal penaltu, ale v 84. minutě Zeman poslal centr na zadní tyč a Ďuriš potvrdil, že má zpět svou střeleckou formu.

Viktoria Plzeň - Austria Vídeň 3:2 (1:2)

Branky: 72. a 84. Ďuriš, 44. Hořava - 19. Holzhauser z pen., 40. Rotpuller. Rozhodčí: Bojko - Volodin, Kornijko - Abdula, Žabčenko (všichni Ukr.). ŽK: Krmenčík, Petržela, Řezník - Filipovič, Friesenbichler, Martschinko, Kayode. ČK: 19. Hejda (Plzeň). Diváci: 9117.

Sestavy:

Plzeň: Kozáčik - Petržela, Řezník, Hejda, Kovařík - Hromada, Hrošovský - Kopic (83. Bakoš), Hořava (90.+1 Poznar), Zeman - Krmenčík (58. Ďuriš). Trenér: Pivarník.

Austria: Hadžikič - Larsen, Rotpuller, Filipovič, Martschinko - Serbest, Holzhauser - Pires (77. Tajouri-Shradi), Prokop (70. Friesenbichler), Venuto (85. Kvasina) - Kayode. Trenér: Fink.