neděle 24. září 2017 Jaromír
EVROPSKÁ LIGA

Liberec nezastavil Kaliniče, Chorvat dvěma góly vystřílel Fiorentině výhru

aktualizováno 20. 10. 2016 22:17

Liberec – Slovan nenavázal na předchozí zápasy v Evropské lize a na body proti Fiorentině nedosáhl. V dresu italského klubu se o vítězství hostů 3:1 zasloužil zejména chorvatský střelec Kalinič, který se v první půli dvakrát prosadil proti Dúbravkovi a určil ráz zápasu. Po přestávce sice Ševčík snížil, ale Babacar opět navýšil na rozdíl dvou branek. Liberec si tak výrazně zkomplikoval situaci v boji o postup ze skupiny.

18:55

Dobrý den, vítejte u on-line přenosu utkání Evropské ligy, ve kterém proti sobě nastoupí Slovan Liberec a italská Fiorentina.

18:55

Základní sestavy:

Liberec: Dúbravka - Coufal, Hovorka, Karafiát, Sýkora - Breite - Vůch, Ševčík, Folprecht, Navrátil - Komličenko.

Fiorentina: Tatarusanu - Tomovič, Astori, Rodriguez - Cristoforo, Badelj, Valero, Vecino, Olivera - Babacar, Kalinič.

1.

Utkání právě začalo.

2.

Zápas začal v klidném tempu a do třetice se Liberci nepodařila vstřelit branka hned v první minutě.

4.

Oba týmy si v posledním utkání v domácích ligách připsaly bezbrankové remízy.

5.

Poklidné tempo narušila dlouhá přihrávka za libereckou obranu, Kaliniče ale vychytal vyběhnuvší Dúbravka.

6.

Po úvodní šanci Fiorentiny se hosté dostali k rohovému kopu, střela zpoza vápna ale větší vzruch nepřinesla.

8.

Fiorentina udeřila při druhé příležitosti. Další přihrávka za obranu Severočechů od Babacara si opět našla Kaliniče, který se tentokrát nemýlil a propálil Dúbravku.

10.

Liberečtí tak zažívají opačné pocity než v minulých zápasech Evropské ligy, tentokrát sami brzy inkasovali.

11.

K další střele se po pravém křídle propracoval Kalinič, který je zjevně při chuti.

12.

První žlutou kartu utkání uviděl domácí Breite.

13.

Liberec se pěknou kombinací dostal pod tlakem soupeře od vlastního vápna až na útočnou polovinu, finální přihrávka ale byla nepřesná.

15.

Rohový kop pro Slovan.

15.

Sýkorův centr našel pouze Kaliniče na přední tyči, Liberec musí italskou branku dobývat postupným útokem.

16.

Breite se dostal k prvnímu střeleckému pokusu domácích, tečovaná střela ale skončila nad bránou.

17.

Hostující brankář Tatarusanu včasně vyběhl proti Sýkorovi, a nedovolil mu tak zakončit.

18.

Druhý útočník Fiorentiny Babacar si opět zaběhl za libereckou obranu a po další průnikové přihrávce se hostující hráč řítil na brankáře Dúbravku, ten si však připsal důležitý zákrok.

18.

Také druhou žlutou kartu uviděl liberecký hráč, tentokrát se provinil Karafiát.

20.

Libereckým se nedaří zastavovat nebezpečné přihrávky za obranu.

23.

V další situaci propadl Karafiát, Kalinič si za ním zpracoval míč na dlouhou nohu a po zpracování podruhé prostřelil Dúbravku poté, co libereckého brankáře šikovně obešel. Liberec se nepoučil z první inkasované branky a prohrává už 0:2.

1 2 3 4 »

Slovan tak má po třech zápasech skupiny jen bod a uzavírá tabulku. Na dvojici PAOK Soluň, Karabach ztrácí tři body a na vedoucí Fiorentinu šest. Právě na půdě italského týmu se Liberec představí za dva týdny. Ze skupiny postoupí dál první dva celky.

V liberecké sestavě chyběl útočník Baroš, který si při předzápasové rozcvičce natáhl sval a nebyl ani na lavičce. Jeho spoluhráči na rozdíl od úvodních dvou duelů skupiny, v nichž skórovali už v první minutě, vůbec nezachytili začátek a od osmé minuty prohrávali. Za Karafiáta se dostal Kalinič a sám před Dúbravkou nezaváhal.

Slovan se pak trochu probral a po čtvrthodině měl první šance. Breiteho střelu však obrana zblokovala na roh a signál po rohu pak vystihl hostující gólman. Na druhé straně po brejku vychytal Babacara Dúbravka, ale ve 23. minutě už domácí podruhé inkasovali. Karafiát promáchl dlouhý nákop, čímž zmátl gólmana a Kalinič využil nedorozumění severočeské defenzivy k pohodlné trefě do prázdné brány.

Sestřih utkání Slovan Liberec - Fiorentina

Severočeši byli evidentně zaskočení a zvedli hlavy až v závěru poločasu. Střelecky při chuti byl Breite, jehož rány ve 43. minutě i na startu druhého dějství po standardce vyrazil brankář Fiorentiny.

V 58. minutě už Liberec zlepšený výkon korunoval snižující trefou. Karafiátovu hlavičku po rohu ještě vyrazil Tatarusanu, ale z dorážky už uklidil míč do sítě Ševčík, který si připsal první gól v Evropské lize.

Domácí se tlačili za vyrovnáním a v polovině druhé půle po další Breiteho střele ze standardky musel zasahovat hostující gólman. Jenže v 70. minutě udělal chybu při rozehrávce střídající Bartošák a hosté z brejku zvýšili náskok, když po Tellově přihrávce doklepl míč do prázdné branky Babacar.

Liberec se ještě snažil zdramatizovat závěr, jenže Bartlova patička se mezi tyče nevešla. Naději pak sebralo Slovanu v 84. minutě vyloučení Breiteho po druhé žluté kartě.

Slovan Liberec - ACF Fiorentina 1:3 (0:2)

Branky: 58. Ševčík - 8. a 23. Kalinič, 70. Babacar. Rozhodčí: Gözübüyük - Van Dongen, Goossens - Van Boekel, Janssen (všichni Niz.). ŽK: Breite, Karafiát, Navrátil, Coufal - Tomovič, Valero, Bernardeschi. ČK: 84. Breite. Diváci: 9037.

Liberec: Dúbravka - Coufal, Hovorka, Karafiát, Sýkora (68. Bartošák) - Breite, Folprecht - Navrátil (72. Bartl), Ševčík, Vůch - Komličenko (78. Markovič). Trenér: Trpišovský.

Fiorentina: Tatarusanu - Tomovič, Rodríguez, Astori - Badelj - Vecino, Valero, Cristóforo (62. Bernardeschi), Olivera - Kalinič (53. Tello), Babacar (79. Sánchez). Trenér: Sousa.

Jindřich Trpišovský (trenér Liberce): "V první půli jsme nehráli vůbec dobře a Fiorentina byla jasně lepší. Vytvořila si tři stoprocentní šance a dvě proměnila. My jsme hodně hráli bez balonu, oni měli lepší pohyb. My byli všude pozdě. Fiorentina byla v první půli jinde a zaslouženě vedla 2:0. V druhé půli jsme šli hodně do rizika, napadali jsme nejvýš, co to šlo. Z toho rezultoval tlak a i branka na 1:2. V momentě, kdy tlak vrcholil, hráli jsme dobře a trošku bylo ve vzduchu i vyrovnání, jsme udělali triviální chybu v rozehrávce. Soupeř kvalitou dohrál brejk a bylo po zápase. První gól jsme dostali po třech odrazech, při druhém neodkopneme míč a při třetím jim takhle namažeme. Máme jeden bod po třech zápasech a dostali jsme se do složité situace. Už nesmíme prohrát ani v jednom ze tří zbylých utkání."

Vladimír Coufal (obránce Liberce): "Je to krutá i poučná porážka. Myslím, že jsme Fiorentinu zatlačili tak, jak nikdo nečekal. Druhý poločas tu hrála jako Soluň, jen odkopávala balony. Bohužel si dáme tři góly sami a s tím v Evropské lize hrát nemůžeme. Každý někdy udělá chybu, dneska si to bohužel vybrali asi dva tři hráči, což je veliká smůla a škoda. Ve druhé půli jsme si vytvořili velký tlak, který vedl ke snižujícímu gólu. Bohužel pak laxně přijdeme o balon u lajny a takoví velcí hráči to umí potrestat."

Zdeněk Folprecht (záložník Liberce): "Mrzí to hodně. Něco jiného by bylo, kdybychom prohráli s tím, že by byli lepší a neměli bychom na ně. Takhle je to špatné. Celý druhý poločas Fiorentinu tlačíme, což je sice pro naše sebevědomí dobré, ale výsledek je 1:3. Letos se s tím potýkáme celou sezonu. Hrajeme celkem dobře, možná lépe než loni v Evropské lize, ale výsledky tomu neodpovídají. Škoda, že jsme jim to takhle usnadnili."