pondělí 25. září 2017 Zlata
EVROPSKÁ LIGA

Sparta dobyla izraelskou tvrz, tři body nad Beer Ševou zařídil Pulkrab

aktualizováno 20. 10. 2016 22:54

Beerševa (Izrael) – V důležitém utkání Evropské ligy zvítězila Sparta Praha nad Beer Ševou 1:0 a stala se prvním týmem, který dokázal zvítězit na stadionu Hapoelu. Letenští vydolovali tři body zásluhou střídajícího Matěje Pulkraba, který vstřelil jediný gól utkání. V tom byli produktivnější domácí, jejich střelecké pokusy však zastavili Koubek a břevno. Díky vítězství se Sparta se šesti body vyhoupla do čela skupiny "K" a je blízko postupu do vyřazovací části.

0.

Dobrý den, vítáme vás u on-line textového přenosu z utkání Hapoel Beer Ševa - Sparta Praha.

Sestavy:

Hapoel Beer Ševa: Goresh - Bitton, Vitor, Tzedek, Korhut - Radi, Ogu, Hoban - Melikson, Maranhao, Nwakaeme
Sparta Praha: Koubek - Karavajev, Mazuch, Holek, Kadlec - Zahustel, Mareček, Dočkal, Holzer - Kadlec, Juliš

0.

Hráči Sparty i Hapoelu pomalu nastupují na hřiště, za chvíli začne důležitý zápas, který hodně napoví o postupových nadějích obou týmů.

1.

Utkání právě začalo.

2.

Hapoel získává první rohový kop v zápase. Holzer však centr odvrátil. Beer Ševa se však dostala ještě k druhému centru, který byl nebezpečnější, pražská obrana ho však odvrátila i podruhé.

3.

Úvod zápasu zatím patří domácím, kteří hrají první minuty čistě v útočném pásmu.

4.

Hapoel se nyní pokusil o střelu zdálky, vypálil útočník Nwakaeme, ale míč letěl hodně vedle.

5.

Do prvního náznaku šance se dostala i Sparta.  Dočkal však šel do souboje s obráncem nohou napřed a fauloval.

7.

Domácí stále drží míč na svých kopačkách, žádnou větší šanci si však zatím nevytvořili.

9.

Sparta teď vysunula napadání, na půlicí čáře však fauloval Mazuch.

10.

Hapoel má zatím na kontě jednu střelu, která mířila vedle, Sparta se k zakončení nedostala. Na gólovou šanci však zatím na obou stranách čekáme.

11.

Domácí zatím mají přes 70% držení míče, Sparta vyčkává na chyby.

13.

Sparta se dostala do první útočné příležitosti, když se Holzer snažil kolmicí vysunout zabíhajícího Juliše, ale izraelský obránce byl bystrý a včas zakročil a odehrál do autu.

15.

Hapoel uklidnil hru a čeká na šanci. Nakonec se u rohového praporku ocitl Korhut a centroval do pokutového území, míč Pražané odvrátili. Poté se však domácí dostali ke střele a Pražané mohli být rádi, že byla ztečována přímo k rukám připraveného Koubka.

16

Menší nedorozumění v obraně Sparty, kde si dávali přednost Karavaev s Mazuchem, soupeř však nabídnuté příležitosti nevyužil.

18.

Hodně prostoru dostal na levém křídle Hoban, který však rodící se akci zpomalil. Pak však přišel centr do pokutového území, kde zasáhl patičkou Holek, na míč však málem dosáhl nabíhající hráč Hapoelu.

20.

Sparta se snažila založit útočnou akci, Kadlec však o míč lehce přišel.

20.

Hned na to se Radi pokoušel vysunout Lucia, ten ale na míč nedosáhl.

21.

Další roh Hapoelu. Třetí centr našel hlavičku Hobana a ten orazítkoval Koubkovo břevno. Sparta měla velké štěstí.

22.

Spartě se zatím zakládání akcí nedaří a rychle odevzdává míče.

23.

Koubek nyní zariskoval při rozehrávce a Vitton se hnal do zakončení, míč si však zpracoval rukou, a tak byla celá akce zastavena.

1 2 3 4 5 »

Sparta, kterou už v neděli čeká důležitý ligový duel s obhájcem titulu Plzní, před zápasem řešila rozsáhlou marodku. Kvůli zraněním jí chybělo hned devět hráčů v čele s Rosickým, Váchou, Frýdkem nebo Costou, do sestavy se však poprvé od srpna vrátil Zahustel. Oproti nedělnímu utkání s Jihlavou zůstal jen na lavičce útočník Lafata.

Beer Ševa měla v bouřlivém prostředí v prvním poločase výraznou převahu. Ve 21. minutě po rohovém kopu trefil hlavou břevno Hoban a poté se dvakrát vyznamenal brankář Koubek, který nejprve zlikvidoval pokus Hobana a poradil si i se střelou Nwakaemeho. Sparta zahrozila až v závěru, ale Kadlec zaváhání domácí obrany nepotrestal.

Do druhého poločasu vstoupila Sparta mnohem aktivněji, soupeře však jen na chvíli vyvedla z rovnováhy. V 64. minutě se opět blýskl Koubek, když zlikvidoval hlavičku Nwakaemeho. Když v 70. minutě Buzaglo vypálil jen těsně vedle, přišel trest na opačné straně.

Sestřih utkání Hapoel Beer Ševa - Sparta Praha

Obrana Beer Ševy podcenila Dočkalův centr, ke kterému se dostal Pulkrab a ukončil třízápasový střelecký půst Sparty v pohárových zápasech na hřištích soupeře.

Sparta díky vítězství ani v pátém utkání pod vedením trenéra Holoubka neprohrála a v tabulce Evropské ligy jí po třech kolech patří se šesti body první místo. Beer Ševa zaostává stejně jako Southampton o dva body, poslední Inter ztrácí na letenský celek tři body.

Hapoel Beer Ševa - Sparta Praha 0:1 (0:0)

Branka: 71. Pulkrab. Rozhodčí: Bebek - Petrovič, Grgič (všichni Chorv.). ŽK: Juliš, Holek, Dočkal (všichni Sparta).

Beer Ševa: Goreš - Bitton, Vítor, Cedek, Korhut - Radi (68. Buzaglo), Ogu, Hoban (73. Sahar) - Melikson, Maranhao (81. Ghadir), Nwakaeme. Trenér: Barak Bakhar.

Sparta Praha: Koubek - Karavajev, Mazuch, Holek, M. Kadlec - Zahustel, Mareček, Dočkal, Holzer (46. Pulkrab) - Juliš (77. Lafata), V. Kadlec (90.+1 Dudl). Trenér: Holoubek.

Ohlasy utkání Beer Ševa - Sparta Praha

David Holoubek (trenér Sparty): "Nemyslím, že to byla šťastná výhra. Nejsem přesvědčen o tom, že by Beer Ševa měla nějaké moc velké šance. Vycházeli jsme z bloku kolem půlicí čáry, celkem slušně jsme to odbránili a smekám před klukama, jaký ukázali charakter, především v závěru druhého poločasu. Doma určitě budeme chtít ze zápasu s Beer Ševou získat tři body. Cítím to tak, že je ještě potřeba nechat si euforii na jindy, být skromný, pracovitý a odrazit se k lepším zítřkům hlavně v lize."

Barak Bakhar (trenér Beer Ševy): "Našemu výkonu chyběl jenom gól. Byl to jednostranný zápas, ale je potřeba ocenit Spartu, která velmi dobře a pozorně bránila. Pro oba týmy to byl z hlediska šancí na postup do vyřazovací části velmi důležitý zápas a my jsme ho bohužel nezvládli."