sobota 21. října 2017 Brigita
Evropská liga

Disciplinárka UEFA si zve na kobereček Slovan i Spartu

aktualizováno 27. 10. 2014 16:14

Nyon (Švýcarsko) – Disciplinární komise UEFA zahájila řízení se Slovanem Bratislava a Spartou Praha (0:3) kvůli řádění fanoušků ve čtvrtečním vzájemném duelu fotbalové Evropské ligy. Verdikt bude zveřejněn 30. října. Vedení slovenského klubu už přiznalo pochybení své pořadatelské služby. Neočekává však, že by kvůli tomu došlo k uzavření stadionu.

Nepokoje během utkání Slovan Bratislava - Sparta Praha

Zápas byl ve 41. minutě přerušen poté, co chuligáni Sparty prolomili plot sektoru pro hosty a pronikli na vedlejší tribunu stadionu Pasienky, kde napadli několik domácích příznivců. Několik stovek fanoušků následně uteklo před násilím do prostoru hrací plochy. Situaci uklidnil až zásah policejních těžkooděnců a po pauze dlouhé zhruba 35 minut utkání pokračovalo. Již předtím se v hledišti objevovala pyrotechnika.

Disciplinárka obvinila Slovan z nedostatečné pořadatelské služby, použití pyrotechniky a nedisciplinovanosti fanoušků. Sparta se bude zodpovídat z nepokojů mezi fanoušky, za pyrotechniku a vhazování předmětů na hrací plochu. Oba kluby mají do čtvrtka prostor se k obviněním vyjádřit a UEFA následně vynese verdikt. "Vzhledem k tomu, že se fanoušci Sparty dostali do jiného sektoru, tak je to chyba organizátora. Udělali jsme maximum, co se dalo. Nejsme spokojeni s tím, co se stalo," řekl bezpečnostní manažer slovenského klubu Marek Bednárik.

Tvrdil ale, že klub přípravu na utkání nepodcenil. Podle Bednárika Slovan na utkání nasadil 230 členů pořadatelské služby a dalších 30 dobrovolníků, což bylo asi o čtvrtinu více než v předchozím domácí duelu v Evropské lize s Neapolí. Generální ředitel Slovanu Dušan Tittel pak za nedostatečnou organizaci neočekává od UEFA trest v podobě uzavření stadionu. Tvrdí, že pořadatelská služba splnila všechna potřebná opatření, která vyžaduje slovenská legislativa. "Organizátor splnil, co mu zákon ukládá. Měli jsme více než dvojnásobný počet pořadatelů" uvedl Tittel.