pátek 28. července 2017 Viktor
SEMIFINÁLE EVROPSKÉ LIGY

Sevilla si v poslední minutě zařídila postup do finále

aktualizováno 1. 5. 2014 23:35

Valencia - Fotbalisté Sevilly postupují do finále Evropské ligy poté, co sice ve Valencii prohráli 1:3, avšak díky brance vstřelené na hřišti soupeře a výhře z vlastního hřiště 2:0 jim to k postupu stačilo. Sevilla přitom prohrávala už 0:3, avšak v 95. minutě ji hlavička Mbiy poslala do finále, ve kterém se postaví lisabonské Benfice. Utkání jsme sledovali v podrobném on-line přenosu.

--:--

Hezký večer u on-line přenosu z utkání Valencie – Sevilla.

--:--

Valencie do něho na domácí půdě vstupuje s dvoubrankovým mankem.

--:--

Valencie: Alves – Pereira, Costa, Mathieu, Bernaut – Feghouli. Parejo, Keita, Piatti – Vargas, Jonas.

--:--

Sevilla: Bastos – Coke, Fazio, Pareja, Navarro – Mbia, Carrico – Vitolo, Rakitič, Reyes – Bacca.

--:--

Hráči jsou už na hřišti a rozhodčí Mažič brzy zahájí zápas.

1.

Utkání právě započalo.

1.

Hostující Bacca narazil do Costy, který útočníka Sevilly trefil loktem. Rozhodčí to řeší domluvou.

2.

Vargas protančil kole dvou hráčů a Valencia se dokonce dostala ke střele. Tu lapil brankář Bastos.

3.

Trenér Emery klidní své sevillské svěřence. Ti dnes nemusí nikam spěchat.

4.

Valencia se snaží rychle přistupovat k rozehrávajícím hráčům, je to patrně nutný recept dnes na stadionu Mestalla.

6.

Rakitič pálil ze střední vzdálenosti, míč ale podebral více než bylo třeba. Případná branka hostů by byla pro Valencii de facto likvidační, musela by pak vstřelit čtyři branky.

7.

První rohový kop domácích v utkání.

7.

Pareja čistě zastavil jeden z bránících hráčů, míč mají hosté.

8.

Bacca zkusil zakončení přes Costu – mířil však mimo a rozehrávat může domácí gólman.

10.

Feghouli se prodíral skrumáží červených dresů, spadl, faulován však podle rozhodčího nebyl. Valencia se snaží hrát nátlakově.

11.

Faul Piattiho na hostujícího obránce – Piatti ho postrčil a složil k zemi.

12.

Reyes klesl po souboji s Feghoulim, tentokrát už sudí pískal. Rozehrávají hosté.

13.

Stoper Fazio se dostal k hlavičce, či spíše pokusu o není. Domácí míč odkopli až na protější polovinu hřiště.

14.

Valencia vede 1:0.

15.

Feghouli dostal míč od Vargase v pokutovém území, poté provedl zaseknutí míče a vystřelil. Po teči od jednoho ze stoperů míč zamířil do sítě přes veskrze bezmocného brankáře.

1 2 3 4 5 »

Valencia už v úvodních 26 minutách dokázala vymazat dvoubrankovou ztrátu z prvního zápasu. Domácí nejprve poslal do vedení Feghúli a o chvíli později si Beto srazil do branky od břevna odraženou střelu Jonase.

Když po přestávce přidal třetí branku Mathieu, měla Valencia na dosah další velký obrat. Už ve čtvrtfinále proti Basileji totiž smazala prohru 0:3 z prvního zápasu domácí pětibrankovou kanonádou.

Ve čtvrté minutě nastavení se však trefil hlavou Mbia a bylo po obratu, protože branka ze soupeřova hřiště posunula do finále Sevillu. Ta bude usilovat o třetí triumf v Evropské lize, což se dosud povedlo jen třem klubům - Juventusu, Liverpoolu a Interu Milán.

Sestřih utkání Valencia – Sevilla

Valencie - FC Sevilla 3:1 (2:0)

Branky: 14. Feghúli, 26. vlastní Beto, 69. Mathieu - 90.+4 Mbia. Rozhodčí: Mažič - Ristič, Djurdjevič (všichni Srb.). ŽK: Diego Alves, Bernat, Feghúli, Mathieu - Carrico. Diváci: 34.000. První zápas: 0:2, postoupila Sevilla.

Valencie: Diego Alves - J. Pereira, R. Costa, Mathieu, Bernat - Feghúli, Parejo (78. Fuego), Keita, Piatti (61. Cartabia) - Vargas, Jonas (85. Barragán). Trenér: Pizzi.

Sevilla: Beto - Coke, Fazio, Pareja, Navarro - Vitolo, Mbia, Rakitič, Carrico, Reyes (79. Marin) - Bacca (66. Gameiro). Trenér: Emery.