pondělí 23. října 2017 Teodor

Rychlý obrat Chelsea po poločase nasměroval Blues do finále Evropské ligy

aktualizováno 3. 5. 2013 08:53

Londýn - Chelsea se stala prvním finalistou Evropské ligy, v Amsterodamu se postaví Benfice Lisabon. V odvetném semifinálovém utkání si s problémy poradila s Basilejí, kterou porazila 3:1. Chelsea musela obracet nepříznivý stav zápasu, když se těsně před poločasovým hvizdem prosadil Mohamed Salah. Rychlý obrat domácích na začátku druhého poločasu však zajistil Chelsea druhé finále v evropských pohárech v řadě.

Radující se Torres

On-line přenos (ukončen):

0.

Dobrý den, vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu Chelsea - Basilej.

Chelsea: Čech - Azpilicueta, Ivanovič, Cahill, Bertrand - Luiz, Lampard - Ramires, Hazard, Moses - Torres.
BasilejSommer - Steinhofer, Schär, Sauro, Voser - Elneny, F. Frei - Salah, Serey Die, Stocker - Streller.

1.

Chelsea začíná rozvážnou rozehrávkou, Basilej intenzivně napadá. Chybné přihrávky téměř využil Streller, jeho střela však mířila asi o dva metry vedle Čechovy brány.

3.

Moses se snažil uvolnit na levé straně, na jeho centr však nikdo nereagoval a Basilej odkopává od brány.

5.

Basilej kombinuje na polovině Chelsea, ta však dokázala míč vypíchnout a jít do protiútoku. Ten zmařil Frei a Chelsea zahrává aut.

6.

Moses držel míč u rohového praporku, nedovoleně jej atakoval Die.

7.

Dobrá narážečka Chelsea na pravé straně, na Lampardovu finální přihrávku ale Torres nedosáhl.

8.

Basilej dále napadá velmi agresivně, tentokrát Frei fauloval Hazarda hluboko v polovině Chelsea.

9.

Lampard trefil tyč po nádherném pasu Torrese, Moses již nedokázal dorazit míč do brány.

11.

Aktivní Basilej se nedokázala dostat ke střele zpoza pokutového území, Ivanovič zakopává míč do autu.

14.

Agresivní napadání obou týmů a z toho výsledná zbrklá hra si v posledních minutách vyžádala spoustu nepřesných přihrávek a nakopávaných míčů.

15.

Centr Hazarda na Torrese a Ramirese na vzdálenější tyči, Sommer však sbírá míč ze vzduchu.

16.

Centr Bertranda znovu z levé strany, Sommer však znovu nikým neohrožen zasahuje a Basilej momentálně drží míč na polovině Chelsea.

17.

Faul na Hazarda ve středu hřiště, znovu se provinil Die.

18.

Oba týmy se snaží o rychlé protiútoky, k míčům však buď dobře přistupují obránci soupeře, či končí nepovedenou finální přihrávkou.

18.

Dobrá nečekaná rána Torrese k bližší tyči, Sommer vyráží na roh.

20.

Hazard si seběhl s míčem z levé strany doprostřed, jeho střela však šla jen doprostřed.

21.

Moses vybojoval rohový kop.

22.

Snaha o protiútok Basileje, i při rychlém přenesení hry se však již stačilo vrátit sedm bránících hráčů Chelsea.

25.

Znovu nepříliš výrazná fáze zápasu, oba týmy se snaží neudělat chybu. Chvíle oddechu pro hráče po zákroku Cahilla na Stockera, který se těžko zvedal ze hřiště.

26.

Skvělá levačka Strellera z voleje po třicetimetrovém centru, střela šla jen těsně vedle.

1 2 3 4 »

Chelsea, přemožitel pražské Sparty, rozhodla o svém postupu třemi góly během devíti minut po změně stran. Do poločasu ji outsider z Basileje trápil a viditelně toužil dosáhnout na první venkovní výhru v této sezoně Evropské ligy.

Nejprve sice trefil tyč Lampard, pak ovšem Basilej několikrát zahrozila a Čech si rozhodně nemohl stěžovat na nedostatek práce. V 39. minutě ještě proti Salahovi dobře vyběhl, už v nastavení první půle byl ale proti egyptskému křídlu bez šance a hosté nečekaně vedli. Po přestávce však Chelsea rázně odmítla překvapení a ukázala, proč doma neprohrála předchozích dvanáct pohárových zápasů.

Nejdříve pět minut po poločase dorazil Lampardovu střelu Torres a připsal si pátý gól v této sezoně Evropské ligy. O dvě minuty později z podobné akce uspěl i Moses a navázal na gól z prvního duelu, v 59. minutě pak definitivně rozhodl technickou střelou do šibenice Luiz.

Chelsea - Basilej 3:1 (0:1)

Branky: 50. Torres, 52. Moses, 59. Luiz - 45.+1 Salah. Rozhodčí: Eriksson (Švéd.). ŽK: Azpilicueta - Schär, Steinhöfer, Die. Diváci: 39 403. První zápas: 2:1, postoupila Chelsea.

Chelsea: Čech - Azpilicueta, Ivanovič, Cahill, Bertrand - Lampard, Luiz (82. Aké) - Ramires (66. Oscar), Hazard (75. Mata), Moses - Torres.
Basilej: Sommer - Steinhöfer, Schär, Sauro, Voser - El Není, Frei (75. Díaz), Die - Salah, Streller (62. Zoua), Stocker (62. Degen).