ČTsport

ČTsport
sobota 24. června 2017 Jan

ČT: UEFA inkasuje peníze za lístky na ME, ty pak nepošle

Velikost textu:

Praha – Fotbalová organizace UEFA podle zjištění České televize v několika případech strhla lidem z kreditní karty peníze za lístky. Ty přesto neposlala a částku pak musela vracet. Například Vladan Hruška se jako jeden z osmdesáti tisíc Čechů zaregistroval na stránkách UEFA. Na konci března se jako jeden z mála také radoval. Podle gratulačního e-mailu vyhrál lístky na zápas Česko - Řecko. Z kreditní karty, jejíž číslo v objednávce uvedl, si pak UEFA strhla dva a půl tisíce. Pak se ale začaly dít věci.

Varšavský stadion pro Euro 2012
Varšavský stadion pro Euro 2012

"Po měsíci napsali e-mail, že se bohužel stala chyba v systému, že nám musí vrátit peníze a lístky jsme bohužel nedostali," řekl Hruška. Podle UEFA mohl za chybu vadný software. Pro ty, co si po vstupenkách objednali taky dopravu nebo ubytování, tak vznikla jen malá naděje.

Někteří fanoušci se proto obrací na domácí Fotbalovou asociaci (FAČR). "UEFA nám odepsala, že se o to nemáme starat a že ona bude ta, která si to s fanoušky vykomunikuje prostřednictvím mailu," uvedl mluvčí FAČR Jaroslav Kovář.

Výherci vstupenek by měli mít možnost si svoji objednávku zkontrolovat přímo na webu UEFA v sekci, kde si lístky objednali. Ta ale nefunguje i přes ujištění, že ji UEFA spustí na začátku května. Mezinárodní organizace neodpovídá ani novinářům. Na e-mail České televize dva dny nikdo nereagoval.

Hruškův příběh se navíc znovu zamotává. UEFA mu z účtu bez dalšího vysvětlení opět strhla peníze. Suma odpovídá třem už dříve objednaným lístkům. Místo radosti ale přichází spíš napětí. Jestli se lístky objeví ve schránce, Hruška netuší. Hraje se přitom už za tři týdny.

"Nejhorší na tom je, že UEFA má údaje naší kreditní karty a bere si z toho peníze, vrací je, aniž bychom cokoliv věděli," hřímá Hruška. Všechny čtyři polské stadiony jsou podle UEFA vyprodané. Asi 50 tisíc lístků zbývá ještě na zápasy na Ukrajině. Otázkou je, jak je ale objednat.

přehrát video
Reportáž Barbory Peterové
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   • ŽIVĚ: Řecko - Francie
    Sport živě
    ŽIVĚ: Řecko - Francie aktualizováno před 56 minutami Praha - Šampionát basketbalistek pokračuje. Ve hře byly ještě dvě poslední volné vstupenky na mistrovství světa, které si zajistily Lotyšky a Turkyně. Prvními finalistkami jsou ...
   • ŽIVĚ: Itálie - Německo 1:0
    Fotbal živě
    ŽIVĚ: Itálie - Německo 1:0 vydáno před 36 minutami Krakov – V Krakově se hraje utkání, které velmi zajímá českou reprezentaci. Svěřenci trenéra Vítězslava Lavičky věří, že nedojde na černý scénář a Italové neporazí své ...
   • Zahájení Olympiády dětí a mládeže vidělo brněnské Výstaviště
    Video
    Zahájení Olympiády dětí a mládeže vidělo brněnské Výstaviště vydáno před 38 minutami Brno – Na brněnském Výstavišti byla zahájena Olympiáda dětí a mládeže. Přes 4000 mladých sportovců ve věku 13-16 let bude soutěžit o svoje první veké medaile. Přímý přenos ...
   • ŽIVĚ: Česko – Dánsko 1:1
    Fotbal živě
    ŽIVĚ: Česko – Dánsko 1:1 aktualizováno před 1 minutou Tychy – Jestli čeští fotbalisté do 21 let chtějí postoupit do semifinále mistrovství Evropy, musejí porazit Dánsko. A to nejlépe co největším rozdílem – při tří a ...

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.