pátek 28. července 2017 Viktor

Na Bazalech se zázrak nekonal. Baník přes Mogilev nepřešel

aktualizováno 5. 8. 2010 21:47

Ostrava - Fotbalisté Ostravy skončili v třetím předkole Evropské ligy. Baník si vylámal zuby na sedmém celku běloruské ligy Mogilevu, kterému po jednobrankové prohře v prvním utkání podlehl 1:2 i v dnešní domácí odvetě. Ostravu potopila žalostná koncovka: neproměnila spoustu šancí a jen Frejlach třikrát trefil tyč. Definitivně ji dvacet minut před koncem zlomil druhý gól Zenkoviče.

Odvetný zápas 3. předkola fotbalové Evropské ligy

Ostravě měla přinést postup nová útočná trojice s univerzálním obráncem Šmejkalem, jenže nakonec všechno zkrachovalo právě na neefektivní koncovce.

Dněpr měl pod kontrolou úvodních deset minut, pak ale nevěděl, kde mu hlava stojí. Baník na něj udeřil presinkem a lepší kombinací. Nahrávala mu i obrovská okna uprostřed běloruské zálohy. Nápor Ostravy spustil ve 14. minutě Varadi, který se však z deseti metrů ve vyložené šanci ukopl a ani netrefil branku. Během chvilky přišly další dvě zajímavé situace. Frejlach už byl přesnější: brankář Kopancev nejprve jeho skákavou ránu vytlačil od pravé tyče, která o pár sekund později zaduněla po dalším Frejlachově projektilu.

Baník vypadl z Evropské ligy

Baník si nekomplikoval zápas jen marněním příležitostí. Ve 24. minutě si kyperský sudí mohl vybrat jeden ze souběžných faulů Neuwirtha nebo Varadiho v pokutovém území a Jurčenko se z penalty nemýlil. Rychlá reakce však Baník vrátila k postupovým myšlenkám: do odraženého míče se z 22 metrů parádně opřel Řezník a jeho volej prošel až do sítě.

Domácí přes pomalou hostující zálohu snadno procházeli do dalších šancí. Smolař Frejlach i podruhé svou dalekonosnou ranou orazítkoval pravou tyčku, štěstí Ostravě nepřinesly ani obligátní standardní situace. Kopancev po rohu vytáhl hlavičku Bolfa, pak i Nevese a pár sekund před pauzou i další průnik agilního Frejlacha.

Záznam utkání Baník Ostrava - Dněpr Mogilev sledujte ZDE.

Ve druhém poločase se hra se vyrovnala a dvacet minut před koncem opařil Bazaly Zenkovič, kterému míč ideálně za obranu naservíroval Jurčenko. Střelecký i osobní zmar vzápětí dovršil Frejlach, který potřetí v duelu orazítkoval brankovou konstrukci.

Otevřené obrany domácích vzápětí využil rychlonohý Jurčenko, ale jeho brejk zmařil Daněk. Baník v závěru ztuhl v křeči.

Baník Ostrava - Dněpr Mogilev 1:2 (1:1)
Branky: 26. Řezník - 24. Jurčenko z pen., 70. Zenkovič. Rozhodčí: Trattu - Soteriu, Gregoriades (všichni Kypr). ŽK: Varadi, Hušbauer, Bolf, Neves - Kapov, Jurčenko, Černych. Diváci: 4812. První zápas: 0:1, postupuje Mogilev.