čtvrtek 25. května 2017 Viola

Argentině trefil těsnou výhru obránce Heinze

aktualizováno 12. 6. 2010 17:20

Johannesburg – I přes výhru 1:0 v zápase s Nigérií bude argentinské střelce ještě minimálně pár hodin trápit famózní výkon gólmana Enyeamy, který dokázal kromě přesně umístěné hlavičky obránce Gabriela Heinzeho zlikvidovat všechny rychlé útočné nájezdy v čele Lionelem Messim. Nigérie se však favorizovaného soupeře nijak nezalekla a dokázala se soupeřem odehrát otevřený a dramatický zápas až do konce. Jihoamerický výběr trenéra Diega Maradony se navíc v závěru utkání nezvykle pasoval do role mužstva, které hájí těsnou výhru jistým výkonem zezadu. Více informací o MS ve fotbalu získáte na stránkách msfotbal.cz.

Gabriel Heinze střílí gól Nigérii

Kromě dění na hřišti se minimálně srovnatelný zájem veřejnosti soustředil také na trenérskou lavici Argentiny. Žijící legenda Diego Maradona se na dějiště světového fotbalu vrátil po 16 letech a poprvé v roli kouče na MS. Několikrát poskytl televizním kamerám důkaz, že z někdejšího hráčského temperamentu mnoho neztratil. I on sledoval počáteční aktivitu svého týmu na stadionu Ellis Park v Johannesburgu a spolu s hráči se radoval už po šesti minutách. Mezi hranicí velkého vápna a značkou pokutového kopu se obránce Heinze zavěsil do rohového kopu Verona a zasunul míč za záda jinak bezchybného Enyeamy.

Jeden z nejsledovanějších fotbalistů šampionátu Lionel Messi, jenž dnes nastoupil jako podhrotový hráč za útočnou dvojicí Tévez, Higuaín, byl v úvodním poločase nejaktivnějším mužem na hřišti. Dvě velké příležitosti měl v úvodní pětačtyřicetiminutovce i útočník Higuaín. Poprvé však netrefil branku a podruhé rovněž ztroskotal na pozorném nigerijském gólmanovi.

Druhý poločas se odehrával v podobném duchu. Argentina dál tlačila, ale nedokázala proměňovat slibné šance. Nejlepší hráč utkání podle serveru fifa.com Enyeama vychytal jak Messiho, tak Higuaína a do posledních minut držel šance svého celku na nečekanou remízu. Jihoameričanům se navíc začaly častěji objevovat díry v obraně, jejich zaváhání však Nigerijci nedokázali potrestat. Čtvrt hodiny před koncem navíc přišli fotbalisté nejlidnatější africké země o krajního obránce Taiwa, jenž se při střele zranil a odkulhal ze hřiště.

Jeho náhradník Uche měl v závěru slibnou šanci na vyrovnání, ale z voleje přestřelil branku. Argentinci už nejtěsnější náskok udrželi, ale svým výkonem fanoušky příliš nepřesvědčili.