neděle 26. března 2017 Emanuel

Sparta porazila Teplice 1:0 a stáhla náskok vedoucí Slavie

aktualizováno 10. 3. 2008 19:55

Praha - Fotbalisté Sparty porazili v dohrávce 20. kola první ligy 1:0 Teplice po brance Michala Kadlece a opět ukrojili z náskoku Slavie, která vede tabulku už jen o dva body. Obhájce titulu měl celý zápas ve své moci, nastřelil ještě břevno a tyč, zatímco hosté si nevypracovali žádnou šanci. Teplice prohrály potřetí za sebou a patří jim páté místo.

Fotbalový zápas mezi Spartou a Teplicemi

Sparta vlétla do zápasu hodně aktivně a diváci mohli spokojeně aplaudovat řadě vydařených akcí hned v úvodní desetiminutovce. Jako první se předvedl Horváth, který využil Kuličovu ideální přihrávku a z voleje zatřásl břevnem Slavíkovy branky.

Teplice začaly bez Verbíře v sestavě ve stylu svých posledních ligových vystoupení: hráči se téměř báli překročit půlící čáru a nízké sebevědomí na nich jasně patrné. I proto mohla Sparta pokračovat ve svém nátlakovém fotbalu, při absenci potrestaného Slepičky řídil její ofenzivní manévry Kulič. Také jeho akce předcházela ve 13. minutě nouzovému řešení hostů, kteří se zachránili jen odkopem na roh. Z něj Horváth posadil míč přímo na hlavu Kadlece a Sparta vedla.

Po čtvrthodině ale tlak domácích začal slábnout, hosté několikrát dokonce objevili kouzlo sparťanské strany hřiště. Snažili se sice o rychlé kontry, které by zaskočily soupeřovu obranu, ale akce vesměs končily nepřesnými přihrávkami, případě zásahem stoperské dvojice Letenských. Pokud by Štohanzl ve 27. minutě z dvaceti metrů lépe mířil, mohl Grigara zaskočit, jenže místo toho pálil vysoko nad.

Sparta v závěru poločasu už i proto tolik neotvírala hru a znovu dvakrát zahrozila díky standardkám. Ve 32. minutě Matušovič pálil po rohu Horvátha z voleje nad a stejný hráč následně z trestného kopu trefil přízemní ranou tyč.

Po přestávce Teplice přitvrdily hru, ale měnily se jen počty udělených žlutých karet. Sparta sice měla nadále zápas pod kontrolou, ale první šanci si vypracovala až v 61. minutě po kiksu teplické obrany, kdy se dostal k zakončení Došek, ale jeho střelu se podařilo Kleinovi srazit na roh. Se štěstím hosté odvrátili i akci ze 73. minuty, po níž se vřítil do šestnáctky Kulič.

Tepličtí přece jen už lépe zvládali střed hřiště, který se jim podařilo zahustit a od hry odřízli Vacka, po jehož odchodu už měl Horváth málo prostoru. Sparta se sice snažila využít každého soupeřova zaváhání, ale často jí chyběl k zakončení větší pohyb v šestnáctce, případně odvaha k průniku do ní. I proto se přes čtrnáct tisíc diváků další branky nedočkalo, ale i těsná výhra sparťanům stačila znovu ke snížení náskoku Slavie.