čtvrtek 27. července 2017 Věroslav

Slávisté v Ostravě dvakrát vedli, ale vezou pouze remízu

Ostrava - Dvakrát vedli v utkání 20. kola fotbalisté Slavie Praha na hřišti Baníku Ostrava, ale vítězství nakonec domů nevezou. Na remíze 2:2 nejvíce vydělali pronásledovatelé obou klubů v tabulce: Sparta se může přiblížit vedoucí Slavii v pondělí po dohrávce s Teplicemi na dva body, Ostravané mají na třetím místě stejně bodů jako čtvrté Brno a oba týmy svorně ztrácí na čelo sedm bodů.

Fotbalisté Slavie

Velmi slušně zaplněné Bazaly sledovaly spíše boj ve středu hřiště než kdovíjaké ofenzivní hody. Hosté vstoupili do zápasu aktivněji, ale důraz na obranu platil pro oba týmy, čemuž přispíval i nerovný terén ostravského stadionu, což překáželo paradoxně spíše technicky laděnému domácímu celku.

Přesto se Baník dostal uprostřed prvního poločasu k menšímu náporu, ale nebezpečné přízemní centry ze stran většinou propadly ke slávistům a domácí se nedostali do žádné jasné šance. Snad jen ve 23. minutě, kdy se pokoušel z otočky vypálit Mičola, ale jeho pokus skončil na hradbě hostujících obránců. Slavii patřil závěr poločasu a vypracovala si i první slibnější šanci, k níž se dostali po naivním faulu Bolfa na Ivanu, ale Černého opakovaný pokus minul branku o pár centimetrů.

Ve druhém poločasu dramatických okamžiků přibylo, ale dlouho jen zásluhou nervozity na obou stranách. Hra přitvrdila a hráči pochopili, že sudí nemají otěže zápasu příliš silně v rukou. Nejvíce emocí vzbudila 61. minuta, kdy byl po Řezníkově tvrdém zákroku ošetřován slávistický kapitán Brabec a následný aut přinesl Svěrkošovu nepřesnou ránu z otočky nad břevno.

Ovšem ve chvíli, kdy se stále častěji stěhovala hra před branku hostů, přišel nečekaný úder ze slávistických kopaček, ke kterému přispěla v 66. minutě špatná komunikace gólmana Vaška a levého beka Marka. Přes toho se přehnal po Ivanově obloučku Černý a míč do prázdné branky dorážel někdejší ostravský střelec Střihavka, který ještě v minulé sezoně působil na Bazalech.

Baník ale nečekaný úder ustál a okamžitě se pustil do ofenzivy. Brzy bylo také vyrovnáno, protože hosté zcela propadli z taktiky při domácím signálu v 73. minutě, kdy zahrávali trestný kop z levé strany. Slávisté při něm špatně zahráli ofsajd systém a osamocený Magera po Svěrkošově přihrávce s trochou štěstí zblízka skóroval.

Jenže hosté ideálně vystřídali a dva čerství hráči se postarali o další vedení, protože Toleského patičku dokázal využít ve svůj premiérový gól v červenobílém dresu záložník Abraham.

Ovšem Slavii dnes vítězství nebylo přáno, protože Magera jim znovu radost sebral, když jeho další spolupráce se Svěrkošem přinesla druhý gól domácích. Pro Mageru to byl čtvrtý přesný zásah ve dvou posledních zápasů a díky tomu se posunul do čela střelecké tabulky, kde má osm přesných zásahů stejně jako sparťané Došek a Slepička.

Zdroj: ČT24, ČTK