Golfista roku

Slavia porazila na úvod jara Bohemians Praha, Sparta jen remizovala s Příbramí

Praha - Slávisté hráli první zápas jarní části fotbalové Gambrinus ligy v dobře známém prostředí na pražském Strahově, kde mají svůj "domov" Bohemians Praha. Ti chtěli ještě změnit zdánlivě neřešitelné postavení na chvostu tabulky. Hosté nicméně úspěšně začali stíhací jízdu za ligovým čelem, jelikož gólem Grajciara vyhráli 0:1. Podzimní vicemistr pražská Sparta zahájila útok na čelo tabulky s Příbramí, se kterou na podzim na její půdě ztratila dva body. Remízou skončil zápas i dnes. Letenští gólem Wilfrieda sice po půli vedli 1:0, na konečných 1:1 ale po nedohodě stoperů s gólmanem Blažkem v 78. minutě snadno vyrovnal Wágner. Sparťané rozšířili svoji ligovou neporazitelnost už na 20 utkání v řadě, čekali ale určitě víc. Dvanácté Brno má za sebou výsledkově vydařenou zimní přípravu, na ligovou výhru ale čekalo šest utkání. Dočkalo se až dnes, kdy brankou Polácha vstřelenou těsně před koncem prvního poločasu porazilo Liberec 1:0. Další zápasy 17. kola se hrají zítra, v pondělí je na programu dohrávka mezi Plzní a Baníkem Ostrava, kterou od 17:00 vysílá ČT2 a rovněž zpravodajský web ČT24. Všechny ligové zápasy každého kola pak nabízí server fotbalzive.cz.