čtvrtek 22. června 2017 Pavla

Chelsea bez zraněného Čecha postoupila v LM do čtvrtfinále

Praha - I bez zraněného brankáře Petra Čecha dokázali fotbalisté Chelsea postoupit mezi nejlepších osm týmů v Lize mistrů. V dnešní osmifinálové odvetě na Stamford Bridge anglický favorit s přehledem porazil Olympiakos Pireus 3:0, když o své výhře rozhodl už v úvodní půlhodině. První zápas v Řecku skončil remízou 0:0. Do čtvrtfinále prošel také AS Řím, který stejně jako doma zvítězil i na stadionu Realu Madrid 2:1.

Ilustrační foto

Zápas mezi Portem a Schalke 04 se prodlužuje. Domácím Portugalcům se
podařilo čtyři minuty před koncem druhé půle smazat manko 0:1 z úvodního duelu v Německu, přestože už hráli bez vyloučeného Fucileho.

Místo Čecha, který si na předzápasovém tréninku poranil levý kotník,
nastoupil do brány Carlo Cudicini. Hosté ho ale v úvodu příliš neohrozili.
Chelsea totiž zasypala soupeřovu branku sprškou střel už v prvních minutách zápasu.

V 5. minutě si na Lampardův centr naskočil nepokrytý Ballack a hlavičkou k bližší tyči otevřel skóre. Za necelých dvacet minut se domácí radovali podruhé. Terry prodloužil hlavou míč do přečíslení na Ballacka, jehož střelu vyrazil Nikopolidis jen k Lampardovi - 2:0. Tím ale exhibice londýnské Chelsea ještě neskončila. Tři minuty po příchodu z kabin přidal poslední gól Kalou.

Cílem Realu Madrid bylo zlikvidovat manko 1.2 proti AS Řím. V první půli byli ale blíž ke gólu hosté. Už v 18. minutě se Aquilaniho křížná střela zastavila o tyč Casillasovy branky. Na druhé straně se snažil především Baptista. Ten nejprve protáhl Doniho a pak po obloučku navrátilce Robinha pálil v dobré pozici nad.

Druhá polovina zápasu měla rychlejší tempo. Agilní Baptista v 49. minutě už zvedal ruce, ale jeho pokus z přímého kopu trefil jen spojnici tyčí. Potřetí zvonila branková konstrukce na stadionu Santiaga Bernabeua v 66. minutě, kdy Vučinič nasměroval přihrávku hostujícího Tonetta do břevna. Na víc se už domácí nevzmohli a počtvrté za sebou tak budou ve čtvrtfinále Ligy mistrů chybět.