ČTsport

ČTsport
pondělí 19. února 2018 Patrik

Ježek míří ze Salcburku do druhé rakouské ligy

Velikost textu:

Vídeň - Fotbalista Patrik Ježek přestoupil ze Salcburku do Admiry Trenkwalder, hrající druhou rakouskou ligu. V novém působišti podepsal smlouvu na jeden a půl roku. Jeho nový zaměstnavatel to oznámil na svém webu. Ježek skončil v Salcburku počátkem ledna poté, co s ním přestal počítat nový trenér Huub Stevens. Český hráč měl v Salcburku smlouvu do léta, a přestože měl nabídku na působení v USA, dal přednost ctižádostivému druholigovému klubu, který bojuje o postup do nejvyšší soutěže.

Patrik Ježek
Patrik Ježek
Otevřít galerii
 • Patrik Ježek zdroj: en.wikipedia.org http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fotbal autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/8/785/78466.jpg?1239352083

Po podzimní části je Admira s jednobodovou ztrátou na druhém místě za vedoucím Innsbruckem, v němž také Ježek kdysi působil.

Čtyřnásobný rakouský mistr ligy, který slavil titul také ve Spartě Praha, začínal s fotbalem v Plzni, odkud před dvanácti lety zamířil právě do Innsbrucku. Poté Ježek působil rok v Austrii Vídeň, znovu v Innsbrucku, německém Karlsruhe, Spartě a Klagenfurtu. V Salcburku strávil pět let.

V nejvyšší rakouské soutěži dosud Ježek odehrál 141 utkání a vstřelil 22 branek. V české první lize si připsal 76 zápasů a devět branek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.