Drážďany vyhrály nad Ústím - díky Čechovi Dobrému

Praha - Fotbalisté Drážďan porazili zásluhou přesné trefy českého útočníka Pavla Dobrého druholigové Ústí nad Labem 1:0 a prožili úspěšnou premiéru v Tipsport lize. Z vítězství v rámci tradiční zimní soutěže se dnes radovaly také České Budějovice, které v Plzni zdolaly Sokolov 3:1.

Fotbalový míč
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Drážďany vyrazilo podpořit do nedalekého Děčína několik stovek fanoušků, které neodradila ani nynější sněhová kalamita. Sedmnáctý celek třetí německé ligy se jim odvděčil dobrým výkonem a lídra české druholigové tabulky po většinu utkání přehrával. Rozhodnutí přišlo ve třetí minutě druhého poločasu, kdy Dobrý po přihrávce záložníka Nikola obešel ústeckého gólmana a poslal míč do sítě. Ve zbytku duelu Dynamo za hustého sněžení kontrolovalo výsledek.