pátek 20. října 2017 Vendelín

Mladá Boleslav ukončila proti Budějovicím domácí sérii bez výhry

Mladá Boleslav - Fotbalisté Mladé Boleslavi ukončili v 19. ligovém kole díky výhře 2:1 nad Českými Budějovicemi dlouhé čekání na domácí výhru. Premiérový tříbodový zisk na vlastním hřišti od konce září jim v souboji tabulkových sousedů zajistil devatenáctiletý talent Jakub Řezníček, který si připsal úvodní dva góly v nejvyšší soutěži. Všechny branky dnes padly v první půli, za hosty se pohotově trefil Mrkvička. Domácí dohrávali bez vyloučeného Procházky.

Utkání mezi Mladou Boleslaví a Českými Budějovicemi

Středočeši mocně toužili konečně prolomit smolnou domácí sérii a podobně jako před dvěma týdny s Jabloncem začali náporem. Tentokrát ho dokázali zužitkovat ještě dříve než minule: Mendy ve 4. minutě přiťukl Kyselovi, jehož centr zprava uklidil do sítě pod padajícím Kučerou Řezníček. K premiérové ligové brance mu hodně pomohla chyba hostující stoperské dvojice, ve které po delším čase scházel zkušený Hunal.

Jihočeši se z brzkého úderu vzpamatovali po deseti minutách. Plocek si vyměnil pozici na kraji zálohy s Šímou a v 18. minutě čechral balon na volného Mrkvičku, který ovšem v dobré pozici špatně načasoval výskok. Za pět minut se šikovně protáhl středem hřiště Hodúr a přízemní střelou jen těsně minul levou Kučerovu tyč.

Po půlhodině ale přišel pro Středočechy šok. Jejich obrana odvrátila rohový kop hostů jen k Mrkvičkovi, jehož parádní volej z rohu vápna zastavil až horní roh branky. Domácí gólman Miller při svém návratu mezi tři tyče, kde chyběl od loňského listopadu, kapituloval z první střely.

Jihočeši ještě nestačili vstřebat radost z vyrovnávací trefy a už znovu prohrávali. Šest minut po Mrkvičkově parádě přebral agilní Hodúr na hranici ofsajdu nadýchaný oblouček od Rajnocha a mazácky předložil před odkrytou branku Řezníčkovi - 2:1.

Kdo čekal i po příchodu z kabin ofenzivní hody, jako tomu bylo v předchozích vzájemných zápasech, krutě se zmýlil. Domácí si byli vědomi, že další bodovou ztrátu by jejich fanoušci jen těžko snášeli, a tak se soustředili především na pečlivou obranu. A protože hostující nápor postrádal více klidu, přesunulo se veškeré dění mezi šestnáctky.

Nervózní Středočeši se dvacet minut před koncem ještě více zatáhli a nechávali Budějovicím až příliš prostoru. V 73. minutě zachránil domácí akcie Miller, který skvěle vyškrábl nebezpečnou hlavičku Mrkvičky. Jihočeský finiš sílil, za chvíli boleslavského gólmana vystrašil skákavou střelou Vozábal.

Hostující tlak podpořilo pět minut před koncem vyloučení Procházky, který zastavil unikající Dolejše, ale na druhé straně mohl v závěru definitivně rozhodnout střídající Poláček, kdyby nepřetáhl svoji kličku podél Kučery. Mladoboleslavští se už ubránili a po pěti zápasech se dočkali domácí výhry. Navíc protáhli sérii bez porážky už na šest utkání a Jihočechy porazili počtvrté z šesti vzájemných duelů.