čtvrtek 27. dubna 2017 Jaroslav

Fotbalisté Zlína prohráli na jaře i s Libercem

Zlín - Fotbalisté Zlína prohráli i třetí jarní utkání v první lize, když dnes po křečovitém výkonu podlehli Liberci 0:1. Jedinou branku zápasu dala ve 38. minutě zimní posila Kerič, který skóroval podruhé za sebou. Zlín sice měl ve druhém poločase výraznou územní převahu, přes pozornou obranu Slovanu se ale takřka nedostal k zakončení.

Ilustrační foto

Liberec začal aktivně a díky přesným kombinacím se na měkkém terénu dostával často do střeleckých příležitostí. Už ve 3. minutě Nezmarovu střelu v poslední chvíli zblokoval obránce Pazdera. O šest minut později Janů prověřil tvrdou ranou domácího brankáře Baránka, jemuž míč vypadl z náruče a volný Kerič přestřelil. Chvíli nato Papouškovu střelu z trestného kopu z 25 metrů Baránek opět neudržel míč, domácí obránci jej ale stačili odkopnout.

Zakřiknutý Zlín se dostal do jediné vážnější šance v 15. minutě, ale Musilovu střelu zadáci Slovanu srazili do zámezí. Technicky a kombinačně přesněji hrající fotbalisté Liberce ovládli střed hřiště, odkud vyráželi k rychlým protiútokům. Zlín sice začal hrát pozorněji v obraně, v přechodu do útoku ale postrádal přesnost. Navíc po chybějících zraněných oporách Pacandovi a Vrtělkovi ztratil po půlhodině i další zimní posilu Musila, který si poranil nohu a trávník opustil na nosítkách.

Svůj tlak Liberec zužitkoval ve 38. minutě. Brankář Baránek neudržel Papouškovu střelu a odražený míč poslal Kerič pohotově zblízka do sítě.

Zlín po přestávce vsadil na útočnou kartu a soupeře dostal pod tlak. Většinu křídelních akcí ale stačili obránci Liberce odvrátit, výkon Zlína byl hodně křečovitý a často bez nápadu. Jediné nebezpečí znamenaly průniky Šmahaje po pravé straně, k jeho centrovaným míčům se ale spoluhráči nedostali včas. Jediným zábleskem k vyrovnání byla v 74. minutě šance střídajícího Dujky, jenž se ocitl sám před brankářem Zlámalem, který vyřešil kritickou situaci včasným vyběhnutím. Vyrovnat se domácím nepovedlo ani z tlaku v závěrečné čtvrthodině.