Magazín EURO 2024

Teplice poprvé neuspěly, z Hané si odvážejí debakl

Olomouc – Vedoucí tým fotbalové Gambrinus ligy z Teplic dnes poprvé od začátku sezóny prohrál, a to markantním rozdílem 2:6 na hřišti Olomouce. Severočeši tak doplatili na chřipkou zdecimované mužstvo a bez šesti hráčů nedokázali vzdorovat efektivním Hanákům, kteří i přes zavlečené příušnice pokračují v dobrých výkonech. Tým trenéra Zdeňka Psotky vyhrál posledních pět ligových utkání při impozantním skóre 19:3. Teplice se musely obejít bez zraněných či nemocných Mareše, Rosy, Ljevakoviče, Heska, Verbíře, Vidličky a Smejkala, u něhož testy potvrdily virus H1N1. Více informací o dosavadním průběhu Gambrinus ligy získáte na serveru fotbalzive.cz.

Lídr soutěže musel od samého úvodu čelit velké převaze Sigmy, z níž se brzy zrodily i šance a góly. Přesto Teplice do přestávky držely těsnou prohru 1:2 a ve druhé půli dokonce sahaly po nerozhodném výsledku 3:3. Čtvrtý gól přinesl definitivní zlom. V závěru už hosté odpadli fyzicky a inkasovali další dvě branky.