sobota 16. prosince 2017 Albína

Mladá Boleslav porazila rozjetý Baník 3:1

aktualizováno 22. 11. 2009 19:19

Mladá Boleslav - Fotbalistům Mladé Boleslavi se podařilo přerušit vítěznou sérii Baníku Ostrava a zvítězila 3:1. Skóre otevřel v 16. minutě Sylvestre z penalty. O tři minuty později vyrovnal ostravský Bolf, ale to bylo ze strany Baníku vše. V 73. minutě skóroval Kulič a v 85. minutě přidal třetí branku Středočechů Rajnoch. Mladoboleslavští tak dali v posledních pěti duelech patnáct gólů a připsali si třináct bodů. Informace najdete také na serveru fotbalživě.cz.

Útočník Mladé Boleslavi Ivo Táborský

Reportáž z utkání Mladá Boleslav – Baník Ostrava sledujte zde.

I díky tomu, že hosté opět nastoupili s třemi útočníky, sledovali fanoušci od úvodních minut otevřený fotbal s mnoha zajímavými momenty. V první půli bylo rušněji před ostravským gólmanem Baránkem, který Baník několikrát výrazně podržel.

Po přestávce pokračovali Mladoboleslavští ve své aktivitě. Ostravská obrana však pracovala spolehlivě a soupeře dlouho nepouštěla k větším šancím. Baník postupně rezignoval na útok a soustředil se na precizní defenzivu, což se mu nakonec stalo osudným. Střídající Nečas v 73. minutě krátce po svém příchodu na trávník ideálně přihrál Kuličovi, který sám před Baránkem nezaváhal, a domácí opět vedli. Mladoboleslavský útočník vstřelil devátý gól v sezoně a upevnil si první místo v tabulce kanonýrů.