čtvrtek 27. dubna 2017 Jaroslav

Teplicím stačila k postupu přes Hradec půlhodina fotbalu

Teplice - Fotbalisté Teplic zvládli i odvetný zápas 4. kola Ondrášovka Cupu a na domácí půdě zdolali Hradec Králové 2:1. Ligový lídr vedl už po 25 minutách o dvě branky a ve zbytku zápasu si jen hlídal vedení. Hradci nepomohla ani výrazná územní převaha, kterou měl ve druhém poločase. Už po třech minutách využil Mareš nedorozumění obránců a brankáře Šimona, vlétl mezi ně a zleva poslal míč do prázdné branky. Teplicím to stačilo, držely míč a dopředu se příliš nehnaly, přesto měly převahu. V 25. minutě se domácí dočkali definitivního uklidnění. Vachoušek před šestnáctkou plácl do míče, jeden z obránců jej tečoval do protipohybu brankáře Šimona a míč v poklidu doskákal doprostřed branky.

Utkání Teplice - Hradec Králové

Přesto Hradec do přestávky utkání zdramatizoval. Po ojedinělé standardní situaci překvapila brankáře Slavíka Dvořákova teč a po pauze mohlo být domácím ještě hůře. Teplická pohoda přešla v bohorovnost a hosté toho využili. Zatlačili soupeře na jeho polovinu a v 59. minutě byli blízko vyrovnání. Osamocený Hochmeister však z úhlu nastřelil jen nohy vybíhajícího Slavíka a přímo do brankářových rukavic vzápětí zamířila i dorážka Pilaře.

Slavík musel čelit pěti dalším střelám, než se jeho spoluhráči alespoň trochu probrali a znovu získali kontrolu nad zápasem. Teplický postup do jarních bojů to ovšem neohrozilo.