sobota 18. listopadu 2017 Romana

Brno vypadlo z poháru, Slavia postoupila až na penalty

aktualizováno 8. 10. 2009 19:58

Praha - Fotbalisté Brna vypadli už ve 3. kole z domácího poháru Ondrášovka Cup. V dohrávce podlehli po penaltovém rozstřelu druholigové Karviné 1:2. Rovněž až penaltový rozstřel pak rozhodoval o postupu Slavie, která nakonec zdolala třetiligové Karlovy Vary 2:1. Naopak Sparta si s chutí zastřílela a přehrála divizní Náchod-Deštné 6:0. Na pěti gólech se podílel aktivní Luboš Kalouda. Informace najdete také na serveru fotbalživě.cz.

FC Brno

Slavia nastoupila s hodně kombinovanou sestavou a do základní jedenáctky naskočil i navrátilec po zranění Šmicer. Domácí se oslabeného soupeře nezalekli a byli hodně aktivní, čímž dělali radost svému trenérovi Jindřichu Dejmalovi, který ve Slavii prožil pět povedených let.

Do první šance se ale dostali hosté: Jandovu střelu brankář s velkou námahou vyrazil před sebe, ale od Naumova se míč odrazil do zámezí. Volešákův trestný kop mířil nad, a tak v 41. minutě udeřili domácí. Slavii pomohl po přestávce příchod Grajciara. Jeho pěknou ránu ale vyrazil gólman, druhý pokus mířil nad. Slavia neuspěla ani v dalších šancích, ale ve hře ji nechali vlastním gólem domácí. V 61. minutě si po Grajciarově centru srazil Vondráček míč nešťastně do sítě. Rozhodnout musely penalty, v páté sérii neproměnil domácí Janáček a Vasiljevič poslal Slavii dál.

Spartě stačil k zajištění postupu do osmifinále pouhý poločas, po kterém třetí tým prvoligové tabulky vedl o tři branky. Nakonec vyhrál na hřišti divizního Náchoda vysoko 6:0, přestože trenér Jozef Chovanec s výjimkou ofenzivních hráčů poslal do hry náhradníky. Spartu čekají v dalším kole dvě utkání s Českými Budějovicemi.

Sigma na hřišti třetiligového Znojma nezaváhala

Fotbalisté Olomouce si po trápení v lize znovu vylepšili náladu v domácím poháru. Sigma se nespolehla na náhodu a už v prvním utkání nasadila v podstatě to nejlepší, co má kouč Zdeněk Psotka po ruce. Úvodní osmifinálový duel vyhrála ve Znojmě nad vedoucím celkem MSFL 3:1 po gólech Michala Ordoše, Michala Hubníka a vlastním zásahu Šilingera. Domácí už v nastaveném čase pouze snížili.