čtvrtek 22. června 2017 Pavla

Čeští fotbalisté mohou ve čtvrtfinále MS dvacítek narazit na Itálii

Káhira - Pokud čeští fotbalisté do 20 let na mistrovství světa v Egyptě postoupí přes Maďarsko do čtvrtfinále, jejich soupeřem bude Itálie. Ta dnes překvapivě ukončila pouť spolufavorita šampionátu Španělska. Využila toho, že soupeř hrál od 28. minuty o deseti bez vyloučeného obránce Botíi, a vyhrála 3:1. Pro Španělsko tak skončil šampionát nejhorším výsledkem od roku 1989, kdy nepostoupilo ze skupiny.

Radost hráčů Itálie v osmifinále MS dvacítek v utkání proti Španělsku
  • Radost hráčů Itálie v osmifinále MS dvacítek v utkání proti Španělsku autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP http://img.ct24.cz/cache/140x78/article/12/1156/115515.jpg?1254760990

Souboj zemí, jejichž seniorské reprezentace vyhrály poslední evropský (Španělsko) a světový (Itálie) šampionát, rozhodla 28. minuta, kdy Španělé přišli o vyloučeného Botíu. Dlouho se sice úspěšně bránili, pak však Italové skórovali dvakrát v rozmezí deseti minut a zajistili si překvapivý postup.

Španělé sice v závěru snížili po penaltě Niguéze, který se tak čtvrtým gólem na turnaji dostal do čela tabulky střelců, na vyrovnání už neměli síly. V závěru navíc přidal svůj druhý gól v zápase Mustacchio a definitivně rozhodl.

Osmifinále MS ve fotbale hráčů do 20 let:

Španělsko-Itálie 1:3 (0:0)

Branky: 66. Niguéz z pen. - 55. a 87. Mustacchio, 61. Mazzarani. ČK: 28. Botia (Šp.).