Jablonec porazil Liberec 2:1, výhru Plzně nad Boleslaví zajistil vlastní gól

Praha - Fotbalisté Jablonce dokázali zlomit komplex v soubojích se svým velkým regionálním rivalem z Liberce. Jablonečtí dnes v duelu osmého kola zvítězili doma 2:1 a v derby vyhráli po čtyřech letech a zároveň přerušili sérii předchozích pěti libereckých výher. O jablonecké vítězství se postarali brankami Zábojník s Lafatou, trefa Bosančiče Liberci nic platná nebyla. Liberecký trenér Ladislav Škorpil až v patnáctém derby odešel poražen. Jablonec se také vrátil na první místo, ale sesadit je po svých zápasech můžou Teplice i Ostrava, naopak Liberec se nedostane z jedenáctého místa. V úvodním zápase 8. kola Gambrinus ligy zvítězila Viktoria Plzeň nad Mladou Boleslaví 2:1 (1:1). V deváté minutě otevřel z penalty skóre Horváth, do poločasu srovnal Kulič. O tom, že tři body zůstanou v Plzni, rozhodl pár vteřin před koncem vlastní gól boleslavského Rolka. Další informace najdete na serveru fotbalživě.cz.