středa 24. května 2017 Jana

Sparta dvakrát vedla, Eindhoven vyrovnal v nastavení z penalty

aktualizováno 18. 9. 2009 00:00

Praha - Fotbalisté Sparty vstoupili do skupiny K Evropské ligy domácí remízou 2:2 s PSV Eindhoven. Všechny branky padly v takticky vedeném utkání až v závěru. Pražané dnes dvakrát vedli díky gólům Hubníka a Zemana. Obě branky hostů vstřelil střídající Reis, který rozhodl o dělbě bodů v první minutě nastavení z penalty. Na Letné vládla už dlouho před zápasem slavnostní nálada, fanoušci si premiéru Evropské ligy v Praze užívali a připravili při nástupu obou týmů i celostadionové "choreo". Jenže na hřiště se báječná atmosféra z hlediště nepřelila, od první minuty ovládla utkání taktika. Ani jeden tým nechtěl vstoupit do soutěže porážkou, a tak se často hrálo dlouhé minuty jen ve středu hřiště. Další informace nabízí server fotbalživě.cz.

AC Sparta Praha - PSV Eindhoven

Sparťanskou slabinou byl střed hřiště, kde se nepovedlo nasazení nervózního Huška. Už ve druhé minutě vyrobil defenzivní záložník u půlící čáry hrubku, po které se dostali hosté k první střele a sparťané mohli být rádi, že Dzsudzsákova rána minula branku. Domácí se nechtěli nechat zahanbit a hned z protiútoku se do míče tvrdě opřel na hranici šestnáctky Holenda, ale ani on nebyl přesný.

Sparta byla aktivnější, Eindhoven opatrnější

To byly na dlouhé minuty nejzajímavější akce u obou branek. S postupem času byla přece jen aktivnější Sparta, která si ve 30. minutě vytvořila i největší šanci po dělovce Zemana, jenže gólman Isaksson skvělým zákrokem svůj tým podržel. Dvakrát se Sparta mohla pokusit švédského gólmana ohrozit i z trestných kopů, ale Zeman pálil zprava jen do zdi a Kušnírův tvrdý pokus z opačné strany se mezi tyče nevešel. Hosté se soustředili jen na hlídaní čistého konta, o svých ofenzivních přednostech příliš nepřesvědčovali.

Druhý poločas se od prvního příliš nelišil, i když Sparta přece jen stále více tlačila na "pilu". První se zastřeloval Wilfried, jehož rána mířila mimo. V 63. minutě po rohu propadl míč Isakssonovi, ale ten měl nakonec velké štěstí, protože se balon odrazil ve skrumáži od zadní tyče zpět do pole. Zanedlouho pálil z dvaceti metrů Wilfried a jen těsně minul.

Sparta hrála s PSV nerozhodně

Pražané vedli 2:1, pak ale přišla studená sprcha

Eindhoven pak trochu změnil obraz hry, snažil se dlouhé minuty držet míč na svých kopačkách a sparťané se nemohli dostat do potřebného tlaku. Jenže čtvrt hodiny před koncem přišla rychlá kombinace po pravé straně a trestný kop deset metrů od rohu hřiště, který v 76. minutě Zeman zakroutil levou nohou před branku a Hubníkova hlavička znamenala vedení.

Z něj se však domácí tribuny dlouho neradovaly, protože už v 80. minutě přišel podobný gól na druhé straně. Trestný kop z poloviny hřiště přistál na hlavu střídajícího Reise a ten vyrovnal. V 87. minutě přišla další krásná akce z domácí strany. Po pravé straně se prohnal střídající Kadlec, našel skvěle zpětnou přihrávkou Zemana a jeho levačka dostala podruhé míč za Isakssona. Na Letné vypukla euforie, ale znovu jen na chvíli. V poslední minutě nařídil rozhodčí penaltu za faul Wilfrieda, kterou Reis proměnil.