pátek 22. září 2017 Darina

Loňský pohárový finalista Slovácko podlehl Třebíči

Třebíč - Fotbalisté prvoligového Slovácka prohráli v druhém kole Poháru ČMFS s divizním týmem HFK Třebíč na penalty 1:4. Finalisté minulého ročníku této soutěže dnes uhráli v normální hrací době pouze remízu 2:2 a ve střelbě pokutových kopů zcela propadli, když skóroval pouze Němčický a naopak Cleber a Gonda své střely neproměnili. Slovácko je tak po Mladé Boleslavi druhým vyřazeným klubem z první ligy. Program druhého kola poháru završí zápas Dvůr Králové - Liberec, který se bude hrát 16. září.

1. FC Slovácko

Vstup do zápasu Slovácku vůbec nevyšel, neboť po čtvrthodině hry zužitkoval dvě zaváhání jeho obránců Pospíchal, který dvakrát překonal brankáře Kubáska. Slovácko se po inkasovaných brankách probralo z útlumu, zpřesnilo hru středové řady a po šesti minutách zkorigoval stav Smetana, jenž zužitkoval po Urbánkově pasu Rackovu přesnou přihrávku do gólové šance.

Ovšem v dalším průběhu hry se Slovácko proti bojovnému soupeři dál trápilo, nedařila se mu kombinace. Po změně stran se podařilo střídajícímu Gondovi vyrovnat, když se štěstím dotlačil míč z brankové čáry do sítě. V závěrečných pěti minutách sice mělo Slovácko výraznou převahu, Gonda ani Abrahám však svoje šance neproměnili. Naopak z protiútoku mohl skórovat Řezáč, jehož střelu však Kubásek vyrazil. To však nakonec Třebíči nečekanou postupovou radost nesebralo.

HFK Třebíč - 1. FC Slovácko 2:2 (2:1), pen. 4:1

Branky: 14. a 16. Pospíchal - 22. Smetana, 58. Gonda. Rozhodčí: Zelinka - Pelikán, Marek. Diváci: 1000.